11

نگهداری ارز بیش از ۱۰ هزار یورو قاچاق است

سخنگوی ستاد مبارزه با قاچاق کالا و ارز گفت: نگهداری بیش از 10 هزار یورو یا معادل آن از ارزهای خارجی، قاچاق محسوب می‌شود.

سخنگوی مرکزی ستاد مبارزه با قاچاق کالا و ارز افزود: بر این اساس سقف 10 هزار یورو یا معادل آن از ارزهای خارجی برای مبادله و نگهداری در داخل کشور اعلام شده است و هر یک از اشخاص حقیقی یا حقوقی که بیش از این مبلغ را خارج از سیستم بانکی در اختیار داشته باشد، قاچاق تلقی می شود و در صورت مشاهده جمع آوری خواهد شد و فرد نگهداری کننده به مجازات مقرر قانونی محکوم می شود.به گزارش خبرگزاری فارس به نقل از ستاد مرکزی مبارزه با قاچاق کالا و ارز، قاسم خورشیدی گفت: در اجرای بند الف ماده هفت قانون مبارزه با قاچاق کالا و ارز، بانک مرکزی مکلف بود، میزان ارز قابل مبادله و نگهداری در داخل کشور را مشخص و اعلام کند که اخیرا این تکلیف قانونی خود را انجام داد.

وی با بیان اینکه مهلت اجرای این دستورالعمل سه ماه است، گفت: اگر کسی بیش از این ارز را خارج از سیستم بانکی در اختیار دارد، می تواند با مراجعه به سیستم بانکی و افتتاح حساب ارزی، سپرده گذاری کند.
 خورشیدی افزود: همچنین این اشخاص می توانند این مبلغ را به نرخ آزاد به سیستم بانکی یا شبکه صرافی کشور بفروشند و معادل آن ریال در اختیار بگیرند.


منبع : فارس

تعداد امتیازات: (0) Article Rating
تعداد مشاهده خبر: (201)
کد خبر: 5234

RSS comment feed نظرات ارسال شده

هم اکنون هیچ نظری ارسال نشده است. شما می توانید اولین نظردهنده باشد.

ارسال نظر جدید

تنها کاربران ثبت نام کرده مجاز به ارسال نظر می باشند.
اين ماه: 76397                              ديروز: 3916                              امروز: 2132

کلیه حقوق مادی و معنوی این سایت برای تبیان خراسان جنوبی (سال 2019) محفوظ می باشد.