24

موسسه دین پژوهان پرتو نور/ مشاوره و پاسخگویی به سوالات دینی 09650

موسسه دین پژوهان پرتو نور/ مشاوره و پاسخگویی به سوالات دینی 09650

ضرورت پاسخگویی به سوالات و شبهات دینی یکی از اساسی‌ترین وظایف نهاد‌های مذهبی، علمی و فرهنگی است، چنانکه این مهم در سیاست‌های کلان مصرح و غیر مصرح نظام مقدس جمهوری اسلامی ایران آمده و وظیفه اصلی برخی نهادها گشته است.

اصلی‌ترین منبعی که به تبیین خط مشی نظام می‌پردازد، فرمایشات رهبر معظم انقلاب است که با مراجعه به آن می‌توان به اهمیت موضوع پاسخگویی و تکلیف تمام نهادها برای تحقق آن پی برد.

مشاوره و پاسخگویی به سوالات دینی یکی از خدمات موسسه فرهنگی و هنری دین پژوهان پرتو نور است که از سال 1385 تا کنون تحت نظارت و حمایت سازمان تبلیغات اسلامی صورت گرفته است. خدمات موسسه دین پژوهان پرتو نور در زمینه مشاوره و پاسخگویی به سوالات دینی، به صورت‌های زیر انجام می‌پذیرد:

 

1. سامانه تلفنی مشاوره و پاسخگویی به سوالات دینی:

موسسه دین پژوهان پرتو نور از سال 1385 تا کنون،‌ از طریق سامانه تلفنی 09650 به مشاوره و پاسخگویی به سوالات دینی می‌پردازد. این سامانه که تماس با آن از سراسر کشور رایگان می‌باشد،‌ در تمام ساعات شبانه روز به صورت آفلاین و در برخی ساعات به صورت آنلاین؛ و با استفاده ازکارشناسان حوزوی و دانشگاهی،‌ به امر پاسخگویی به سوالات هموطنان عزیز می‌پردازد.

برای استفاده از این سامانه،‌ با تلفن گویای 09650 تماس حاصل نموده و پس از مطرح نمودن سوال خود، کد پیگیری دریافت می‌نمایید که با استفاده از آن می توانید برای دریافت و شنیدن پاسخ اقدام نمایید. سوالات به طور متوسط پس از 4 ساعت (حداکثر 24 ساعت) پاسخ داده می‌شوند.

برای رفاه حال مخاطبان، در این سامانه امکان عضویت فراهم شده است که به راحتی و بعد از تکمیل برخی از اطلاعات ضروری، افراد می توانند عضو شوند و اقدام به طرح سوال نمایند. پس از عضویت، دیگر نیازی به یادداشت کد پیگیری نیست و همچنین به افرادی که در این سامانه عضو باشند، بعد از پاسخگویی به سوالاتشان از طریق پیامک اطلاع رسانی می‌گردد.

 

2. سایت مشاوره و پاسخگویی به سوالات دینی:

سایت مشاوره و پاسخگویی به سوالات دینی با هدف ارتباط سریع و گسترده با مخاطبان کشوری و جهانی، از دیگر خدمات موسسه فرهنگی هنری دین پژوهان پرتو نور است که در سال 1393 راه اندازی شده است. سوالات مطرح شده، توسط کارشناسان زبده این مرکز به صورت آفلاین پاسخگویی شده و بر روی سایت قرار خواهند گرفت.

شما برای استفاده از خدمات پاسخگویی سایت، در صفحه ارسال پرسش،‌ سوال خود را مطرح نموده و کد رهگیری دریافت می‌نمایید. در ادامه با مراجعه به پخش پیگیری پاسخ و وارد نمودن کد رهگیری، پاسخ کارشناس به سوال خود را دریافت می‌نمایید.

همچنین شما نیز می توانید در نقش یک پاسخگو ظاهر شده و به سوالات پاسخ دهید و از این طریق امکان هم افزایی کاربران تحقق می‌یابد.

تعداد امتیازات: (0) Article Rating
تعداد مشاهده خبر: (415)
کد خبر: 4609
  • موسسه دین پژوهان پرتو نور/ مشاوره و پاسخگویی به سوالات دینی 09650

RSS comment feed نظرات ارسال شده

هم اکنون هیچ نظری ارسال نشده است. شما می توانید اولین نظردهنده باشد.

ارسال نظر جدید

تنها کاربران ثبت نام کرده مجاز به ارسال نظر می باشند.
اين ماه: 74970                              ديروز: 1                              امروز: 2780

کلیه حقوق مادی و معنوی این سایت برای تبیان خراسان جنوبی (سال 2019) محفوظ می باشد.