ادبیات (0)
بیوگرافی و خاطرات (2)
پزشکی (0)
تاریخ و جغرافیا (0)
تجارت و سرمایه گذاری (0)
زبان (0)
سرگرمی (0)
سلامتی، ذهن و بدن (1)
علوم اجتماعی (6)
علوم طبیعی (0)
علوم طبیعی و ریاضیات (0)
فلسفه و روانشناسی (1)
مذاهب (3)
مذهبی (3)
مرجع (1)
هنر (0)
ورزشی (0)
کامپیوتر و اینترنت (0)
کلیات (1)
کودک و نوجوان (0)
 
سيري در مسائل خانواده
نویسنده: حبيب الله طاهري
ناشر: انتشارات چاپ و نشر بين الملل
قیمت: 22000 ریال
مختصری در مورد کتاب: اين نوشتار تلاشي در پيرامون مسائل خانواده در اسلام است و کوشش شده است تا مطالبي ارزنده و مفيد و براساس دستورات اسلام آورده شود و نظرات اسلام در رابطه با تشکيل خانواده و حقوق مترتبه آن و وظيفه تربيت کودکان در خانه و وظايف فرزندان در برابر پدر و مادر و . . . بررسي و بيان شود.

در بخشي از اين کتاب آمده است:

«امام و حاکم مسلمين پشتوانه زن است که در صورت تضييع حق او بايد از حقش دفاع کند و در صورتي که امکان زندگي شرافتمندانه براي اين زن با اين مرد نباشد او را بوسيله طلاق رها کند تا از زندگي رنج و ملال آور نجات يابد ... زندگي خانوادگي يک زندگي صد در صد طبيعي است قهراً حقوق مترتبه بر آن هم يک حقوق طبيعي و فطري خواهد بود زيرا حقوق طبيعي و فطري از آنجا پيدا شده است که دستگاه خلقت با روشن بيني خاص و توجه به هدف حيات موجودات را به سوي تمايلات مطلوبشان سوق دهد، چرا که هر استعداد طبيعي مبناي يک حق طبيعي است و يک سند طبيعي براي آن به شمار مي­آيد مثلاً فرزند انسان حق درس خواندن و مدرسه رفتن را دارد اما بچه گوسفند چنين حقي را ندارد براي اينکه استعداد درس خواندن و دانا شدن در فرزند انسان وجود دارد حال آن که در گوسفند وجود ندارد.»

اين کتاب از بيست و دو فصل به ترتيب با عناوين تعريف خانواده، قرآن و دستور تشکيل خانواده، روايات و دستور تشکيل خانواده، قرآن و دستور تشکيل خانواده، اهميت اجتماعي و اخلاقي خانواده، خانواده در نظام جمهوري اسلامي، مقام زن در جهان بيني اسلامي، حقوق زن در اروپا، نقش استعمار در انحلال خانواده، اهداف ازدواج، معيارهاي انتخاب همسر، حقوق زوجين، فرزند يا وسيله آزمايش پدر و مادر، حقوق فرزندان بر والدين، حقوق والدين، علل و عوامل امنيت و ثبات خانواده، علل و عوامل تزلزل خانواده، نشوز و شقاق، طلاق و آثار آن، وصيت براي خانواده، خانواده در قيامت، تعدد زوجات و ازدواج موقت.

گفتني است، کتاب سيري در مسائل خانواده مؤلف حبيب الله طاهري با شمارگان سه هزار نسخه و قيمت 22000 ريال از سوي انتشارات چاپ و نشر بين الملل وابسته به سازمان تبيلغات اسلامي منتشر و راهي بازار نشر کتاب شده است.


مشخصات کتاب
زبان: فارسی
تعداد جلد: شمارگان: 3000 نسخه
اين ماه: 73960                              ديروز: 3517                              امروز: 10

کلیه حقوق مادی و معنوی این سایت برای تبیان خراسان جنوبی (سال 2019) محفوظ می باشد.