15

داروهای خود را در مقابل چشم کودکان مصرف نکنید

داروهای خود را در مقابل چشم کودکان مصرف نکنید
به منظور پیشگیری از مسمومیت ، والدین داروهای خود را در مقابل چشم کودکان مصرف نکنند.

بر اساس اعلام معاونت غذا و دارو دانشگاه علوم پزشکی مشهد کودکان از رفتار بزرگسالان تقلید می کنند و ممکن است دور از چشم والدین داروها را به دهان ببرند و به همين منظور براي پیشگیری از بروز مسمومیت داروهای مصرفی افراد خانواده باید دور از دسترس کودکان قرار داده شود .

براساس این گزارش، خوردن داروها، مواد شيميايي و محصولات خانگي مانند مواد آرايشي بهداشتي، فرآورده‌هاي شوينده، سفيد كننده و لوله بازكن، مواد نفتی، باطری و گياهان آپارتماني از شایعترین علل مسمومیت در کودکان خردسال است و  در صورتی که کودک ماده ای غیر خوراکی را بلعید، والدین به سرعت باید با مرکز اورژانس و یا مرکز کنترل مسمومیتها با شماره تلفن 1490 تماس بگیرند.

برپایه این گزارش نگهداری شربت متادون در ظرف خالی نوشابه، منجر به مصرف دارو، مسمومیت و مرگ کودک می شود و والدین باید از نگهداری شربت متادون در داخل یخچال و در کنار بقیه نوشیدنی ها خودداری کنند .

براساس این گزارش، مسمومیت اتفاقی در اثر بلع نفت بسیار خطر ناک است و اگر کودکی نفت را ببلعد با اجتناب از  وادار  کردن به استفراغ ،وی را  هر چه سریعتر به نزدیک ترین مرکز درمانی انتقال دهید .

برپایه این گزارش، اگر به کودک خود دارو می دهید به او تفهیم کنید که این داروست و از کلماتی مانند آبنبات، شکلات و یا خوراکی استفاده نکنید .

برپایه این گزارش، در دوران سالمندی به دلیل تغییرات ساختار در اندام های داخلی مانند کبد، کلیه، میزان مایعات ، عضلات چریی بدن، تغییراتی در جذب و دفع داروها حادث خواهد شد و بی اعتنایی به مصرف داروها می تواند منجر به بروز مسمومیت در این گروه سنی شود.

براساس این گزارش،  کاهش بینایی ، شنوایی و فراموشی در دوران سالمندی از مهمترین عوامل مصرف بیش از حد دارو و بروز مسمومیت در سالمندان به شمار می رود و استفاده از جعبه های تقسیم داروها می تواند کمک شایانی به یپشگیری از مسمومیت و مصرف داروی تکراری در سالمندان شود .


منبع: پايگاه خبري-اطلاع رساني وب دا


تعداد امتیازات: (1) Article Rating
تعداد مشاهده خبر: (750)
کد خبر: 4124
  • داروهای خود را در مقابل چشم کودکان مصرف نکنید

RSS comment feed نظرات ارسال شده

هم اکنون هیچ نظری ارسال نشده است. شما می توانید اولین نظردهنده باشد.

ارسال نظر جدید

تنها کاربران ثبت نام کرده مجاز به ارسال نظر می باشند.
اين ماه: 71366                              ديروز: 2485                              امروز: 3220

کلیه حقوق مادی و معنوی این سایت برای تبیان خراسان جنوبی (سال 2019) محفوظ می باشد.