11

صداقت مهمترین اصل اخلاقی نظام خانواده است

صداقت مهمترین اصل اخلاقی نظام خانواده است

کارشناس امور بانوان تبلیغات اسلامی خراسان جنوبی:

صداقت مهمترین اصل اخلاقی نظام خانواده است

کارشناس امور بانوان تبلیغات اسلامی خراسان جنوبی، صداقت را مهمترین اصل اخلاقی نظام خانواده دانست و گفت: نشاط و شادمانی مهمترین مسئله افراد خانواده است.

به گزارش روابط عمومی اداره کل تبلیغات اسلامی خراسان جنوبی، فاطمه همتی در گردهمایی تحکیم بنیان خانواده در محل اداره کل تبلیغات اسلامی خراسان جنوبی اظهار داشت: انسان موجودی است اجتماعی که بیش از هر چیز به خانواده نیاز دارد، چنانکه برای تحقق بخشیدن به فرایند رشد و تکامل خویش به سوی ارتباط با دیگران نیازمند است.

وی بیان کرد: خانواده به‌عنوان یکی از مهمترین نظام های اجتماعی که نقش و تاثیری فوق العاده در حیات اجتماعی داشته و شکل دهنده هویت و شخصیت انسان های انتقال دهنده، حافظ تمدن و فرهنگ اصیل و اعتقادات صحیح به نسل های آینده از جایگاه رفیع عقلی، علمی و دینی برخوردار است.

کارشناس امور بانوان تبلیغات اسلامی خراسان جنوبی، رسیدن به آرامش را مهمترین هدف تشکیل خانواده عنوان کرد و گفت: ارزش خانواده بیش از هر چیز بر پایه مودت و دوستی بین اعضا استوار است اعضایی که به باور و پذیرش حقوق متقابل کنار یکدیگر قرار گرفته و بر اصول پایبند هستند.

همتی با بیان اینکه در نظام خانواده باید به توصیه قران غمی از گذشته نداشته و ترسی از آینده به دل راه ندهیم، بیان داشت: بلکه باید با توکل به اراده الهی و پیشه کردن تقوی برای رسیدن به اهداف معنوی و مادی آن تلاش کنیم.

وی ادامه داد: نشاط و شادمانی مهمترین مسئله افراد خانواده است اما باید این شادی ها درست و دوری از عواقب و رفتارهای غیرآگاهینه و غیرمسئولانه باشد.

کارشناس امور بانوان تبلیغات اسلامی خراسان جنوبی، صداقت را مهمترین اصل اخلاقی نظام خانواده دانست و گفت: علاوه بر این باید وفاداری به مفهوم تقسیم شادی های زندگی با اعضای خانواده و عشق به‌عنوان یک اندیشه و باور متعالی برای رسیدن به مقام خلیفه الهی همواره مورد توجه همه اعضای خانواده باشد.

همتی اضافه کرد: فناوری سرمایه و روش های نوین زندگی، ابزاری برای تحقق آرمان های اصلی نظام خانواده است.

تعداد امتیازات: (0) Article Rating
تعداد مشاهده خبر: (199)
کد خبر: 5020
  • صداقت مهمترین اصل اخلاقی نظام خانواده است

RSS comment feed نظرات ارسال شده

هم اکنون هیچ نظری ارسال نشده است. شما می توانید اولین نظردهنده باشد.

ارسال نظر جدید

تنها کاربران ثبت نام کرده مجاز به ارسال نظر می باشند.
اين ماه: 70591                              ديروز: 3935                              امروز: 124

کلیه حقوق مادی و معنوی این سایت برای تبیان خراسان جنوبی (سال 2019) محفوظ می باشد.