11

برگزاری شورای اقامه نماز در شهرستان درمیان

برگزاری شورای اقامه نماز در شهرستان درمیان

رئیس اداره تبلیغات اسلامی شهرستان درمیان در جلسه شورای اقامه نماز در شهرستان درمیان شرکت کرد.

حجت‌الاسلام محمد هادی نودهی، رئیس اداره تبلیغات اسلامی شهرستان درمیان در جلسه شورای اقامه نماز در شهرستان درمیان شرکت کرد.

حجت‌الاسلام علیرضا حسینی امام جمعه شهرستان گفت: گسترش فرهنگ اسلامی جز با ترویج نماز امکان پذیر نیست

وی اظهار کرد: نماز در تعالیم ودستورات دین اسلام از جایگاه رفیع وبالایی برخوردار است.

وی ضمن تأکید بر گسترش فرهنگ نماز در بین قشر جوان ونوجوان افزود:: بهترین راه ترویج نماز در یبن قشر جوان دعوت عملی به نماز است.

وی بر نهادینه کردن فرهنگ نماز در مدارس به‌عنوان امری ضروری تأکید کرد و افزود: مسئولان فرهنگی و ائمه جماعات باید بر روی نسل جوان سرمایه گذاری کرده و در این راه اهتمام جدی داشته باشند.

حجت‌الاسلام حسینی گفت: توجه به نماز و ترویج فرهنگ نماز را کلید و حلال تمامی مشکلات اخلاقی و بزهکاریهای اجتماعی جامعه دانست و خاطر نشان کرد: اقامه نماز، علاوه بر اینکه یک مسئله عبادی است، در عین حال تبلیغ دین و معارف اسلامی نیز است.

وی با بیان اینکه برپایی نماز نشانه حکومت صالحان و مایه آرامش و امنیت جامعه است گفت:جمهوری اسلامی به‌عنوان ام القری جهان اسلام با توجه به وظیفه ای که در احیاء و پاسداری از ارزش های اسلامی و فرایض دینی دارد باید در امر اقامه نماز و تعمیم آن از همه امکانات بهره گیرد و بیش از هر موضوع دیگری به آن اهتمام ورزد.

وی عملکرد دستگاه های اجرایی و روحانیان معزز را در امر ترویج و اشاعه فرهنگ نماز را در این شهرستان مرزی مطلوب ارزیابی کرد و اظهار داشت: توجه به مسائل مذهبی وخلوص نیت موجب برکت در زندگی می‌شود.

وی زیربنای ارزش ها را اقامه و ترویج فرهنگ نماز در جامعه دانست و تصریح کرد: توجه به اقامه نماز بسیاری از نابهنجاری های اجتماعی را کاهش می دهد.

تعداد امتیازات: (0) Article Rating
تعداد مشاهده خبر: (187)
کد خبر: 5022
  • برگزاری شورای اقامه نماز در شهرستان درمیان

RSS comment feed نظرات ارسال شده

هم اکنون هیچ نظری ارسال نشده است. شما می توانید اولین نظردهنده باشد.

ارسال نظر جدید

تنها کاربران ثبت نام کرده مجاز به ارسال نظر می باشند.
اين ماه: 76401                              ديروز: 2294                              امروز: 2048

کلیه حقوق مادی و معنوی این سایت برای تبیان خراسان جنوبی (سال 2019) محفوظ می باشد.