21

بی‌توجهی در انتخاب رابطین فرهنگی زمینه‌ساز رکود در هیئت‌های مذهبی است

بی‌توجهی در انتخاب رابطین فرهنگی زمینه‌ساز رکود در هیئت‌های مذهبی است

مسئول تشکل‌های دینی استان، بی‌توجهی درانتخاب رابطین فرهنگی هیئت‌های مذهبی را عامل رکود فرهنگی درهیئت‌ها عنوان کرد وگفت: هیئت‌ها باید دقت بیشتری در انتخاب رابطین فرهنگی داشته باشند.

به گزارش روابط عمومی اداره کل تبلیغات اسلامی خراسان جنوبی، حجت‌الاسلام احمد رضایی، با اشاره به اینکه هیئت‌های مذهبی باید رابطین فرهنگی خود را هرچه سریعتر به سازمان تبلیغات اسلامی معرفی کنند، اظهارکرد: باید نظارت دقیقی در معرفی رابطین فرهنگی صورت گیرد زیرا رابطین فرهنگی یکی از ارکان مهم هیئت های مذهبی هستند و بی توجهی در انتخاب آنها در دراز مدت زمینه بیگانگی اعضا را به دلیل رکود فرهنگی فراهم می‌کند.

وی افزود: رابط فرهنگی فردی است که در راستای اهداف متعالی هیئت‌های مذهبی به ارتقا بخشی و سطح کیفی فعالیت‌های مذهبی اهتمام داشته و با هوشیاری به شناسایی و تدبیر آسیب‌ها و بدعت‌ها و خرافه‌های رایج در میان آنها اقدام می‌کند.

مسئول تشکلهای دینی تبلیغات اسلامی خراسان جنوبی با بیان این که رابط فرهنگی همان مسئول فرهنگی و پرورشی هیئت‌ها است، تصریح کرد: تنها از هر هیئت یک نفر می تواند به‌عنوان رابط فرهنگی به سازمان تبلیغات اسلامی معرفی شود.

حجت‌الاسلام رضایی همچنین به انتخاب یک رابط فرهنگی از میان رابطان فرهنگی هیئت‌های مذهبی در هر شهرستان برای حضور در سازمان تبلیغات اسلامی و ارایه برنامه های فرهنگی هیئت های مذهبی شهرستان‌ها خبرداد.

وی با بیان این که رابطان فرهنگی هیئت‌های مذهبی باید دارای حداقل سن ۱۸ سال و حداکثر سن ۴۰ سال باشند، گفت: داشتن حداقل مدرک تحصیلی فوق دیپلم، التزام به ولایت فقیه، شهرت به محاسن و مکارم اخلاق، پایبندی به اساسنامه هیئت‌های مذهبی و داشتن انگیزه لازم برا فعالیت های فرهنگی هیئت‌های مذهبی را از شرایط عمومی انتخاب رابطان فرهنگی عنوان کرد.

مسئول تشکل‌های دینی تبلیغات اسلامی خراسان جنوبی با بیان این که رابط فرهنگی به‌عنوان رکن پنجم هر هیئت محسوب می‌شود، بیان داشت: ایجاد بصیرت و معرفت  دینی  و نهادینه کردن سبک زندگی دینی با برنامه ریزی و تربیت و فراهم کردن زمنیه رشد استعدادها و تغذیه فکری در هیئت های مذهبی از مهم‌ترین رسالت های رابطان فرهنگی در هیئت‌های مذهبی است.

حجت‌الاسلام رضایی نظارت بر حسن اجرای برنامه‌های دینی، فرهنگی و سیاسی هیئت‌ها، مشاهده و بررسی ارایه گزارش آسیب‌ها و مشکلات هیئت‌ها و برنامه ریزی و پیشنهاد اجرای فعالیت های ابتکاری و متنوع به مسئول هیئت ها را از دیگر وظایف رابطان فرهنگی هیئت های مذهبی عنوان کرد.

وی با بیان این که نهادینه کردن فرهنگ دینی در میان اعضای هیئت‌ها مهمترین نتیجه دقت در انتخاب رابطان فرهنگی هیئت‌های مذهبی است، ادامه داد: معرفی رابطان فرهنگی برای هیئت‌های مذهبی از ضرورت‌ها بوده و مسئولان هیئت ها باید هرچه سریعتر برای معرفی رابطان فرهنگی هیئت‌های مذهبی اقدام کنند.

حجت‌الاسلام رضایی یادآورشد: سازمان تبلیغات اسلامی با کمک رابطان فرهنگی قصد دارد فرهنگ و سبک زندگی اسلامی را به‌عنوان برترین فرهنگ در میان افرادی که عضو تشکل های دینی هستند ترویج دهد.

تعداد امتیازات: (0) Article Rating
تعداد مشاهده خبر: (389)
کد خبر: 4454
  • بی‌توجهی در انتخاب رابطین فرهنگی زمینه‌ساز رکود در هیئت‌های مذهبی است

RSS comment feed نظرات ارسال شده

هم اکنون هیچ نظری ارسال نشده است. شما می توانید اولین نظردهنده باشد.

ارسال نظر جدید

تنها کاربران ثبت نام کرده مجاز به ارسال نظر می باشند.
اين ماه: 76549                              ديروز: 2294                              امروز: 2196

کلیه حقوق مادی و معنوی این سایت برای تبیان خراسان جنوبی (سال 2019) محفوظ می باشد.