ادبیات (0)
بیوگرافی و خاطرات (2)
پزشکی (0)
تاریخ و جغرافیا (0)
تجارت و سرمایه گذاری (0)
زبان (0)
سرگرمی (0)
سلامتی، ذهن و بدن (1)
علوم اجتماعی (6)
علوم طبیعی (0)
علوم طبیعی و ریاضیات (0)
فلسفه و روانشناسی (1)
مذاهب (3)
مذهبی (3)
مرجع (1)
هنر (0)
ورزشی (0)
کامپیوتر و اینترنت (0)
کلیات (1)
کودک و نوجوان (0)
 
ريزش­ها و رويش­ها در بين خواص صدر اسلام
نویسنده: مهدي همازاده
ناشر: چاپ و نشر بين الملل
قیمت: 29000 ریال
مختصری در مورد کتاب: در اين کتاب، پرونده برخي صحابه پيامبر و خواص صدر اسلام بررسي شده و از منظر نوع موضع گيري در قبال بيعت و ياري اميرالمومنين در فتنه­هاي دوران حکومت حضرت ارزيابي گرديده­اند. چه بسا ياران خوش سابقه رسول خدا که گرفتار دنيازدگي يا منيت­ها شدند و نتوانستند در امتحانات پايان عمر بيرون بيايند و چه بسا صحابه باوفايي که تا آخرين لحظه بر سر پيمان خويش استوار ماندند. در اين ميان خواص و نخبگان جواني که در دوران پس از پيامبر روييدند و خوش درخشيدند هم تا صبح اضافه شده­اند. نوشتار حاضر، شرح حال دوازده تن از صحابه گروه اول تحت عنوان ريزش­ها و رويش­ها و دوازده تن از صحابه گروه دوم و خواص جوان، تحت عنوان رويش­ها به رشته تحرير درآمده و به مقايسه­اي نانوشته گذارده شده­اند.

در بخشي از متن اين کتاب آمده است:

از قاتلان عثمان بن عفان چشم نپوشيد تا خدا حق خويش را بگيرد. از خائنان حمايت و طرفداري مي­کنيد و از کساني که مشمول حدود خدا شده­اند، خشنود مباشيد که ستمگر خواهيد شد. نام اين خائنان را نوشته­ام مردم را از حمايت و ياري آن­ها باز بداريد و در خانه­هاي خويش بمانيد که اين قوم به آنچه با عثمان کردند و تفرقه در جماعت مسلمانان آوردند و مخالفت کتاب و سنت کردند بسنده نکردند و ما را بر سبب آنکه ترغيبشان کرده باشيم تا کتاب خدا را به پا دارند و حدودي را جاري کنند کافر شمردند و ناروا گفتند.

عناوين آمده در اين کتاب عبارتند از:

مقدمه: جريان اعتراض عمومي عليه عثمان، تبعات قتل خليفه، آفات نهادينه شده در زندگي صحابه، مصائب حکومتي علي عليه السلام، ريزش­ها و رويش­ها در بستر فتنه­هاي دوران علي(ع)، ريزش­ها: زبير، طلحه، سعد بن ابي وقاص، زيد بن ثابت، محمد بن مسلمه، عبدالله بن سلام، صهيب بن سنان، اسامه بن زيد، ابوسعيد خدري، حسان بن ثابت، سعد بن عباده، قدامه بن مظعون، فضاله بن عبيد؛ رويش: عمار ياسر، مالک اشتر، محمد بن ابي بکر، قيس بن سعد، حجربن عدي، عدي بن حاتم، ذوشهادتين، سهل بن حنيف، قرفله بن کعب، صعصه بن صوحان، عمرو بن حمق خزاعي، کميل بن زياد نخعي و زيد بن صوحان.

گفتني است، کتاب ريزش­ها و رويش­ها در بين خواص صدر اسلام نوشته مهدي همازاده با شمارگان سه هزار نسخه و قيمت 29 هزار ريال از سوي انتشارات چاپ و نشر بين الملل منتشر و راهي بازار نشر کتاب شده است.

مشخصات کتاب
زبان: فارسی
تعداد جلد: شمارگان: 3000 نسخه

بخشی از متن کتاب

 

 

اين ماه: 75572                              ديروز: 1                              امروز: 3382

کلیه حقوق مادی و معنوی این سایت برای تبیان خراسان جنوبی (سال 2019) محفوظ می باشد.