28

کارگاه آموزش تربيت خانواده در روستاي دره عباس درميان برگزار شد

کارگاه آموزش تربيت خانواده در روستاي دره عباس درميان برگزار شد

رييس اداره تبليغات اسلامي شهرستان درميان از برگزاري کارگاه آموزش تربيت خانواده ويژه بانوان در روستاي دره عباس از توابع شهرستان درميان خبر داد.

به گزارش روابط عمومي اداره کل تبليغات اسلامي خراسان جنوبي، حجت الاسلام محمدهادي نودهي رييس اداره تبليغات اسلامي شهرستان درميان با اعلام اين خبر گفت: کارگاه آموزش تربيت خانواده ويژه بانوان با حضور پرشور بانوان روستا در روستاي دره عباس برگزار شد

سرکار خانم حجي پور مسئول حوزه علميه خواهران شهرستان بيرجند در اين مراسم، مهم ترين شيوه هاي تعليم و تربيت را، روش الگوگيري دانست و گفت: اسلام هم براي تربيت و تعالي انسان ها، بر اين اصل مهم تأکيد نموده زيرا شخصيت الگو، به عنوان يک نقطه ي کانوني در محور رشد و هدايت هاي اخلاقي تربيتي قرار مي گيرد و در شکل گيري رفتار تربيت شونده، آثار زيادي بر جاي مي گذارد.

وي در ادامه با اشاره به قرآن کريم، رسول گرامي اسلام (صلّي الله عليه و آله) را الگوي شايسته و اسوه ي حسنه ي مؤمنان معرفي کرده دانست و گفت: در اين الگوگيري فرقي ميان زن و مرد نيست، اما به دليل خُلق و خوي و مسئوليت هاي خاص زنانه، لازم است زنان از جنس خود هم، الگويي داشته باشند تا از نظر پذيرش الگو و روشن شدن مصاديق اسوه پذيري، به راه و رسم و سيره ي اخلاقي و خانوادگي او اقتدا کنند.

وي با اشاره به اينكه حضرت فاطمه زهرا (س) نمونه بارز يك انسان كامل و متعالي هستند افزود: ايشان ابعاد شخصيتي مختلفي دارند كه در دو حوزه همسرداري و ولايتمداري قابل بررسي است.

مسئول حوزه علميه خواهران شهرستان بيرجند با اشاره به تقسيم کار در خانواده گفت: تقسيم کار در صورتي بر پايه ي عدالت است که به شئونات و استعدادهاي تکويني زن و مرد توجه شود. در مورد زن، مهم اين است که لطافت و ظرافت روحيه ي او، پوشيدگي و دوري نامحرمان و توانايي وي در انجام امور مورد توجه قرار گيرد زيرا در زندگي فاطمه (سلام الله عليها) و علي(عليه السلام) اين تقسيم کار به بهترين شکل صورت گرفته بود. تقسيم کار را پيامبر اکرم (صلّي الله عليه و آله) پيشنهاد دادند، تدبير کارهاي منزل بر عهده ي زهرا (سلام الله عليها) و اداره ي بيرون منزل بر دوش علي(عليه السلام) قرار گرفت.

وي در ادامه با اشاره به فرمايشات مقام معظم رهبري گفت: انتخابات مظهر حماسه سياسي، اقتدار نظام اسلامي، مردم سالاري ديني، اراده ملي و آبروي نظام است و انتخاب هوشمندانه انتخابي است که مردم شخص اصلح را انتخاب کنند.

وي اضافه کرد: از نظر رهبر شخص اصلح شخصي است که درد دين داشته باشد و دين‌دار باشد و روحيه مقاومت و دشمن ستيزي داشته باشد،‌ کاري باشد، توجه به سياست‌هاي کلان اقتصادي و تلاش جهت قطع وابستگي کشور به نفت حفظ عزت اسلامي،‌ خسته نشدن در مقابل مبارزه با استکبار و زنده کردن شعار انقلابي و عدم وابستگي به مراکز قدرت و ثروت از جمله بخشي از سخنان مقام معظم رهبري در مورد ويژگي‌هاي يک فرد اصلح براي انتخابات رياست جمهوري است که اگر اين سخنان را فراموش کنيم دچار مشکل خواهيم شد.

تعداد امتیازات: (0) Article Rating
تعداد مشاهده خبر: (306)
کد خبر: 1555
  • کارگاه آموزش تربيت خانواده در روستاي دره عباس درميان برگزار شد

RSS comment feed نظرات ارسال شده

هم اکنون هیچ نظری ارسال نشده است. شما می توانید اولین نظردهنده باشد.

ارسال نظر جدید

تنها کاربران ثبت نام کرده مجاز به ارسال نظر می باشند.
اين ماه: 96538                              ديروز: 4025                              امروز: 1696

کلیه حقوق مادی و معنوی این سایت برای تبیان خراسان جنوبی (سال 2019) محفوظ می باشد.