29

لزوم شناخت فضای مجازی توسط مبلغان

لزوم شناخت فضای مجازی توسط مبلغان

مسئول نهاد نمایندگی مقام ولی‌فقیه در دانشگاه پیام نور خراسان‌جنوبی گفت: باید در فضای مجازی، برای شکل دادن به مطالب ارائه شده و تبلیغ دین، از شیوه‌ای هنری بهره برد.

به گزارش روابط عمومی اداره کل تبلیغات اسلامی خراسان جنوبی، حجت‌الاسلام جواد اکبری ‌مطلق، مسئول نهاد نمایندگی ولی فقیه در دانشگاه پیام نور بیرجند گفت: زمانی که وارد فضای ناشناخته‌ای چون فضای مجازی می‌شویم، معمولاً با احتیاط و بدبینی وارد می‌شویم.

حجت‌الاسلام اکبری‌مطلق افزود: باید با شناخت وارد فضای مجازی شویم مثلاً هنگامی که از مرز کشور خارج می‌شویم، با بدبینی وارد فضای ناشناخته‌ای می‌شویم. بنابراین باید ابتدا نسبت به فضایی که وارد آن می‌شویم شناخت پیدا کنیم.

وی با بیان اینکه باید در این فضا با احتیاط وارد شویم، تصریح کرد: فضای مجازی به‌علت حالت لطافتی که دارد افراد متوجه این تهدیدها نیستند.

مسئول نهاد نمایندگی مقام ولی‌فقیه در دانشگاه پیام نور خراسان‌جنوبی بیان کرد: در فضای فیزیکی، دشمن روبه‌روی ما است و او را می‌بینیم اما در فضای مجازی دشمن دیده نمی‌شود و باید با احتیاط به آن ورود پیدا کنیم.

اکبری‌مطلق ادامه داد: جوانان به‌ویژه دانشجویان در گروه‌ها، کانال‌ها و شبکه‌های مختلف عضو هستند و اغلب مهندسی شده ورود پیدا نمی‌کنند.

وی با بیان اینکه در شبکه‌های اجتماعی، گفت‌و‌گو را طرفینی نمی‌کنند و با تفکر وارد نمی‌شوند، افزود: فضای مجازی باید سازماندهی شود، در این خصوص، لازم است یک سری گروه‌های تخصصی برای گذاشتن مطالب در فضای مجازی تشکیل شوند که از نظر مادی نیز تأمین شوند و همچنین یک سری از گروه‌ها برای ارسال مطالب به کار گرفته شوند.

مسئول نهاد نمایندگی ولی‌فقیه در دانشگاه پیام نور خراسان‌جنوبی در ادامه داد: در فضای مجازی، به‌علت ازدیاد خوانندگان یک مطلب یا سایت، اگر بخواهیم اسلام را با حساسیتی که دارد تبلیغ کنیم، شرط اول آن شناخت است.

اکبری‌مطلق بیان کرد: شاخص و شرط دوم در استفاده از این فضا، به‌کارگیری گروه‌های تخصصی برای ارائه و ارسال مطالب است چرا که زمانی که دقیقاً این فضا را شناختیم، می‌توانیم به تبلیغ دین در این فضا بپردازیم.

وی با بیان اینکه ما باید از روش دشمن برای ضربه زدن به آن استفاده کنیم، یادآور شد: باید در فضای مجازی، برای شکل دادن به مطالب ارائه شده و تبلیغ دین، از شیوه‌ای هنری بهره برد.

تعداد امتیازات: (0) Article Rating
تعداد مشاهده خبر: (276)
کد خبر: 4955
  • لزوم شناخت فضای مجازی توسط مبلغان

RSS comment feed نظرات ارسال شده

هم اکنون هیچ نظری ارسال نشده است. شما می توانید اولین نظردهنده باشد.

ارسال نظر جدید

تنها کاربران ثبت نام کرده مجاز به ارسال نظر می باشند.
اين ماه: 75165                              ديروز: 1620                              امروز: 1721

کلیه حقوق مادی و معنوی این سایت برای تبیان خراسان جنوبی (سال 2019) محفوظ می باشد.