11

نگهداری ارز بیش از ۱۰ هزار یورو قاچاق است

سخنگوی ستاد مبارزه با قاچاق کالا و ارز گفت: نگهداری بیش از 10 هزار یورو یا معادل آن از ارزهای خارجی، قاچاق محسوب می‌شود.

سخنگوی مرکزی ستاد مبارزه با قاچاق کالا و ارز افزود: بر این اساس سقف 10 هزار یورو یا معادل آن از ارزهای خارجی برای مبادله و نگهداری در داخل کشور اعلام شده است و هر یک از اشخاص حقیقی یا حقوقی که بیش از این مبلغ را خارج از سیستم بانکی در اختیار داشته باشد، قاچاق تلقی می شود و در صورت مشاهده جمع آوری خواهد شد و فرد نگهداری کننده به مجازات مقرر قانونی محکوم می شود.به گزارش خبرگزاری فارس به نقل از ستاد مرکزی مبارزه با قاچاق کالا و ارز، قاسم خورشیدی گفت: در اجرای بند الف ماده هفت قانون مبارزه با قاچاق کالا و ارز، بانک مرکزی مکلف بود، میزان ارز قابل مبادله و نگهداری در داخل کشور را مشخص و اعلام کند که اخیرا این تکلیف قانونی خود را انجام داد.

وی با بیان اینکه مهلت اجرای این دستورالعمل سه ماه است، گفت: اگر کسی بیش از این ارز را خارج از سیستم بانکی در اختیار دارد، می تواند با مراجعه به سیستم بانکی و افتتاح حساب ارزی، سپرده گذاری کند.
 خورشیدی افزود: همچنین این اشخاص می توانند این مبلغ را به نرخ آزاد به سیستم بانکی یا شبکه صرافی کشور بفروشند و معادل آن ریال در اختیار بگیرند.


منبع : فارس

تعداد امتیازات: (0) Article Rating
تعداد مشاهده خبر: (175)
کد خبر: 5234

RSS comment feed نظرات ارسال شده

هم اکنون هیچ نظری ارسال نشده است. شما می توانید اولین نظردهنده باشد.

ارسال نظر جدید

نام

ایمیل

اين ماه: 139576                              ديروز: 4993                              امروز: 4871

کلیه حقوق مادی و معنوی این سایت برای تبیان خراسان جنوبی (سال 2018) محفوظ می باشد.