23

چرا در کشورهای اروپایی و امریکا، انسانیت و رعایت حقوق بیشتر است؟!

چرا در کشورهای اروپایی و امریکا، انسانیت و رعایت حقوق بیشتر است؟!
برخی از دوستانی که ایمان‌شان ضعیف است و یا ترک نماز و واجبات دارند، بهانه می‌آورند که چرا در کشورهای اروپایی و امریکا که ایمانی ندارند، انسانیت و رعایت حقوق بیشتر است؟

اصل این گمان در باره‌ی آنها غلط است. این همان غرب‌زدگی است؛ و البته بر اساس گمان و صورت مسئله‌ی غلط، استدلال غلط نیز می‌نمایند!

چه کسی گفته که انسانیت، اخلاق و رعایت حقوق در امریکا یا کشورهای اروپایی بیشتر از جوامع اسلامی است؟! خودشان چنین ادعایی دارند و دلیلی بر آن اقامه کرده‌اند، یا آمار و ارقام رسمی قتل، تجاوز، سرقت، اعتیاد، بچه‌دزدی و ... چنین گمانی را تقویت کرده و به اثبات رسانده است؟

در یک تظاهرات کوچک در لندن یا نیویورک، ابتدا عده‌ای به فروشگاه‌ها و سوپرها حمله می‌کنند و همه چیز را به سرقت می‌برند، در کشورهای اسلامی هر روز آشوب و غوغایی است که آنها به راه انداخته‌اند، ولی چنین اتفاق‌هایی رخ نمی‌دهد و یا به ندرت اتفاق می‌افتد. اگر یک لحظه حکومت پلیسی در امریکا و اروپا کمرنگ شود، آن وقت معلوم می‌شود که بی‌ایمانی چه امنیتی برای آنان به ارمغان آورده‌ است. مردم حتی در کلیساها نیز در امان نیستند.

طبق آمار رسمی، دخترهای نوجوان و جوان انگلیسی، الکی‌ترین و بالتبع مجرم‌ترین قشر اروپایی‌ها هستند

طبق آمار رسمی از هر سه زن نظامی در امریکا، یک زن مورد تجاوز مقامات بالاتر از خود قرار می‌گیرد  

طبق آمار رسمی در امریکا از هر 6 زن آمریکایی، یک نفر در طول زندگی خود مورد تجاوز قرار می‌گیرد و 93٪ از قربانیان را نوجوانان تشکیل می‌دهند و خوفناک‌تر و رقت‌بارتر آن که از این تعداد، 34.2٪ توسط اعضای خانواده، 58.7٪ توسط سایر آشنایان (فامیل‌ها و دوستان خانوادگی) و فقط 7٪ توسط افراد غریبه مورد تجاوز قرار گرفته‌اند.

طبق آمار رسمیِ آلمان، متوسط تجاوز به کودکان روزانه 11 مورد می‌باشد که سالیانه 5% به آن اضافه می‌شود و خانم مرکل در پارلمان افزایش تجاوز و قتل کودکان را بزرگ‌ترین معضل آلمان قلمداد کرد.

آمار رسمی خیانت همسران به یک دیگر در کشور مرفهی چون آلمان نزدیک به 30% رسیده است.

 ... و اینها فقط گوشه‌ای از بیان یک ناهنجاری (جنسی) است و اگر به قتل، سرقت، کلاهبرداری، ایجاد رعب و وحشت، تجاوز یا حتی ترور در مدرسه، بیمارستان، آموزشگاه، ورزشگاه ... یا رفتارهای خشونت‌آمیز توسط پلیس با مردم عادی و ... برسد که وضعیت بسیار وحشتناک‌تر است. کدام انسانیت و کدام اخلاق و کدام رعایت حقوق؟!

این همه اختلاف، جنگ، ترور، تحریم‌های اقتصادی، تحمیل فقر و بیچارگی، بچه‌کشی، آدم‌ربایی، نسل‌کشی، تجاوز به حقوق افراد و جوامع در سرتاسر دنیا، چه عامل و سببی به جز همان امریکایی‌ها و اروپایی‌های بی‌دین و ایمان و به ظاهر شیک و متمدن دارد؟! آری، اگر به ظاهر بنگریم، گویا اهل فهم، شعور و منطق هستند، متمدن و اهل حقوق بشر هستند، اهل دموکراسی و گفتمان هستند، اما اگر نگاه عمیق‌تر و بصیرتری داشته باشیم، به وضوح می‌بینیم که مثل حیوان و بلکه بدتر از آن رفتار می‌کنند:

«أَمْ تَحْسَبُ أَنَّ أَكْثَرَهُمْ يَسْمَعُونَ أَوْ يَعْقِلُونَ إِنْ هُمْ إِلَّا كَالْأَنْعَامِ بَلْ هُمْ أَضَلُّ سَبِيلًا» (الفرقان، 44)

ترجمه: آيا گمان مى‏كنى كه بيشترشان مى‏شنوند يا مى‏انديشند؟ آنان جز مانند ستوران نيستند، بلكه گمراه‏ترند.

اگر رانندگی یا رسیدگی در بیمارستان (مطرح شده در سؤال) در آن دیار بهتر است، ربطی به بی‌ایمان‌شان ندارد. بخشی از آن به امکانات مربوط می‌شود. به کار و تلاش و سعی مربوط می‌شود، به ایجاد نظم مربوط می‌شود و بخشی دیگر به تشخیص برخی از منافع و حفظ این شرایط نیز فقط در سایه حکومت پلیسی است و نه بی‌ایمانی.

مگر اسلام به ما فرموده که سعی نکنید و بی ایمانی به آنها تعلیم داده که سعی و تلاش بکنید؟! اکثر امکانات آنان نیز از ظلم به دیگران حاصل شده است. چند قرن استعمار جهان، قتل و جنایت و چپاول، امکاناتی را ایجاد کرده است. اگر دزدی به خانه‌‌ای آمد و همه اموالشان را به سرقت برد و در خانه خود چید، کسی از اهل آن خانه نباید بگوید: پس دزد آدم بهتری است، ببینید وضع زندگی او چگونه است و ما چگونه؟ خیر، باید بیدار و هوشیار بود و اجازه سرقت نداد. این دستور اسلام و رفتار آدم با ایمان است.

اگر ما در رانندگی دقت نداریم یا گاه حقوق یک دیگر را ضایع می‌کنیم، نه تنها معلول اسلام و ایمان نیست، بلکه درست به خاطر ضعف ایمان و اسلام ماست و اگر آنان در برخی امور منافع خود را شناخته و گاه رعایت می‌کنند نیز معلول بی‌ایمانی آنها نمی‌باشد که توجیهی برای بی‌ایمانی یا ترک نماز و ... قرار گیرد.

تعداد امتیازات: (0) Article Rating
تعداد مشاهده خبر: (463)
کد خبر: 2324
  • چرا در کشورهای اروپایی و امریکا، انسانیت و رعایت حقوق بیشتر است؟!
  • چرا در کشورهای اروپایی و امریکا، انسانیت و رعایت حقوق بیشتر است؟!

RSS comment feed نظرات ارسال شده

هم اکنون هیچ نظری ارسال نشده است. شما می توانید اولین نظردهنده باشد.

ارسال نظر جدید

تنها کاربران ثبت نام کرده مجاز به ارسال نظر می باشند.
اين ماه: 96986                              ديروز: 4025                              امروز: 2144

کلیه حقوق مادی و معنوی این سایت برای تبیان خراسان جنوبی (سال 2019) محفوظ می باشد.