09

حضرت فاطمه معصومه (س) الگوی بانوان در جامعه قرار گیرد

حضرت فاطمه معصومه (س) الگوی بانوان در جامعه قرار گیرد

سرپرست تبلیغات اسلامی خراسان جنوبی با اشاره به کرامات اخلاقی حضرت فاطمه معصومه (س) گفت: باید این بزرگوار الگوی بانوان در جامعه قرار گیرد.

به گزارش روابط عمومی اداره کل تبلیغات اسلامی خراسان جنوبی، حجت‌الاسلام احمد رضایی با بیان اینکه حضرت فاطمه معصومه (س) مورد عنایت ویژه چهار امام معصوم بودند، افزود: این بزرگوار در میان امامزادگان از جایگاه بسیار ویژه ای برخوردار هستند.

وی اظهار کرد: حضر فاطمه معصومه (س) در عبادت، زهد و تقوی سرآمد زمان خود بودند و به القاب رشیده، حمیده، و حمیده ملقب و در پرهیزگاری نیز نمونه بودند.

حجت‌الاسلام رضایی با اشاره به دیگر کرامات اخلاقی حضرت فاطمه معصومه (س) گفت: باید این بزرگوار الگوی بانوان در جامعه قرار گیرد.

وی اظهار کرد: امام صادق (ع) در خصوص فضل و شأن ایشان می فرماید: «حرم ما اهل بیت قم است و به زودی بانویی به نام فاطمه از تبار من در آنجا دفن می‌شود که هرکس او را زیارت کند، بهشت نیز بر او واجب می‌شود».

حجت‌الاسلام رضایی ادامه داد: همچنین امام رضا(ع) نیز می فرمایند: «کسی که حضرت فاطمه معصومه(س) را در قم زیارت کند، گویا قبر من را زیارت کرده است».

وی با بیان اینکه بزرگان و علما با عظمت از این بانوی بزرگوار یاد می‌کنند، اظهار کرد: جواد الائمه نیز می فرمایند: «هر کس عمه ام را در قم زیارت کند بهشت از آنِ او می‌شود».

سرپرست تبلیغات اسلامی خراسان جنوبی بیان کرد: مرحوم علامه مطهری پیرامون این بانوی بزرگوار می فرمایند: «افتخار من این است که شاگرد استادی مانند علامه طباطبائی(ره) هستم که سال های زیادی افطار خود را با بوسه بر حرم حضرت فاطمه معصومه (س) باز می کرد».

وی بیان کرد: فاطمه معصومه(س) به عشق برادر و امام زمانش از مدینه به سوی خراسان هجرت کردند و در شهر قم نیز قرا گرفته و همانند خورشیدی در آن نقطه از ایران اسلامی ما می درخشند.

حجت‌الاسلام رضایی ادامه داد: شیعیان برای کسب نور و فیض به زیارت آن بانوی بزرگوار می روند و قم به برکت فاطمه معصومه (س) شهر علم و ادب حکمت و فلسفه و عرفان در مرکز حوزه های علمیه جهان تشیع و خواستگاه مراجع عظام تقلیداست.

تعداد امتیازات: (0) Article Rating
تعداد مشاهده خبر: (185)
کد خبر: 5180
  • حضرت فاطمه معصومه (س) الگوی بانوان در جامعه قرار گیرد

RSS comment feed نظرات ارسال شده

هم اکنون هیچ نظری ارسال نشده است. شما می توانید اولین نظردهنده باشد.

ارسال نظر جدید

تنها کاربران ثبت نام کرده مجاز به ارسال نظر می باشند.
اين ماه: 76449                              ديروز: 3916                              امروز: 2184

کلیه حقوق مادی و معنوی این سایت برای تبیان خراسان جنوبی (سال 2019) محفوظ می باشد.