02

ننگی که با شناسنامه دوم هم پاک نمی شود

ننگی که با شناسنامه دوم هم پاک نمی شود
از رسول خدا(ص) نقل شده است که فرمودند: موسی بن عمران از پروردگارش درخواست کرد و گفت: «پروردگارا برادرم هارون از دنیا رفت پس او را ببخشای.» خداوند به او وحی کرد: «ای موسی! اگر از من بخواهی که گناه اولین و آخرین را بیامرزم اجابتت می کنم مگر قاتل حسین بن علی بن ابیطالب(ع) که از قاتلش انتقام می گیرم.»
نویسنده وبلاگ افاضات عقل کل نوشت: خداوند ارحم الراحمین است اما با همه ی بخشندگی و رافتش ، اسم اباعبدالله الحسین (ع) که به میان می آید استثناء قائل می شود و حتی اگر از همه بگذرد از قاتل سید الشهدا (ع) نخواهد گذشت. امام حسین علیه السلام دردانه عالم وجود است و نه تنها جنس غمش بلکه همه چیزش فرق دارد. فرق و استثنایی که دایره ثواب و عقاب را با هم در برمی گیرد . 

 دستگاه امام حسین علیه السلام از چنان عظمتی برخوردار است که کوچکترین خدمتی هر چند ناچیز که در راستای آن انجام گیرد مورد پاداش واقع می شود و چه بسا شنیده ایم حکایت کسانی را که فقط به خاطر یک احترام یا همراهی با زائر یا عزادار اباعبدالله الحسین (ع) مورد لطف ویژه الهی قرار گرفته اند و در مقابل، کوچکترین بی احترامی یا اسائه ادب به زائر یا عزادار یا حتی کسی که به طور اتفاقی پایش به مجلس آن حضرت باز شده باشد مورد توبیخ ائمه علیهم السلام قرار می گیرد که نمونه اش را در قضیه رسول ترک به خاطر داریم.

درک این عظمت تنها محدود به شیعیان نیست بلکه یهودیان و  مسیحیان و زرتشتیان نیز به این عظمت پی برده اند و برای آن احترام ویژه قائلند.  

 اما با این همه عظمت و اوصاف ،چه کسی باور می کرد در کشوری که جوانانش با  بستن سربند «یا حسین» و« یا ابوالفضل» به استقبال شهادت می رفتند و آخرین ذکرشان یا حسین بود و آرزو داشتند سر بر دامان سالار شهیدان ، تشنه کام شربت شهادت بنوشند، فتنه گرانی پیدا شوند که حرمت عاشورا را بشکنند و در روزی که زمین و آسمان و جن و ملک در سوگ فرزند زهرا (س) عزادارند با سوت و کف زدن، عزاداری را به تمسخر بگیرند ؛نمازگزاران ظهر عاشورا را مورد حمله قرار دهند ؛خیمه های عزاداری را به آتش بکشند آن هم نه در مرکز صهیونیسم و وهابیت بلکه در قلب تهران پایتخت جهان تشیع!

و باز چه کسی باور می کرد حس قدرت طلبی ،چنان عقل فتنه گران را زایل کرده باشد که بخواهند با آشوبگری در روز عاشورا ،حتی با مقدسات مردم کاسبی کنند تا شاید بتوانند به جنبش مرده اموی ،جانی دوباره ببخشند اما گویا فتنه گران حتی از شعبان بی مخ هم بی مخ تر بودند که نفهمیدند بازی با حرمت عاشورا ،جان و هستی شان را ساقط می کند و دیر نیست زمانی که خداوند ؛خودش از حرمت شکنان عاشورا نیز انتقام بگیرد، چون تنها قانون خداست که آقازاده و فلان و بهمان نمی شناسد.

همانطور که عاشورا فراموش شدنی نیست حرمت شکنی عاشورا نیز فراموش نخواهد شد. ننگ این حرمت شکنی از پیشانی فتنه گرانی که حرمت عاشورا را شکستند پاک شدنی نیست حتی اگر شناسنامه دوم بگیرند!
تعداد امتیازات: (2) Article Rating
تعداد مشاهده خبر: (279)
کد خبر: 3460
  • ننگی که با شناسنامه دوم هم پاک نمی شود

RSS comment feed نظرات ارسال شده

هم اکنون هیچ نظری ارسال نشده است. شما می توانید اولین نظردهنده باشد.

ارسال نظر جدید

تنها کاربران ثبت نام کرده مجاز به ارسال نظر می باشند.
اين ماه: 76332                              ديروز: 3916                              امروز: 2067

کلیه حقوق مادی و معنوی این سایت برای تبیان خراسان جنوبی (سال 2019) محفوظ می باشد.