11

۵۰۰ برنامه تبلیغی هدفمند و مسمتر در شهرستان خوسف اجرا شد

۵۰۰ برنامه تبلیغی هدفمند و مسمتر در شهرستان خوسف اجرا شد

رییس اداره تبلیغات اسلامی شهرستان خوسف از اجرای ۵۰۰ برنامه فرهنگی و تبلیغی هدفمند و مستمر در شهرستان خوسف در قالب اعزام مبلغ و برگزاری کلاس های قرآنی خبر داد.

به گزارش روابط عمومی اداره کل تبلیغات اسلامی خراسان جنوبی، حجت‌الاسلام علیرضا عزیزی اظهار کرد: سال گذشته برای شهرستان خوسف از نظربرنامه تبلیغی بسیار پربار بوده است.

وی بیان داشت: با توجه به این که شهرستان خوسف در مقایسه با سایر شهرستان های استان یک شهرستان تازه تأسیس است، سازمان تبلیغات اسلامی و نهادهای وابسته به آن عملکرد پربار و هدفمندی با اجرای ۵۰۰ برنامه فرهنگی در قالب اعزام مبلغ، برگزاری کارگاه های آموزشی، برگزاری اردوهای فرهنگی و هنری، برگزاری کلاس های اوقات فراغت و. .. داشته اند.

وی با بیان این که  بیشتر جمعیت شهرستان خوسف را جمعیت روستایی تشکیل می دهند، ادامه داد:عملکرد خانه های قرآن شهرستان در سال گذشته در تمامی روستاها شهرستان بسیار خوب بوده به گونه ای که در سطح شهرستان ۵۰ کلاس قرآن آموزی به صورت مستمر برای گروه های سنی مختلف برگزار شده است.

رییس اداره تبلیغات اسلامی شهرستان خوسف با بیان این که متاسفانه تعداد جمعیت روحانی به نسبت مردم در این شهرستان کم است، گفت: در سال گذشته در راستای اشاعه سبک زندگی دینی و تبیین احکام دینی و رهنمودهای مقام معظم رهبری برای مردم ۲۲۰ مبلغ عمومی و ویژه به مناطق محروم و روستایی شهرستان خوسف اعزام شده اند.

حجت‌الاسلام عزیزی با بیان این که در حال حاضر در شهرستان خوسف چهار خانه عالم در دست احداث است، گفت: یکی از این خانه ها به مرحله پایان کار نزدیک شده و پیش بینی می‌شود تا پایان سال جاری برای انجام برنامه های فرهنگی مورد بهره برداری قرار گیرد.

وی با بیان این که کانون مداحان شهرستان خوسف دارای ۹۰ عضو فعال است، اضافه کرد: از ابتدای سال گذشته تا کنون این مداحان بیش از هزار برنامه فرهنگی را در سطح شهرستان اجرا کرده اند.

رئیس اداره تبلیغات اسلامی شهرستان خوسف ادامه داد: سازمان تبلیغات اسلامی به غیر از ایام مناسبتی سال گذشته از برنامه های فرهنگی و اوقات فراغت برای جوانان و نوجوانان غافل نبوده و در سال گذشته بیش از هزار نفر از نو جوانان و جوانان شهرستان خوسف در برنامه های پایگاه های اوقات فراغت شهرستان حضور داشته اند.

حجت‌الاسلام عزیزی با بیان این که کلنگ زنی مجتمع قرآنی شهرستان خوسف با وجود کمبود بودجه ای برجسته ترین فعالیت قرآنی و فرهنگی بود که در شهرستان خوسف انجام شد، گفت: در صورت تامین اعتبار مراحل  ساخت ساز این مجتمع با جدنت تمام از سوی سازمان تبلیغات اسلامی شهرستان پی گیری خواهد شد.

وی با بیان این که برگزاری نماز جماعت و اقامه نماز و همچنین برگزاری کارگاه های مشاوره دینی از دیگر برنامه های سازمان تبلیغات در سطح مدارس شهرستان خوسف بوده است، گفت: در سال جاری هم با توجه به نیاز دانشگاه ها و مدارس شهرستان ائمه جماعات به مدارس اعزام خواهند شد.

رئیس اداره تبلیغات اسلامی شهرستان خوسف با بیان این که نهادینه کردن سبک زندگی دینی در شهرستان خوسف مهم ترین رسالت این نهاد در سال جاری است، گفت: اعزام مبلغ در راستای تبیین رهنمودهای مقام معظم رهبری در سال فرهنگ و اقتصاد از مهم ترین راهکارهای سازمان تبلیغات اسلامی برای نهادینه کردن سبک زندگی دینی در این شهرستان خواهد بود.

حجت‌الاسلام عزیزی ادامه داد: استفاده از مشارکت های مردمی مهم ترین روش تحقق برنامه های فرهنگی و مذهبی با وجود کمبود اعتبار است.

به گفته وی اگر نهادهای فرهنگی برنامه های مختلف را با مشارکت مردم اجرا کنند خواهند توانست با صرف کمترین هزینه بیشترین بهره برداری را داشته باشند.

وی یادآور شد: در سال جاری باید عزم همگانی و مدیریت جهادی کیلد تسریع روند اثر و نتیجه برنامه های فرهنگی در سطح کشور باشند.

تعداد امتیازات: (1) Article Rating
تعداد مشاهده خبر: (258)
کد خبر: 4395
  • ۵۰۰ برنامه تبلیغی هدفمند و مسمتر در شهرستان خوسف اجرا شد

RSS comment feed نظرات ارسال شده

هم اکنون هیچ نظری ارسال نشده است. شما می توانید اولین نظردهنده باشد.

ارسال نظر جدید

تنها کاربران ثبت نام کرده مجاز به ارسال نظر می باشند.
اين ماه: 60149                              ديروز: 2955                              امروز: 614

کلیه حقوق مادی و معنوی این سایت برای تبیان خراسان جنوبی (سال 2019) محفوظ می باشد.