30
زاویه سگانه قابل تأمل بیانیه گام دوم انقلاب
چکیده: آداب شهروندی، اخلاق اجتماعی و فنون کشورداری باید از متن قرآن و آموزه‌های اهل بیت(ع) با درک ویژگی‌های عصر جدید استخراج و از صبغه توحیدی و وجهه مسلمانی برخودار باشد. از ۳ زاویه تولید علم، اخلاق و امور جوانان به تحلیل این موضوع پرداخته که در ادامه می‌آید: تأملی در گام دوم انقلاب اسلامی رهبر حکیم انقلاب اسلامی با ... ادامه »
29
انقلاب و «نقطه‌ صفرِ فرهنگی» در بیانیه‌ گامِ دوّم
چکیده: انقلابِ اسلامی، یک تحوّلِ فرهنگیِ عمیق و پهن‌دامنه بود که ما را از عالَمِ فرهنگیِ تجدُّدزده، به عالَمِ فرهنگیِ الهی وارد کرد. انقلابِ ما، ازآن‌جهت که یک انقلابِ سیاسیِ محض نبود، و ریشه‌ها و دلالت‌های فرهنگیِ جدّی و بنیادی داشت، در مقابلِ غرب‌زدگیِ رسمی و حاکمیّتی، ایستاد و نظامِ سیاسیِ مبتنی بر تعلّق‌خاطر به تجدُّد را ... ادامه »
28
محتوای مکتوب ویژه عملیات مشترک رمضان 1440 - "مبانی قرآنی گام دوم"حجت الاسلام قرائتی
چکیده: محتوای مکتوب ویژه عملیات مشترک رمضان 1440  این بخش: "مبانی قرآنی گام دوم "حجت الاسلام قرائتی لینک دانلود
28
محتوای مکتوب ویژه عملیات مشترک رمضان 1440 - سی جزء سی آیه
چکیده: محتوای مکتوب ویژه عملیات مشترک رمضان 1440  این بخش: سی جزء سی آیه - ویژه جزخوانی و مفاهیم آیات تفسیر رهبر انقلاب لینک دانلود
28
محتوای مکتوب ویژه عملیات مشترک رمضان 1440 - جنگ احزاب نهضت ما
چکیده: محتوای مکتوب ویژه عملیات مشترک رمضان 1440  این بخش: جنگ احزاب نهضت ما نویسنده: حجت الاسلام و المسلمین مصطفی جلالی لینک دانلود
28
گام دوم انقلاب و «اصلاحاتِ نظام سیاست‌گذاری»
چکیده: از گذشته چه می‌توان آموخت؟ بیانیه‌ی گام دوم را می‌توان یکی از برجسته‌ترین اسناد تاریخ جمهوری اسلامی دانست که در کنار جامعیت، سرشار از جملات حکیمانه و راهبردی است. در این میان نکته‌ای که باید به اندازه هفت هدف یا ارزش محوری مذکور در بیانیه مورد توجه قرار گیرد، مسئله‌ی «الزامات» است. دولت‌ها و مجالس مخت... ادامه »
24
تازه‌های بیانیه گام دوم انقلاب
چکیده: تصریح به قطب‌بندی جدید جهانی پس از وقوع انقلاب اسلامی ایران، ابتدا به سه قطب و اکنون «اسلام و استکبار» نیز نکته تازه دیگری در اینبیانیه است. * دهمین نکته تازه‌ای که در این مجال به آن اشاره می‌کنم، تصریح به مشکلات و خسارات ناشی از بی‌توجهی به شعارهای انقلاب و غفلت از جریان انقلابی از سویی و تأکید بر این نکته است ... ادامه »
22
مسئله «سیاست‌گذاری رسانه‌ای و گام دوم»
چکیده: آقای دکتر مجید سلیمانی ساسانی دانش‌آموخته‌ی دکتری علوم ارتباطات و پژوهشگر مطالعات فرهنگ و رسانه در یادداشتی به بررسی موضوع سیاست‌گذاری رسانه‌ای در چارچوب نگاه مطرح شده در بیانیه‌ی گام دوم پرداخته است. نگاهی به نظریه‌های ارتباطی بدون شک، بیانیه‌ی گام دوم، فرازهای متنوعی از چهل‌سالگی انقلاب اسلامی را به... ادامه »
22
مشکلاتی که حریف عشق به قرآن نمی‌شود/مکان مسئله مهم تشکل‌های قرآنی
چکیده: معضل مکان، اعتبار ناچیز و کمبود نیروی متخصص از مهمترین چالش‌های مؤسسات و تشکل‌های قرآنی خراسان‌جنوبی است. ماه رمضان که فرا می‌رسد نوای دلنشین قرآن‌کریم از هر خانه، مسجد و حسینیه به گوش می‌رسد، عده‌ای که خوش‌ذوق تر هستند در پارک‌ها و بوستان‌های اطراف شهر مراسم ترتیل‌خوانی و جزء‌خوانی... ادامه »
17
بیانیه گام دوم انقلاب مستند به بیش از 150 آیه از کلام وحی است
چکیده: رئیس ستاد اقامه نماز درباره بیانیه گام دوم انقلاب ابلاغی از سوی رهبر معظم انقلاب تصریح کرد: اکثر قریب به اتفاق این بیانیه، مستند به آیات قرآنی و روایات اهل بیت (ع) است. حجت الاسلام والمسلمین محسن قرائتی در جمع تعدادی از مبلّغان حوزه علمیه قم به بیانیه گام دوم انقلاب اشاره کرد و گفت: بند بند این بیانیه به خوبی ن... ادامه »
17
ایجاد تمدن اسلامی راه عبور از مشکلات جامعه است
چکیده: مدیرکل تبلیغات اسلامی خراسان جنوبی با بیان اینکه باید مباحث سبک زندگی قرآنی را جدی بگیریم، گفت: اگر تمدن اسلامی در جامعه حاکم شود می‌توان از بسیاری از مشکلات عبور کرد. حجت السلام احمد رضایی پیش از ظهر یکشنبه در همایش طلایه داران تبلیغ و گردهمایی بزرگ روحانیون مستقر و طرح هجرت مبلغین اعزامی از دفتر تبلیغات اسلامی قم و مشهد و مبلغین بومی ... ادامه »
16
فرصت ماه رمضان برای تبیین گام دوم انقلاب استفاده شود
چکیده: مدیرکل تبلیغات اسلامی خراسان جنوبی گفت: نباید ظرفیت ماه مبارک رمضان در چهار جلسه جز خوانی خلاصه شود، بلکه باید آیاتی که بر بیانیه گام دوم انقلاب تطبیق می‌شود، تبیین شود. حجت الاسلام احمد رضایی ظهر یکشنبه در جمع رؤسای ادارات تبلیغات اسلامی و کارشناسان فرهنگی استان بیان کرد: برنامه‌های ماه مبارک رمضان باید کاربردی بوده و دا... ادامه »
16
۱۲۰۰ مبلغ در نقاط مختلف خراسان جنوبی فعالیت تبلیغی انجام می دهند
چکیده: مسئول امور مبلغین اداره کل تبلیغات اسلامی از اعزام هزار و ۲۰۰ مبلغ به نقاط مختلف استان طی ماه مبارک رمضان خبر داد. حجت‌الاسلام علی کوثری نیا بیان کرد: هزار و ۲۰۰ مبلغ اعم از روحانیان مستقر و بومی و اعزامی از دفتر تبلیغات اسلامی حوزه علمیه قم، مشهد، اصفهان در شهرها، بخش‌ها و روستاها از امروز فعالیت‌های تبلیغی خود را آغاز ک... ادامه »
14
حکم حاکم باید به رؤیت بازگردد نه مصلحت
چکیده: گزارش تفصیلی از نشست تخصصی رؤیت پذیری هلال ماه رمضان؛ نشست تخصصی رویت پذیری هلال ماه رمضان پنجشنبه شب با حضور شخصیت‌ها و کارشناسان برجسته استهلال و نمایندگانی از دفتر مقام معظم رهبری و مراجع عظام تقلید در محل خبرگزاری حوزه در قم برگزار شد. نشست تخصصی رویت پذیری هلال ماه رمضان پنجشنبه شب با پیام آیت الله العظمی سبحانی از مراجع عظام تق... ادامه »
11
گامهای آخر ماراتن شعبان
چکیده: جشن نیمه شعبان شروع شمارش معکوس برای رسیدن به ماه مبارک رمضان و ایام روزه‌داری است. از یک طرف باید برای سختی روزه گرفتن آماده شد و از طرف دیگر برای امتیاز گرفتن از فرصت باقی مانده از ماه شعبان!  این روزها ماراتنی است برای بهره‌وری از وقت باقی مانده. چند پیشنهاد برای بیشترین استفاده در این روزها: -  استغفار در... ادامه »
10
ثبت نام ۲۳۹ نفر در آزمون مدرک تخصصی حافظان قرآن خراسان جنوبی
چکیده: رئیس اداره امور قرآنی تبلیغات اسلامی خراسان‌جنوبی گفت: ۲۳۹ نفر از خراسان‌جنوبی در آزمون ارزیابی و اعطای مدرک تخصصی به حافظان قرآن‌کریم شرکت می‌کنند. به گزارش روابط عمومی اداره کل تبلیغات اسلامی خراسان جنوبی، حسن سلمانی، رئیس اداره امور قرآنی اداره کل تبلیغات اسلامی خراسان جنوبی اظهار کرد: مرحله اول چهاردهمین دوره ارزیابی و ... ادامه »
08
مهم‌ترین مضمون بیانیه «گام دوم انقلاب»؛ فراخوانیِ جوانان به جهاد
چکیده: فراخوانیِ جهاد و شانه‌های زیر بار مسئولیت یادداشتی است از دکتر حامد حاجی حیدری عضو هیأت علمی دانشگاه تهران است که به بررسی موضوع «اعلام جهاد» در متن این بیانیه و ریشه‌ها و ابعاد مسئله در فرهنگ برآمده از انقلاب اسلامی پرداخته است. مهم‌ترین مضمون بیانیه «گام دوم انقلاب» در بیانیه‌ی «گام دو... ادامه »
05
نگاه فرابخشی و فرآیندی در بیانیه گام دوم
چکیده: اگر مدیریت اقتصاد را صرفا از طریق فروش نفت میسر دانستیم، طبیعی است که دشمن ابتدا با تحریم صادرات نفت، مدیریت ما را مختل کند و سپس این خطای محاسباتی را در ذهن ما ایجاد کند که می‌توانیم با مذاکره و قربانی کردن دستاوردهای هسته‌ای، فروش نفت را از سر بگیریم؛ و هنگامی که یک مولفه‌ی قدرت را از ما گرفت، تحریم‌ها را بازگرداند و ما را با ... ادامه »
04
رابطه تطبیقی دفاع مقدس با بیانیه گام دوم انقلاب
چکیده: دفاع مقدس این مولود مبارک انقلاب اسلامی یک واقعه تاریخی نیست که آن را پایانی باشد بلکه فرهنگی همیشه جاری و ساری است که از برکات آن می‌توان به‌عنوان الگویی برای آینده انقلاب خصوصاً در گام دوم انقلاب (برپایی تمدن نوین اسلامی) بهره‌مند شد. داوود نعمتی از پژوهشگران حوزه دفاع مقدس در یادداشتی به شیوه الگوبرداری از دفاع مقدس برای پیشبرد گ... ادامه »
04
هفت لایه «عقلانیت» در گام دوم انقلاب
چکیده: با تصور واژه‌ی «چهل‌سالگی» شاید هیچ واژه‌ای به اندازه‌ی «پختگی» به ذهن متبادر نشود. چهارچوب عقلانی یک بیانیه با تصور واژه‌ی «چهل‌سالگی» شاید هیچ واژه‌ای به اندازه‌ی «پختگی» به ذهن متبادر نشود. در واقع، فهم عمومی و عرفی، ۴۰ سالگی را سن بلوغ عقلی و توازن... ادامه »
صفحه 1 از 335اولين   قبلي   [1]  2  3  4  5  6  7  8  9  10  بعدي   آخرين   
اين ماه: 94036                              ديروز: 3203                              امروز: 3073

کلیه حقوق مادی و معنوی این سایت برای تبیان خراسان جنوبی (سال 2019) محفوظ می باشد.