01

آخرین اظهار نظر رسمی درباره فیلترینگ

آخرین اظهار نظر رسمی درباره فیلترینگ

دبیر شورای عالی فضای مجازی از سیاست‌های این شورا برای تدوین نظام حقوقی مدون در جهت خارج شدن سیاست فیلترینگ و پهنای باند اینترنت کشور از حالت سلیقه‌ای خبر داد.

محمدحسن انتظاری در مجمع عمومی سازمان نظام صنفی رایانه‌ای استان تهران گفت: سیاست‌های فیلترینگ و اختصاص پهنای باند اینترنت در کشور باید متناسب با قوانین و نظامات حقوقی طراحی شود و از حالت سلیقه‌ای بیرون بیاید.

وی با اشاره به وظایف شورای عالی فضای مجازی در جهت بهره‌گیری حداکثری از فرصت‌ها در پیشرفت متوازن، ارایه خدمات گسترده و برنامه‌ریزی هماهنگ در جهت صیانت از فضای مجازی کشور گفت: این سیاست‌ها باید به عنوان راهکاری در دبیرخانه شورای عالی فضای مجازی، مرکز ملی و پژوهشگاه ذیل این شورا اجرایی شود.

انتظاری تغییر ساختار در دبیرخانه و مرکز ملی فضای مجازی را از جمله اولویت‌های این مرکز عنوان کرد و گفت: باید در جهت هماهنگی دستگاه‌های اجرایی عریض و طویلی که در این حوزه وجود دارند اما ناهماهنگ هستند عمل کنیم.

دبیر شورای عالی فضای مجازی با تاکید بر حمایت و کمک گرفتن از بخش خصوصی در فعالیت‌های مورد نیاز کشور در حوزه فضای مجازی خاطرنشان کرد: راهبری و مدیریت و نیز کنترل و نظارت برای پیاده‌سازی پروژه‌ها از جمله وظایف مرکز ملی فضای مجازی خواهد بود.

وی با تاکید بر اینکه به نظامات حقوقی بین‌بخشی نیاز داریم، تصریح کرد: باید قوانین و نظامات حقوقی متناسب با فیلترینگ و سیاست‌های پهنای باند اینترنت طراحی کنیم تا تحت این نظام این دو بخش از حالت سلیقه‌ای بیرون بیاید.

باید قوانین و نظامات حقوقی متناسب با فیلترینگ و سیاست‌های پهنای باند اینترنت طراحی کنیم تا تحت این نظام این دو بخش از حالت سلیقه‌ای بیرون بیاید

وی با اشاره به کمیسیون عالی تنظیم مقررات در مرکز ملی فضای مجازی گفت: این کمیسیون عالی باید تغییر راهبرد دهد و به جای آنکه وارد کارهای وزارت ارتباطات شود باید به سمت تدوین نظام کلان حقوقی در این حوزه حرکت کند.

انتظاری در مورد VPN قانونی نیز گف: تا کنون در این زمینه چند جلسه داشتیم و نظرات کارشناسی در مورد این پروژه را دریافت کرده‌ایم که در حال بررسی است.

همچنین معاون وزیر ارتباطات با بیان اینکه شبکه ملی اطلاعات معماری نشده بود، درباره آزادسازی حوزه واردات پهنای باند نیز گفت: موافق هستیم شرکت‌های دیگر هم در زمینه واردات پهنای باند فعالیت داشته باشند.

نصر الله جهانگرد در اولین دیدار رو در روی خود در دولت جدید با رسانه‌های خبری با اشاره به اینکه چیزی به عنوان اینترنت ملی نداریم، در جمع خبرنگاران اظهار کرد: شبکه ملی اطلاعات را خواهیم داشت؛ برنامه‌ای در حال تدوین است و بعد از تصویب مراجع قانون‌گذاری در این حوزه خدمت عموم اعلام می‌شود.


منبع: همشهری آنلاین

تعداد امتیازات: (3) Article Rating
تعداد مشاهده خبر: (498)
کد خبر: 3455
  • آخرین اظهار نظر رسمی درباره فیلترینگ

RSS comment feed نظرات ارسال شده

هم اکنون هیچ نظری ارسال نشده است. شما می توانید اولین نظردهنده باشد.

ارسال نظر جدید

تنها کاربران ثبت نام کرده مجاز به ارسال نظر می باشند.
اين ماه: 81096                              ديروز: 2372                              امروز: 9

کلیه حقوق مادی و معنوی این سایت برای تبیان خراسان جنوبی (سال 2019) محفوظ می باشد.