10

گسترش رحمت الهی در جهان هستی، مهم ترین فلسفه بعثت رسول الله (ص) است

 گسترش رحمت الهی در جهان هستی، مهم ترین فلسفه بعثت رسول الله (ص) است

مدیرکل تبلیغات اسلامی خراسان جنوبی، گسترش رحمت الهی در نظام هستی را مهم ترین فلسفه بعثت رسول الله (ص) بزرگترین منجی بشریت در عالم کائنات عنوان کرد.

به گزارش روابط عمومی اداره کل تبلیغات اسلامی خراسان جنوبی، حجت‌الاسلام کاظم لطفیان با بیان اینکه خداوند حضرت ختمی مرتب محمد مصطفی (ص) را به رسالت برگزید تا با راهنمایی های ایشان بشر را به سعادت واقعی رهنمون کرده و از اسارت اربابان مختلف و نفس نجات دهد، گفت: خداوند بارها در قرآن کریم حضرت محمد (ص) را پیامبر رحمت و مهربانی خطاب می‌کند و این موضوع نشان می دهد فلسفه بعثت پیامبر (ص) تکامل اخلاق بشر و سطح زندگی او به وسیله رحمت، عدالت و بندگی خداوند است.

وی افزود: پیامبر(ص) به وسیله اسلام مهربانی، رحمت، برابری، برداری و وحدت را در میان انسان ها حاکم کرد و آنها را از منفعت طلبی نفس و رنجی که انسان به خاطر آن می کشد رها کرد.

مدیرکل تبلیغات اسلامی خراسان جنوبی با بیان اینکه سخن مقام معظم رهبری درباره مبعث که آن را "عزیزترین و بزرگ ترین روز در تاریخ بشر عنوان می‌کنند" کامل ترین کلام در بیان حقیقت مبعثت است، گفت: رسول الله (ص) به وسیله اسلام افق دید انسان ها را از دید سطحی نگر حیوانی به یک افق نگاه عالی در آسمان ها برد و دست آدمیان را گرفت و با زحمات فراوان در دوران رسالت خود انسان جاهل را از جاهیلت نجات داده  به سوی سرزمین دانایی و معرفت هدایت کرد.

حجت‌الاسلام لطفیان اظهارکرد: پیامبر(ص) انسان متوحش زمان خود را از خوی حیوانی رها کرد و به سوی عالی ترین درجات انسانی و عرفانی هدایت کرد.

برگزاری نشست بزرگ علمای شیعه و سنی

وی با بیان این که مبعث بزرگترین عید مشترک در تاریخ انسانیت است، بیان داشت: همزمان با عید مبعث بزرگترین نشست مشترک علمای شیعه و سنی در خراسان جنوبی با عنوان مبعث سرآغاز مدیریت جهادی پیامبر (ص) در عرصه فرهنگی با حضور ۳۵۰ نفر در اردوگاه گزند شهرستان درمیان برگزار شد.

مدیرکل تبلیغات اسلامی خراسان جنوبی افزود: در این نشست، نقش پیغمبر در ترسیم الگوی جهادی در عرصه فرهنگی توسط علمای اسلامی مورد بررسی وپس از تبیین ابعاد آن، این بعد از زندگی پیامبر(ص) در میان عامه مردم معرفی خواهد شد.

وی با بیان این که عید مبعث مهم ترین زمان برای وحدت، همدلی و افزایش رحمت در میان پیروان مذاهب اسلامی است، تصریح کرد: فلسفه بعثت پیامبر(ص) در میان انسان ها گسترش رحمت است و فعالیت بعضی از گروه های تندرو و خشونت طلب به اسم اسلام هیچ سنخیتی با سیره رسول الله ندارد و بهتر است سایر گروه های اسلامی مرزهای خود را باگروه های تندرو و خشونت طلب  برای افزایش وحدت وهمدلی مشخص کنند.

مدیرکل تبلیغات اسلامی خراسان جنوبی ادامه داد: ماه شعبان ماهی است که در آن رسالت پیامبر(ص) تولد امام حسین، حضرت ابوالفضل و امام سجاد اتفاق افتاده و بالاخره میلاد حضرت امام عصر آخرین منجی بشریت در این ماه قرار دارد بنابراین بهتر است مردم از ساعات و روزهای این ماه نهایت استفاده را برای خودسازی فردی و نهادینه کردن سبک زندگی دینی در خود انجام دهند.

حجت‌الاسلام لطفیان با اشاره به برگزاری جشن های مختلف در ماه شعبان از مردم دعوت کرد با حضور گسترده خود در جشن ها سازمان تبلیغات را در اجرای هرچه بهتر برنامه های فرهنگی یاری دهند.

تعداد امتیازات: (0) Article Rating
تعداد مشاهده خبر: (258)
کد خبر: 4517
  •  گسترش رحمت الهی در جهان هستی، مهم ترین فلسفه بعثت رسول الله (ص) است

RSS comment feed نظرات ارسال شده

هم اکنون هیچ نظری ارسال نشده است. شما می توانید اولین نظردهنده باشد.

ارسال نظر جدید

تنها کاربران ثبت نام کرده مجاز به ارسال نظر می باشند.
اين ماه: 76371                              ديروز: 2294                              امروز: 2018

کلیه حقوق مادی و معنوی این سایت برای تبیان خراسان جنوبی (سال 2019) محفوظ می باشد.