05

دفتر مشق‌ «شکرستان» رونمايي شد

دفتر مشق‌ «شکرستان» رونمايي شد

مراسم رونمايي از 24 دفتر مشق‌ شکرستان به همت حوزه‌ هنري کودک و نوجوان با حضور محسن مؤمني شريف رئيس حوزه هنري، سيدمرتضي احمدي راوي انيميشن شکرستان، سيدمسعود صفوي تهيه‌کننده، بابک نظري کارگردان انيميشن و جمعي از مديران حوزه هنري در تالار مهر برگزار شد.

به گزارش روابط عمومي سازمان تبليغات اسلامي، در اين مراسم محمد سرشار رييس بخش كودك ونوجوان حوزه هنري در سخناني عنوان كرد: از اينكه رونمايي دفترهاي مشق و نقاشي كودكان با تصاوير مجموعه «شكرستان» امروز همزمان با شش ماهگي بخش كودك و نوجوان حوزه هنري رونمايي مي‌شود، افتخار بزرگي است.

وي گفت: غربيان بعد از چند سده تجربه، آموخته‌اند كه چگونه شيوه زندگي و سبك فكري خود را در قالب فعاليت هاي فرهنگي به ديگران بياموزد.

وي افزود: هنر انقلاب فرمول راهبري را براي مقابله با تهاجمات فرهنگي و هنري غربيان كشف كرده است كه بايد مورد توجه قرار گيرد.

سرشار توجه به اقتصاد فرهنگي را از جمله ضرورت هاي اين بخش دانست و گفت: خلق آثار جانبي و لوازم تزئيني از نمادها و محصولات انيميشن «شكرستان» و بهره گيري از محبوبيت اين مجموعه بازي چند سر بردي در عرصه هاي فرهنگي و اقتصادي است.

به گفته مدير بخش كودك و نوجوان حوزه هنري، ذائقه سازي و سرمايه نهادهاي دولتي در كنار تجربه و ايده بخش خصوصي مي تواند موفقيت قابل توجهي در سه عرصه توليد، توزيع و فروش رقم بزند.

همچنين مرتضي احمدي راوي انيميشن شکرستان در اين مراسم گفت: حضور در مجموعه شكرستان به عنوان صداپيشه يكي از بهترين و لذت بخش ترين دوره كاري من بوده است.

وي يادآورشد: وقتي مدير دوبلاژ اين مجموعه از من براي حضور در آن دعوت كرد هرگز تصور چنين موفقيت و كار حرفه اي را نداشتم و با خودم فكر مي كردم انيميشن در ايران هرگز پا نخواهد گرفت.

اين بازيگر ادامه داد: اما پس از مدتي با توجه به كار حرفه اي كارگردان و ديالوگ هاي درخور توجه متن پي بردم.

احمدي توضيح داد: حتا قسمت هاي اول و دوم مجموعه شكرستان نيز برايم چندان جدي نبود اما رفته رفته به آن علاقه مند شدم و بعد ها از بازتاب ها و عكس العمل مخاطبان به اين مجموعه پي بردم كه تجربه موفقي را در اين زمينه سپري كرديم.

به گفته وي، مجموعه شكرستان بعد از كارتون پينوكيو يكي از محبوب ترين و معروف ترين انيميشن كودك است و در ميان بزرگسالان نيز طرفداران بسياري داشته و محدود به كودكان نيست.

بازيگر مجموعه «خانه پدري» افزود: اينكه چرا مجموعه موفق «شكرستان» متوقف شده و ادامه پيدا نكرده براي من جاي تاسف و تعجب دارد. در حاليكه بسياري از كشورها در شبكه هاي تلويزيوني خود سريال هاي بسيار سطح پايين و سراسر دروغ مثل «حريم سلطان» را سال ها به خورد مخاطبان خود مي دهند.

احمدي ادامه داد: كارهايي چون «شكرستان» بايد سال ها روي آنتن باشد زيرا مردم تشنه ديدن كارهايي از اين دست هستند.

سيدمسعود صفوي تهيه‌كننده مجموعه «شكرستان» نيز گفت: از اينكه كودكان سرزمين من در دفترهايي با تصوير شخصيت هاي اين مجموعه مشق مي نويسند و يا نقاشي مي كشند، احساس خوشايند عميقي براي من ايجاد مي كند.

وي افزود: لازم است اينجا اين خبر خوش را بدهم كه ساخت مجموعه تلويزيوني «شكرستان» ادامه خواهد يافت. ضمن اينكه قرار است فيلم سينمايي آن نيز توليد شود.

در ادامه اين مراسم با حضور «محسن مومني شريف» رييس حوزه هنري با اهدا لوحي يادبود از مرتضي احمدي دوبلور و صداپيشه مجموعه «شكرستان» تقدير شد.

تعداد امتیازات: (1) Article Rating
تعداد مشاهده خبر: (976)
کد خبر: 2566
  • دفتر مشق‌ «شکرستان» رونمايي شد
  • دفتر مشق‌ «شکرستان» رونمايي شد
  • دفتر مشق‌ «شکرستان» رونمايي شد

RSS comment feed نظرات ارسال شده

هم اکنون هیچ نظری ارسال نشده است. شما می توانید اولین نظردهنده باشد.

ارسال نظر جدید

تنها کاربران ثبت نام کرده مجاز به ارسال نظر می باشند.
اين ماه: 58970                              ديروز: 1756                              امروز: 844

کلیه حقوق مادی و معنوی این سایت برای تبیان خراسان جنوبی (سال 2019) محفوظ می باشد.