30

تشکيل گروه‌هاي «تذکر لساني» در هيأت‌هاي مذهبي خراسان جنوبي

تشکيل گروه‌هاي «تذکر لساني» در هيأت‌هاي مذهبي خراسان جنوبي

مديرکل تبليغات اسلامي خراسان جنوبي از تشکيل گروه‌هاي تذکر لساني در هيئت‌هاي مذهبي اين استان به منظور ترويج و نهادينه کردن فريضه امر به معروف و نهي از منکر خبر داد.

به گزارش روابط عمومي اداره کل تبليغات اسلامي خراسان جنوبي، حجت‌الاسلام کاظم لطفيان در گردهمايي مسئولان هيئت‌هاي مذهبي و مداحان خراسان جنوبي اظهار کرد: کساني که در جامعه رشته محبت پيوند مردم با خداوند را برقرار مي‌کنند کساني هستند که امر به معروف و نهي از منکر مي‌کنند.

وي ادامه داد: با توجه کردن و نهادينه‌سازي فرهنگ امر به معروف و نهي از منکر مي‌توان مسير اهل بيت (ع) را به خوبي مشاهده و در آن حرکت کرد.

مديرکل تبليغات اسلامي خراسان جنوبي يادآور شد: در باب اهميت امر به معروف و نهي از منکر همين بس که اين فريضه واجب الهي در تعالي نظام و جامعه اسلامي يک اصل اساسي است.

حجت الاسلام لطفيان از تشکيل گروه‌هاي تذکر لساني در هيئت‌هاي مذهبي اين استان به منظور ترويج و نهادينه کردن فريضه امر به معروف و نهي از منکر خبر داد و افزود: افراد اين گروه‌ها مردم را براي انجام عمل معروف و ترک منکر تذکر مي‌دهند.

وي با بيان اينکه مسئولان هيئت‌هاي مذهبي سربازان پنهان امام زمان(عج) هستند، تصريح کرد: عزاداري‌هاي امام حسين (ع) بايد بر اساس واقعيت‌ها و پيام‌هاي نهضت عاشورا باشد.

مديرکل تبليغات اسلامي خراسان جنوبي با اشاره به اينکه مسئولان و اعضاي هيئت‌هاي مذهبي و عزاداري مصادق انسان‌هايي هستند که رشته محبت پيوند بين مردم با خداوند را برقرار مي‌کنند، افزود: مسئولان هئيت‌هاي مذهبي به عنوان پرچم‌داران عزاداري‌ها و اين حرکت ديني هستند و بايد از رسوخ هر گونه آسيب و چالش به عزداري‌هاي امام حسين (ع) جلوگيري به عمل آورند.

حجت الاسلام لطفيان گفت: مسئولان هيئت‌هاي مذهبي در مراسمات و عزداري‌ها بايد خوبي‌ها، ارزش‌ها و معروفات را براي مردم بازگو و به معرض نمايش بگذارند.

وي اظهار کرد: همچنين مسئولان هيئت‌هاي مذهبي بايد جلودار مسئله تذکر لساني در جامعه باشند که با يک تذکر لساني و ارشاد ساده هر چند کوچک مي‌توان انساني را به صراط مستقيم سوق داد.

اين مراسم يکشنبه 28 آبان 91 برگزار شد.

تعداد امتیازات: (0) Article Rating
تعداد مشاهده خبر: (267)
کد خبر: 1105
  • تشکيل گروه‌هاي «تذکر لساني» در هيأت‌هاي مذهبي خراسان جنوبي

RSS comment feed نظرات ارسال شده

هم اکنون هیچ نظری ارسال نشده است. شما می توانید اولین نظردهنده باشد.

ارسال نظر جدید

تنها کاربران ثبت نام کرده مجاز به ارسال نظر می باشند.
اين ماه: 96929                              ديروز: 4025                              امروز: 2087

کلیه حقوق مادی و معنوی این سایت برای تبیان خراسان جنوبی (سال 2019) محفوظ می باشد.