29

برگزاري مراسم جشن ميلاد امام رضا(ع) در شوسف

برگزاري مراسم جشن ميلاد امام رضا(ع) در شوسف

به همت نمايندگي فرهنگي تبليغي شوسف وکانون فرهنگي شهداي گمنام مراسم جشن ميلاد امام رضا(ع) درحسينيه سيدالشهدا(ع) اين شهر برگزار شد.

به گزارش روابط عمومي اداره كل تبليغات اسلامي استان خراسان جنوبي، حسن مودي کارشناس قرآن نمايندگي فرهنگي تبليغي شوسف با اعلام اين خبر گفت: مراسم جشن باشکوه ميلاد امام رضا (ع) با همکاري آقاي حسن پور از خيرين شهرشوسف درحسينيه شهرشوسف برگزار شد.

حجت الاسلام ابوالقاسم لطفي رئيس اداره تبليغات اسلامي شهرستان نهبندان در اين مراسم طي سخناني گفت:خانم بي بي شطيطه نيشابوري که بانويي پرهيزکار، باايمان‌ و ارادتمند خاندان رسالت بود، در جريان سفر تاريخي پيشواي هشتم شيعيان جهان؛حضرت امام رضا عليه السلام در زمان اقامتشان در نيشابور، سعادت ميزباني آن امام همام، نصيب اين بانوي شيعه گرديد. از آن پس، اين بانو، به جهت آن انتخاب يا پسند خوش‌يُمن، به بانو پسنديده ناميده و شناخته مي‌‎‌شد.

وي افزود:درسال 200 هـ.ق. امام علي بن موسي الرضا عليه‌السلام پيشواي هشتم شيعيان در پي اصرار و فشارهاي مکرر مامون خليفه‌ي عباسي مبني بر پذيرش وليعهدي وي از سوي امام، سفري را از مدينه به مرو آغاز کرد در حالى كه از آن اکراه و بر نتيجه‌ي سفر آگاهي داشت.

حجت الاسلام لطفي درادامه درخصوص حديث سلسلةالذهب عنوان کرد: تاريخ‌نگاران گفته‌اند که مردم نيشابور از حضرت رضا عليه‌السلام خواستند که حديثي برايشان نقل کند. آن حضرت، حديثي را که به «سلسلة الذهب» مشهور است را ايراد فرمود. به عبارتي بيست و چهار هزار و به گفته‌اي ديگر، چندهزار قلمدان فراگرد آمد تا دانشوران و خردمندان آن حديث را نوشتند.

درادامه مولايي از مداحان اهل بيت دروصف حضرت رضا(ع) به مولودي خواني پرداخت ودرپايان هدايايي به قيدقرعه به شرکت کنندگان اهداشد

لازم به ذکر است، مشابه اين مراسم در حسينيه روستاي دهک و مساجد روستاهاي سهل آباد و طارق و بقاع متبرکه آقا سيد علي روستاي سيدعلي وسيدناالحسين (ع) روستاي دهک نيز برگزار شد.

تعداد امتیازات: (1) Article Rating
تعداد مشاهده خبر: (527)
کد خبر: 2857
  • برگزاري مراسم جشن ميلاد امام رضا(ع) در شوسف

RSS comment feed نظرات ارسال شده

هم اکنون هیچ نظری ارسال نشده است. شما می توانید اولین نظردهنده باشد.

ارسال نظر جدید

تنها کاربران ثبت نام کرده مجاز به ارسال نظر می باشند.
اين ماه: 76387                              ديروز: 2294                              امروز: 2034

کلیه حقوق مادی و معنوی این سایت برای تبیان خراسان جنوبی (سال 2019) محفوظ می باشد.