(آرشیو ماه آبان 1391)

01
امام حسین علیه السلام بزرگ‌ترین شهید راه امر به معروف و نهی از منکر
چکیده: «آیت الله العظمی صافی گلپایگانی» در نوشتاری تاکید کردند: امام حسین ‎علیه السّلام هم با وضعی که پیش آمده بود و احکام قرآن و موجودیت اسلام را شدیدترین خطرات تهدید می‎کرد و آینده اسلام، تاریک و مبهم بلکه معلوم بود که به زودی خورشید نورانی اسلام غروب و دوران شرک و جاهلیت بازگشت خواهد کرد، نمی‎توانست با در نظر گرفتن احتمال یا قطع... ادامه »
01
گزارش تصويري مراسم عزاداري 5 شب اول محرم در شوسف
چکیده: همزمان با دهه اول محرم، مراسم عزاداري و سوگواري شهادت اباعبدالله الحسين (ع) در مناطق مختلف بخش شوسف برگزار شد. به گزارش روابط عمومي اداره کل تبليغات اسلامي خراسان جنوبي، به نقل از حسن مودي رابط خبري شوسف، حجت الاسلام ابوالقاسم لطفي مسئول نمايندگي فرهنگي تبليغي شوسف گفت: مراسم عزاداري و سوگواري 5 شب اول محرم الحرام در مسجد جامع و مسجد حضرت ابوالفضل... ادامه »
01
بازديد مسئول تبليغات اسلامي قاين از هيئت عشاق الزهرا(س)
چکیده: همزمان با نزديک شدن تاسوعا و عاشواي حسيني، مسئول اداره تبليغات اسلامي قاين از هيئت عشاق الزهرا(س) اين شهرستان بازديد کرد. به گزارش روابط عمومي اداره کل تبليغات اسلامي خراسان جنوبي، به نقل از رابط خبري اداره تبليغات اسلامي قاين، به منظور نظارت و هماهنگي بيشتر برنامه هاي مذهبي در روزهاي تاسوعا و عاشوراي حسيني، حجت الاسلام احمد عليپور مسئول اداره ت... ادامه »
01
برگزاري مراسم شيرخوارگان حسيني در هيئت علي اصغر(ع) قاين
چکیده: مسئول اداره تبليغات اسلامي قاين از برگزاري مراسم شيرخوارگان حسيني در هيئت مذهبي علي اصغر (ع) اين شهرستان در روز جمعه اين هفته خبر داد. به گزارش روابط عمومي اداره کل تبليغات اسلامي خراسان جنوبي، به نقل از رابط خبري شهرستان قاين، هيئت علي اصغر(ع) قاين اين روزها آماده مراسم بزرگ و معنوي شيرخوارگان حسيني مي شود. بدين منظور حجت الاسلام احمد عليپور ... ادامه »
01
برگزاري مراسم عزاداري در مسجد حضرت ابوالفضل (ع) شوسف
چکیده: مراسم سخنراني وعزاداري چهارمين روز از دهه محرم در مسجد حضرت ابوالفضل (ع) شوسف برگزار شد. به گزارش روابط عمومي اداره کل تبليغات اسلامي خراسان جنوبي، به نقل از حسن مودي رابط خبري شوسف، حجت الاسلام محمود کاظمي در اين مراسم با بيان اينکه مجالس عزاداري تنها براي اشک ريختن نيست، بلکه فرصتي براي درک اهداف قيام عاشورا است، خاطرنشان کرد: دشمنان با برنامه... ادامه »
01
ديدار مسئول تبليغات اسلامي زيرکوه با مبلغين محرم
چکیده: مسئول اداره تبليغات اسلامي زيرکوه همزمان با دهه اول محرم، با روحانيون و مبلغين اعزامي ديدار و گفتگو کرد. به گزارش روابط عمومي اداره کل تبليغات اسلامي خراسان جنوبي، به نقل از محمد وحيدي نژاد رابط خبري اداره تبليغات اسلامي زيرکوه، حجت الاسلام مهدي ملاکي مسئول اين اداره در ديدار با مبلغين اعزامي دهه اول محرم، بر برگزاري محافل قرآني و تبيين آيات کلا... ادامه »
01
برگزاري جلسه محوري عزاداري سيد و سالار شهيدان در زيرکوه
چکیده: همزمان با پنجمين شب از دهه اول محرم، مراسم محوري عزاداري سيد و سالار شهيدان اباعبدالله الحسين (ع) با حضور گسترده هيئات مذهبي در مصلاي نماز جمعه حاجي آباد برگزار شد. به گزارش روابط عمومي اداره کل تبليغات اسلامي خراسان جنوبي، به نقل از محمد وحيدي نژاد رابط خبري زيرکوه، حجت الاسلام مهدي ملاکي مسئول اداره تبليغات اسلامي زيرکوه طي سخناني در اين مراسم... ادامه »
01
فعاليت 70 مبلّغ و مبلّغه در شهرستان زيرکوه
چکیده: مسئول تبليغات اسلامي زيرکوه از اعزام گسترده و بي سابقه 70 مبلّغ و مبلغه در دهه اول محرم در اين شهرستان خبر داد. به گزارش روابط عمومي اداره کل تبليغات اسلامي خراسان جنوبي، به نقل از رابط خبري زيرکوه، حجت الاسلام مهدي ملاکي مسئول اداره تبليغات اسلامي زيرکوه گفت: همزمان با دهه اول محرم، به همت اين اداره تعداد زيادي از مبلغين و مبلغات به تمام روستاه... ادامه »
30
زندگانى تحليلى سيد الشهدا، حسين بن علی(ع)
چکیده:   عادل اديب نقش امام حسين(ع)با نقش امام حسن(ع)متفاوت است.در دوران ‏امام حسين(ع)،ترديد مسلمانان در صحت جنگ و مشروع بودن آن از ميان‏رفت.درين مرحله،مسلمانان با تجربه امام على(ع)به عنوان نمونه اعلاى‏حكومت عدل اسلامى،به سر مى‏بردند و ميدانستند كه پيروزى بنى اميه،پيروزى‏اشرافيت جاهلى بوده است كه با رسول... ادامه »
30
زندگى نامه حسين بن على عليه السلام (شهيد كربلا)
چکیده: امام سوم شيعيان،شهيد كربلا و خون خدا،كه نهضت عاشورا بر محور فداكارى و جانفشانى آن حضرت شكل گرفت و تاريخ بشرى را سرشار از حماسه و ايثار كرد و درس آزادگى و عزت به انسان داد و با خون خويش كه در كربلا ريخت،درخت اسلام آبيارى شد و امت مسلمان بيدار گشت. در معرفى آن امام،بايد كتابى قطور نوشت،ليكن در اينجا فشرده‏اى از زندگى آن حضرت را مى&rl... ادامه »
30
نگاهى گذرا به زندگانى پرحماسه سالار شهيدان حضرت اباعبدالله الحسين عليه السلام
چکیده: ميلاد نور در روز سوم ماه شعبان سال چهارم هجرت (1) دومين فرزند برومند حضرت على (ع) و فاطمه (س)، كه درود خدا بر ايشان باد، در خانه وحى و ولايت چشم به جهان گشود. چون خبر ولادتش به پيامبر گرامى اسلام (ص) رسيد، به خانه حضرت على (ع) و فاطمه (س) آمد و اسما (2) را فرمود تا كودكش را بياورد. ... ادامه »
30
گزارش تصويري گردهمايي آموزشي طلايه داران تبليغ در سرايان
چکیده: گردهمايي آموزشي طلايه داران تبليغ با حضورامام جمعه، فرماندار، مبلغين اعزامي، روحانيون مستقر و طرح هجرت و مبلغين بومي برگزار شد. به گزارش روابط عمومي اداره کل تبليغات اسلامي خراسان جنوبي، حجت الاسلام حسن سهرابي نژاد در اين همايش ضمن تسليت فرارسيدن ماه محرم و واقعه عاشورا اظهار داشت: آيين هاي ايام محرم بهانه اي است تا اين حادثه بزرگ تاريخي، براي ن... ادامه »
30
اعزام 45 مبلغ به مناطق شهري و روستايي فردوس
چکیده: رئيس اداره تبليغات اسلامي شهرستان فردوس از اعزام 45 مبلغ به مناطق شهري و روستايي اين شهرستان در ماه محرم خبر داد. به گزارش روابط عمومي اداره کل تبليغات اسلامي خراسان جنوبي، حجت الاسلام محمد مرادي رئيس اداره تبليغات اسلامي فردوس اذعان داشت: تبليغ صحيح معارف اسلامي و اهل بيت (ع) از مهم‌ترين وظايف مبلغان براي حفظ و تقويت اعتقادات ديني است. وي... ادامه »
30
تشکيل گروه‌هاي «تذکر لساني» در هيأت‌هاي مذهبي خراسان جنوبي
چکیده: مديرکل تبليغات اسلامي خراسان جنوبي از تشکيل گروه‌هاي تذکر لساني در هيئت‌هاي مذهبي اين استان به منظور ترويج و نهادينه کردن فريضه امر به معروف و نهي از منکر خبر داد. به گزارش روابط عمومي اداره کل تبليغات اسلامي خراسان جنوبي، حجت‌الاسلام کاظم لطفيان در گردهمايي مسئولان هيئت‌هاي مذهبي و مداحان خراسان جنوبي اظهار کرد: کسان... ادامه »
30
2012: ترس بزرگ پایان جهان
چکیده: حتماً تاکنون مطالب گوناگونی در رابطه با پایان جهان در سال 2012 شنیده اید. اما مقاله ای که در ادامه خواهید خواند کامل ترین و جدیدترین مقاله ای است که به تازگی از طرف سایت رسمی ناسا و پیرامون ترس بزرگ از پایان جهان در سال 2012 ارائه شده است. نویسنده اصلی این مقاله "ای.سی.کروپ " مدیر رصدخانه گریفیث در لوس آنجلس و کمک-سردبیر مجله "آسمان و تلسکوپ" م... ادامه »
29
در حریم دختر خردسال کربلا
چکیده: اصل وجود دختری چهار ساله برای امام حسین (علیه السلام) در منابع شیعی آمده است، اما در بعضی منابع در این باره اختلاف وجود دارد اصل وجود دختری چهار ساله برای امام حسین (علیه السلام) در منابع شیعی آمده است، اما در بعضی منابع در این باره اختلاف وجود دارد. در کتاب کامل بهایی نوشته علاءالدین طبری (قرن ششم هجری) قصه دختری چهار ساله که در ماجرای اسارت در خ... ادامه »
29
چرا امام حسین علیه السلام خانواده خود را به کربلا برد؟
چکیده: عمل امام حسین (علیه السلام) نیاز به تفسیر و تبیین دارد همان گونه که قرآن نیاز به آن دارد، نیاز به تفسیر و تحلیل داشتن یک عمل نشانگر رمز و رازدار بودن و پیچیده بودن آن می باشد به گونه ای که وقتی به آن نگاه می شود سۆال های متعددی برای ناظر به وجود می آید. کثرت سۆال از نیاز به تفسیر حکایت می کند و هر گونه پاسخ به آنها نوعی تفسیر و تبیین می باشد. علل... ادامه »
29
حماسه «حیاء» زنان کربلا، خود حکایتی دگر است
چکیده: در آیات و روایات بسیار از حیا و عفت سخن گفته شده است. حیا که در زبان فارسی از آن به شرم و آزرم تعبیر می شود، حالت نفسانی است که در انسان به طور طبیعی و فطری وجود دارد و نیازمند حفظ و تقویت می باشد؛ زیرا حیا همانند ایمان به خدا در ذات و فطرت هر انسانی سرشته شده و آدمی به طور طبیعی نسبت به زشتی ها و پلیدی ها واکنش منفی نشان می دهد. چنان که به سوی کما... ادامه »
29
بشتاب بسوی حسین علیه السلام ...
چکیده: کربلا، جغرافیای ایمان، ایثار و پاکبازی و عاشورا، تاریخ حماسه و عشق و حقیقت خواهی است و حق در هیچ تاریخ و جغرافیایی، این همه زیبا و شکوه مند و زلال، چهره ننموده است.   حضور در صحنه ای که کشته شدن، فرجام و انجام ناگزیر آن است؛ ماندن در عرصه ای که سی و سه هزار شمشیر و نیزه و تیغ، نیروهایی اندک و محاصره شده را نشانه رفته است و ایستادن در عطش ... ادامه »
29
چنین بود که شد حُر هدایت شده
چکیده: در برابر سپاه امام حسین علیه السلام قرار گرفته بود که ناگهان شنید؛ امام اینچنین می فرمایند: از خدا بترسید و مرا مکشید زیرا کشتن و هتک حرمت من جایز نیست، من فرزند دختر پیامبر شما هستم و جده من خدیجه همسر پیغمبر شماست، و شاید سخن پیامبر به شما رسیده باشد که فرمود: حسن و حسین دو سید جوانان اهل بهشتند!(بحارالانوار، 5/45) وقتی که سپاه عمر بن سعد ر... ادامه »
صفحه 1 از 9اولين   قبلي   [1]  2  3  4  5  6  7  8  9  بعدي   آخرين   
کلیه حقوق مادی و معنوی این سایت برای تبیان خراسان جنوبی (سال 2019) محفوظ می باشد.