29

امام صادق (ع) شیعه را از محجوریت بیرون آورد و شناسنامه شیعه را زنده کرد

امام صادق (ع) شیعه را از محجوریت بیرون آورد و شناسنامه شیعه را زنده کرد

سرپرست تبلیغات اسلامی خراسان جنوبی گفت: مام صادق(ع) نه تنها شخصیتی بی نظیر در عالم اسلام است بلکه شخصیتی بی نظیر درعالم بشریت است.


به گزارش روابط عمومی اداره کل تبلیغات اسلامی خراسان جنوبی، حجت‌الاسلام احمد رضایی، سرپرست تبلیغات اسلامی خراسان جنوبی در مراسم شهادت امام صادق(ع) به ایراد سخنرانی پرداخت و در آغاز سخن به بیان فضائل امام صادق(ع) پرداخت و اظهار داشت: امام صادق(ع) نه تنها شخصیتی بی نظیر در عالم اسلام است بلکه شخصیتی بی نظیر در عالم بشریت است.

وی بیان کرد: امام صادق(ع) در آغاز قرن دوم هجری دانشگاه و مکتبی تاسیس کرد و به تربیت شاگردان همچون ابان بن تغلب، محمد بن مسلم، جابربن حیان و که در رشته های مختلف علمی تحصیل و به ترویج رشته ها پرداخت و هنوز که هنوز است جامعه بشریت از علوم مکتب امام صادقف(ع) در رشته های مختلف بهره می برد.

وی با اشاره به اینکه آنچه امروز ضرروت دارد این است که باید مکتب امام صادق(ع) را در جامعه ترویج کنیم، عنوان کرد: برای جلوگیری و کاهش آسیب های اجتماعی مساجد، هیئت و کانون فرهنگی و هنری، پایگاه های بسیج که همه ریشه در مکتب امام صادق(ع) دارد و محور فعالیت های فرهنگی هستند باید به ترویج و احیا مکتب نورانی اهل بیت(ع) بپردازند.

حجت‌الاسلام رضایی ادامه داد: با ترویج مکتب امام صادق (ع) دیگر شاهد تهدیدات شوم دشمنان دین و نظام نخواهیم بود و باید بتوانیم از این طریق جلو حمله و هجمه های دشمن را بگیریم.

تعداد امتیازات: (0) Article Rating
تعداد مشاهده خبر: (176)
کد خبر: 5164
  • امام صادق (ع) شیعه را از محجوریت بیرون آورد و شناسنامه شیعه را زنده کرد

RSS comment feed نظرات ارسال شده

هم اکنون هیچ نظری ارسال نشده است. شما می توانید اولین نظردهنده باشد.

ارسال نظر جدید

تنها کاربران ثبت نام کرده مجاز به ارسال نظر می باشند.
اين ماه: 76389                              ديروز: 3916                              امروز: 2124

کلیه حقوق مادی و معنوی این سایت برای تبیان خراسان جنوبی (سال 2019) محفوظ می باشد.