21

۳۲۰ مبلغ به نقاط مختلف خراسان جنوبی اعزام شدند

۳۲۰ مبلغ به نقاط مختلف خراسان جنوبی اعزام شدند

مسئول اعزام مبلغ اداره کل تبلیغات اسلامی خراسان جنوبی از اعزام و ساماندهی ۳۲۰ مبلغ همزمان با ایام ماه مبارک رجب در نقاط مختلف استان خبر داد.

به گزارش  روابط عمومی اداره کل تبلیغات اسلامی خراسان جنوبی، حجت‌الاسلام علی کوثری نیا گفت: همزمان با ایام ماه مبارک رجب و سالروز ولادت حضرت علی (ع) و ایام معنوی اعتکاف، ۳۴۵ نفر از مبلیغین بومی استان و مبلغین اعزامی از سوی دفتر تبلیغات اسلامی حوزه علمیه قم در مساجد برگزاری اعتکاف در مناطق نیازمند شهری، بخشها و روستاها فعالیت خواهند داشت.

وی ادامه داد: از مجموع مبلغین ۳۲۰ نفر اعزامی هستند و مابقی مبلغان را روحانیون  بومی و مستقر در شهرها و روستاها تشکیل می دهند.

وی افزود: برگزاری نماز جماعت، بیان احکام ویژه اعتکاف، برگزاری اعمال ام داوود، برگزاری مراسم عزاداری سالروز وفات حضرت زینب(س)، تشکیل حلقه های معرفت از مهم ترین برنامه های تبلیغی مبلغان در ایام ماه مبارک رجب است.

مسئول اعزام مبلغ اداره کل تبلیغات اسلامی خراسان جنوبی  تبیین رهنمودهای مقام معظم رهبری در سال فرهنگ و اقتصاد با عزم ملی و مدیریت جهادی، تبیین جایگاه ولایت فقیه و نقش ولی فقیه در پیشبرد امور جامعه، تبیین مباحث مرتبط با حجاب و عفاف، ترویج فرهنگ ایثار شهادت و بصیرت بخشی به مردم را از محورهای تبلیغی مبلغان برشمرد.

وی تببین اصول اقتصاد مقاومتی و نقش مردم در دست یابی به اصول آن، تفسیر، تبیین روش های تحکیم بنیان خانواده و ترویج اصول سبک زندگی دینی در راستای مقابله با سبک زندگی غربی را از دیگر محورهای تبلیغی مبلغان در ایام ماه مبارک رجب عنوان کرد.

حجت‌الاسلام کوثری نیا با بیان این که در سال جاری بیشتر مبلغان اعزامی دوره های آموزشی مورد نیاز را در موسسات فرهنگی و تبلیغی قم گذرانده اند، گفت: تبلیغ از ابتدای تاریخ تاکنون یکی از موثرترین روش های تبیین و ترویج احکام دین در میان مردم بوده است.

وی با بیان این که ماه رجب ماه خداوند است، گفت: ماه رجب ماه استغفار به درگاه خداوند بوده و هر کس در این ماه مبارک با خلوص قلب و پاکی به درگاه خدواند روی آورده و خواسته های خود را بیان کند ناامید از درگاه خداوند بر نمی گردد.

مسئول امور مبلغان اداره کل تبلیغات اسلامی خراسان جنوبی با بیان این که اگر انسان یک روز از ماه رجب را روزه بگیرد از آتش جهنم و عذاب قبر در امان است،ت صریح کرد: هرکس سه روز آخر ماه رجب را روزه بگیرد خداوند بهشت را بر او واجب می‌کند.

حجت‌الاسلام کوثری نیا با بیان اینکه غفلت از فضلیت ماه رجب هیچگاه قابل جبران نیست، گفت: حضور در مراسم اعتکاف علاوه بر آرامش روحی که به انسان می دهد موجب می‌شود گرد و غبار گناه از قلب  و روح او پاک شود.

وی با بیان این که این ماه، ماه حضرت علی (ع) است، بیان داشت: مردم باید در تمامی امور از سیره علوی الگو برداری کرده و مانند حضرت علی (ع) در زندگی سعی کنند بهترین بنده برای خداوند و بهترین یاور برای دین باشند تا اسلام به سر منزل اصلی خوند یعنی ظهور موعود برسد.

تعداد امتیازات: (0) Article Rating
تعداد مشاهده خبر: (358)
کد خبر: 4453
  • ۳۲۰ مبلغ به نقاط مختلف خراسان جنوبی اعزام شدند

RSS comment feed نظرات ارسال شده

هم اکنون هیچ نظری ارسال نشده است. شما می توانید اولین نظردهنده باشد.

ارسال نظر جدید

تنها کاربران ثبت نام کرده مجاز به ارسال نظر می باشند.
اين ماه: 76417                              ديروز: 2294                              امروز: 2064

کلیه حقوق مادی و معنوی این سایت برای تبیان خراسان جنوبی (سال 2019) محفوظ می باشد.