31

وحدت باید از شعار خارج شود/اختلاف سبب ذلت مسلمان

وحدت باید از شعار خارج شود/اختلاف سبب ذلت مسلمان
حجت الاسلام احمد رضایی سه شنبه شب در گردهمایی علمای اهل سنت و شیعه استان اظهار داشت: امروز جهان اسلام را در یک موقعیت بسیار حساسی شاهد هستیم و هر چه که این حساسیت ها بیشتر شده تکلیف علمای اهل سنت و شیعه به عنوان کسانی که جامعه اسلامی بیشترین اعتماد را به آن ها دارند بیشتر می کند.

وی با تأکید بر اینکه در این شرایط حساس باید خیلی مراقب باشیم، بیان کرد: امروز در بخش هایی از جهان اسلام مسلمان با مسلمان می جنگند و دشمن خاورمیانه را پر از گلوله و موشک کرده اند.

سرپرست تبلیغات اسلامی خراسان جنوبی باید تلاش کنیم بر بعضی از احساسات بی اساس تعقل حاکم شود، عنتوان داشت: باید تفکر کرده و جزء کسانی نباشیم که آب به آسیاب دشمن می ریزند.

رضایی اضافه کرد: در شرایطی که باید همه در مقابل رژیم صهیونیسمی می ایستادیم امروز برخی با آن هم پیمان می شوند و قرار داد امضا می کنند.

وی با بیان اینکه در جهان اسلام بیشترین مشکلات را خودمان برای خودمان ایجاد می کنیم، بیان داشت: برای جلوگیری از این مشکلات علمای دینی وظیفه بسیار خطیری بر عهده دارند.

امروز کمربند ایران یک کمربند انفجاری است

سرپرست تبلیغات اسلامی خراسان جنوبی، علما را مهمترین عامل در ایجاد وحدت در بین مردم دانست و گفت: باید امام جامعه باشیم و اینگونه نباشیم که یک جوان با اطلاعات فضای مجازی در ما تاثیر بگذارد و ما عامل دست دیگران بشویم.

رضایی با تأکید بر اینکه نگاه مردم به من و شمای عالم دینی است، افزود: علما باید خود را به روز کرده و روشنگری صحیحی برای مردم داشته باشند.

وی خطاب به علمای اهل سنت و شیعه گفت: باید مردم را مدیریت کنیم، به مردم امید دهیم و برکات وحدت را برای مردم بیان کنیم.

سرپرست تبلیغات اسلامی خراسان جنوبی با بیان اینکه کسی فکر نکند دشمنی که وارد این شهر شود ابتدا کارت شناسایی می خواهد که از چه فرقه ای هستیم، عنوان داشت: امروز کمربند ایران یک کمربند انفجاری است و اگر از درون مراقب نباشیم شاید انفجار رخ دهد.

یکی از  پیامدهای مهم تفرقه، عذاب الهی است

رضایی تأکید کرد:  وحدت باید از شعار خارج و به قلب ها بیاید و باید در عمل این را نشان دهیم.

وی به پیامدهای اختلاف در بین مسلمانان اشاره کرد و گفت: یکی از  پیامدهای مهم تفرقه، عذاب الهی است.

سرپرست تبلیغات اسلامی خراسان جنوبی با بیان اینکه اختلاف سبب ذلت مسلمان می شود، بیان کرد: وقتی ما در جامعه اسلامی با هم درگیر شویم دشمن از فضا به خوبی استفاده کرده و این سبب ذلت می شود.

رضایی، هلاکت انسان ها را یکی دیگر از پیامدهای اختلاف بین امت اسلام عنوان کرد و افزود: وقتی امامان جامعه که باید منادی وحدت باشیم کوتاهی کنیم مردم حتی در اعتقادات و دین خود سست می شوند.

تعداد امتیازات: (0) Article Rating
تعداد مشاهده خبر: (294)
کد خبر: 4970
  • وحدت باید از شعار خارج شود/اختلاف سبب ذلت مسلمان

RSS comment feed نظرات ارسال شده

هم اکنون هیچ نظری ارسال نشده است. شما می توانید اولین نظردهنده باشد.

ارسال نظر جدید

تنها کاربران ثبت نام کرده مجاز به ارسال نظر می باشند.
اين ماه: 76491                              ديروز: 3916                              امروز: 2226

کلیه حقوق مادی و معنوی این سایت برای تبیان خراسان جنوبی (سال 2019) محفوظ می باشد.