(آرشیو ماه دی 1391)

01
جبر و اختيار از منظر امام هادي(علیه السلام)
چکیده: نويسنده:علي آقاخاني نوشتار زير بر آن است تا با اشاره به تلاش ائمه از جمله امام هادي (علیه السلام) براي حفظ كيان اسلام و تشيع راستين از كژرويها و انحرافات فكري و عقيدتي نقش آن حضرت را در تبيين يكي از مهمترين مشكلات فكري بشر يعني مسئله جبر و اختيار را كه با تلاش حاكمان و مغرضان مي رفت عقايد مسلمانان را به بيراهه بكشاند بازگو كند. نويسنده در اين مق... ادامه »
01
امامت ؛ شاه راه هدايت
چکیده: نويسنده: دكتر مرتضي طاهري جلوه هاي ولايت در كلام ثامن الحجج (علیه السلام) مسأله امامت و نحوه موضعگيري در قبال آن، حقيقتي است كه نه تنها خط مشي انسان را در طول حيات دنيوي معين مي كند، بلكه سرنوشت آينده او را نيز ترسيم خواهد نمود. اينكه فرد در شاهراه هدايت گام بردارد و يا در بيراهه جاهليت قدم نهد، ثمره اين انتخاب است. به بيان ديگر، رسيدن به سعا... ادامه »
01
نور علی تابنده: اعتقادی به جهاد ندارم!
چکیده: جهاد در مذهب شیعه مصداقا امکان ندارد؛ برای این که حکم جهاد باید از طرف امام معصوم باشد و امام معصوم غایب است؛ هیچ کدام از ما و یا آقایون فقها حق ندارند، حکم جهاد بدهند. و اگر کسی اگر حکم جهاد بدهد من شک می کنم؛ در مشروعیتش من شک می کنم و نمی توان به او جواب داد. در مناظره ای که از قطب دراویش گنابادی به صورت صوتی منتشر شده است وی در اظهاراتی بیان م... ادامه »
01
نصب آیه 135 سوره «نساء» در ورودی دانشگاه هاروارد آمریکا
چکیده: مسئولان دانشگاه هاروارد آمریکا آیه ۱۳۵ سوره نساء را در سر در ورودی دانشکده حقوق نصب کردند. دانشکده حقوق هاروارد آمریکا از مشهورترین دانشگاه های این کشور، آیه 135 سوریه نساء را در دیوار ورودی اصلی این دانشکده نصب کرد. مسئولان این دانشکده درباره این آیه قرآنی گفتند که این آیه عظیم ترین و بیشترین عبارت های عدالت مدارانه در جهان و تاریخ را در خود د... ادامه »
30
تلویزیونی که شفا می دهد!
چکیده: بسیاری از کشیشان مسیحی، به راحتی مدعی می شوند که می توانند بیماران را شفا دهند. این بار کشیشی در شبکه «نجات» خطاب به بینندگانش گفت: «عده ای از شما که با من دعا کردید، احساس گرما به شما دست داده است و شادی عجیبی در قلبتان است؛ این خداوند است.» وی که پیش از این با گریه کردن شیعیان و عزاداری آن ها مخالفت کرده بود، برخلاف سخنا... ادامه »
30
خلیفةُ الله باشیم یعنی چی؟
چکیده: وجود مبارک پیامبر گرامی (علیه و علی آله آلاف التحیّه و الثناء) به منزلة جان عالم است. یعنی سماوات و أرضین از یک سو، انبیاء و اولیاء از سوی دیگر؛ همة اینها که خلق شدند، زمینه فراهم شد، وجود مبارک پیامبر أعظم آفریده شد. همانطوری که خدای سبحان مجاری ادراکی و تحریکی ما را آفرید، ابزار درک و کار ما را خلق کرد؛ بدن ما را، مغز ما را، قلب ما را، همة این شئ... ادامه »
30
کلیساها رفته رفته خالی تر می شوند
چکیده: روزنامه برلینسکه دانمارک در مطلبی به اشاره به اینکه در سال گذشته هزاران نفر کلیسای مردمی را ترک کرده اند،نوشت: برخی معتقدند که بحران مالی و تمایل کمتر برای مشارکت در امور عمومی و دینی عامل اصلی جدایی مردم از کلیسا است. این نشریه با بیان اینکه مقام های کلیسای دانمارک این وضعیت را یک واقعیت تلخ خوانده اند،به نقل از مرکز آمار دانمارک،نوشت: از آغاز ژا... ادامه »
24
همايش «امام حسين از ديدگاه مذاهب اسلامي در خراسان جنوبي» برگزار شد
چکیده: همزمان با ايام اربعين سرور و سالار شهيدان حضرت اباعبدالله الحسين (ع)، نشست هم انديشي علماي تشيع و تسنن خراسان جنوبي با عنوان «امام حسين از ديدگاه مذاهب اسلامي» در شهرستان درميان برگزار شد. به گزارش روابط عمومي اداره کل تبليغات اسلامي خراسان جنوبي، اين همايش با همکاري ادارات کل تبليغات اسلامي و فرهنگ و ارشاد اسلامي خراسان جنوبي و دفتر... ادامه »
24
 دومين نفر در خراسان جنوبي موفق به دريافت گواهينامه دوره تربيت داور قرآن کريم شد
چکیده: «محمدعلي سازنده» به عنوان دومين نفر از استان خراسان جنوبي موفق به دريافت گواهينامه دوره تربيت داور قرآن کريم از سوي سازمان دارالقرآن الکريم کشور شد. به گزارش روابط عمومي اداره کل تبليغات اسلامي خراسان جنوبي، مسئول دارالقرآن الکريم اداره کل تبليغات اسلامي استان روز دوشنبه 18 دي 91 با اعلام اين خبر، اظهار داشت: دوره تربيت داور قرآن کري... ادامه »
24
دريافت گواهينامه دوره تربيت ممتحن قرآن کريم توسط 4 نفر از خراسان جنوبي
چکیده: 4 نفر از استان خراسان جنوبي موفق به دريافت گواهينامه دوره تربيت ممتحن قرآن کريم از سوي سازمان دارالقرآن الکريم کشور شدند. به گزارش روابط عمومي اداره کل تبليغات اسلامي خراسان جنوبي، مسئول دارالقرآن الکريم اداره کل تبليغات اسلامي خراسان جنوبي، روز دوشنبه 18 دي 91 با اعلام اين خبر گفت: اين دوره آموزشي از سوي سازمان دارالقرآن الکريم ويژه چهره هاي قر... ادامه »
24
 آشنا کردن نسل جوان با بنيان هاي ديني و اعتقادي در دستور کار قرار دارد
چکیده: مديرکل اديان و مذاهب سازمان تبليغات اسلامي گفت: آشنايي نسل جوان در حوزه عرفان اسلامي و بنيان هاي ديني اعتقادي در دستور کار اين نهاد قرار دارد. به گزارش روابط عمومي اداره کل تبليغات اسلامي خراسان جنوبي، حجت الاسلام احمد حاتميان روز دوشنبه 18 دي 91 در حاشيه دوره آموزشي فرق و مذاهب در بيرجند، در جمع خبرنگاران اظهار داشت: آشنايي نسل جوان در حوزه عرف... ادامه »
24
کارگاه آموزشي آموزشي فرق و مذاهب در بيرجند برگزار شد
چکیده: کارگاه آموزشي فرق و مذاهب اسلامي ويژه دبيران معارف، پرورشي و علوم اجتماعي، با موضوع «مباني وحدت از منظر قرآن و سنت» و با حضور مدير کل اديان و مذاهب سازمان تبليغات اسلامي کشور در بيرجند برگزار شد. به گزارش روابط عمومي اداره کل تبليغات اسلامي خراسان جنوبي، کارشناس فرق و مذاهب اداره کل تبليغات اسلامي استان در حاشيه برگزاري اين کارگاه آم... ادامه »
24
محبت اهل بيت (ع) نشانه ايمان هر مسلماني است
چکیده: امام جمعه اهل سنت بيرجند در همايش «امام حسين از ديدگاه مذاهب اسلامي» در شهرستان درميان گفت: محبت اهل بيت (ع) نشانه ايمان هر مسلماني است. به گزارش روابط عمومي اداره کل تبليغات اسلامي خراسان جنوبي، به نقل از رابط خبري اداره تبليغات اسلامي شهرستان درميان، مولوي غلام حيدر فاروقي امام جمعه اهل سنت شهرستان بيرجند در نشست انديشمندان تشيع و ... ادامه »
24
هدف قيام امام حسين (ع)، مشروعيت زدايي از انحرافات دين بود
چکیده: نماينده مردم سيستان و بلوچستان در مجلس خبرگان رهبري گفت: آنچه که امروز قيام امام حسين (ع) و نهضت عاشورا را بعد از هزار و 400 سال ماندگار کرده، هدف والاي قيام امام حسين(ع) است. به گزارش روابط عمومي اداره کل تبليغات اسلامي خراسان جنوبي، به نقل از رابط خبري اداره تبليغات اسلامي شهرستان درميان، مولوي نذير احمد سلامي روز يکشنبه 17 دي 91 در همايش علما... ادامه »
24
امام حسين (ع) متعلق به همه بشريت است
چکیده: امام جمعه شهرستان درميان در همايش «امام حسين (ع) از ديدگاه مذاهب اسلامي» گفت: امام حسين (ع) مختص هيچ قشر، فرقه يا گروه خاصي نيست، بلکه متعلق به همه مسلمان و جامعه بشريت است. به گزارش روابط عمومي اداره کل تبليغات اسلامي خراسان جنوبي، به نقل از رابط خبري اداره تبليغات اسلامي شهرستان درميان، حجت الاسلام علي اکبر سنجري امام جمعه شهرستان ... ادامه »
24
اعزام 323 مبلغ همزمان با دهه آخر صفر به مناطق مختلف خراسان جنوبي
چکیده: مسئول اعزام مبلغ اداره کل تبليغات اسلامي خراسان جنوبي از ساماندهي و اعزام 323 مبلغ همزمان با دهه آخر ماه صفر به مناطق مختلف استان خبر داد. به گزارش روابط عمومي اداره کل تبليغات اسلامي خراسان جنوبي، حجت الاسلام علي کوثري نيا روز چهارشنبه 20 دي 91 با اعلام اين خبر گفت: اين روحانيون شامل مبلغان اعزامي از شهرهاي مقدس قم و مشهد و دفتر تبليغات اسلامي،... ادامه »
23
خرافه‌ای با عنوان دق‌الباب مساجد در پایان صفر
چکیده: این رفتارها که بیشتر تقلید از فرهنگ و رسوم کلیسایی می‌باشد، نه تنها در اسلام و بالتبع عقلانیت جایی ندارد و خرافه است، بلکه موجب وهن (اهانت) اسلام نیز می‌شود و به همین دلیل شاهد ترویج آن از سوی کسانی هستیم که گرایش و تقید خاصی هم به اسلام ندارند. ماه صفر هیچ فرقی با ماه‌های دیگر ن... ادامه »
23
 وقایع و مناسبتهای ماه ربیع الاول
چکیده: روز اول : مهاجرت حضرت رسول اكرم (صل اللّه عليه و آله و سلم ) از مكه و ليلة المبيت . در سال سيزدهم بعثت مردم مدينه با رسول خدا در مكه معظمه بيعت نمودند كه حضرت به مدينه مهاجرت كند و در مدينه مانند جان خود حفظ نمايند چون اين معاهده برقرار گشت مردم مدينه به وطن خود بازگشتند و كفار قريش را از پيمان ايشان با پيامبر آگاه شدند بر كين ايشان افزود و قرار... ادامه »
23
ربیع الاول
چکیده: ماه ربیع الاول سومین ماه از ماههای قمری و از ماه های فرخنده برای شیعیان است. حادثه مهم و تاریخی لیله المبیت، هجرت حضرت محمد صلی الله علیه و آله از مکه به مدینه، ولادت پیامبر اکرم صلی الله علیه و آله و سلم و امام جعفر صادق علیه السلام، ازدواج حضرت محمد صلی الله علیه و آله و سلم با حضرت خدیجه علیهاسلام، آغاز امامت امام مهدی علیه السلام، عیدالزهرا و... ادامه »
23
 روایات مختلف از شهادت امام رضا (ع)
چکیده: بعضی این قول را به شیخ مفید نیز نسبت داده‎اند ولی ظاهر عبارت شیخ مفید در ارشاد چنین است که او نیز قائل به مسمومیت امام بوده است، به گزارش مجله شبانه  باشگاه خبرنگاران، وبلاگ بهاریون در جدیدترین نوشته خود آورده است: مرحوم علامه مجلسی می‎نویسد: علمای ما و علمای عامه درباره این که امام رضا علیه السلام با اجل خود از دنیا رفته، یا این ک... ادامه »
صفحه 1 از 5اولين   قبلي   [1]  2  3  4  5  بعدي   آخرين   
کلیه حقوق مادی و معنوی این سایت برای تبیان خراسان جنوبی (سال 2019) محفوظ می باشد.