12

افزایش تشکیل پرونده‌های قضایی خشونت در خراسان جنوبی

افزایش تشکیل پرونده‌های قضایی خشونت در خراسان جنوبی

حجت الاسلام یدالله وحدانی نیا امروز (12 آبان) در سومین جلسه شورای پیشگیری از وقوع جرم استان اظهار کرد: عدم کنترل خشم موجب ایجاد و افزایش درگیری در بین افراد جامعه می شود بنابراین باید خلق و حلم و بردباری در جامعه تقویت شود.

 

وی با اشاره به اینکه برخورد فیزیکی یکی از پیامدهای خشونت است، گفت: تصمیماتی که هنگام عصبانیت اتخاذ می‌شوند در بیشتر مواقع اثرات نامطلوبی از خود بر جای می‌گذارد که عاقبت آن پشیمانی است که در برخی مواقع چاره ای نمی توان برای این پشیمانی درنظر گرفت.

 

آستانه صبر و تحمل مردم کاهش یافته است

معاون پیشگیری از وقوع جرم دادگستری خراسان جنوبی با بیان اینکه خشونت های رفتاری و گفتاری در قالب های مختلف خود را نشان می دهد، افزود: متاسفانه امروزه آستانه صبر و تحمل مردم کاهش یافته که منجر به خشونت و تشکیل پرونده های قضایی  می شود.

 

حجت الاسلام وحدانی نیا تاکید کرد: برنامه پیشگیری از خشونت را در سال گذشته در دستور کار قرار دادیم و دستورالعمل استانی آن نوشته و به دستگاه های اجرایی ابلاغ شده است و امسال نیز این برنامه در دستور کار قرار دارد تا کمتر شاهد آسیب های ناشی از خشونت در جامعه باشیم.

 

افزایش تشکیل پرونده قضایی توهین، ضرب و جرح، تهدید و افترا در استان

وی با تاکید بر اینکه خشونت زیبنده استان فرهنگی خراسان جنوبی نیست، ادامه داد: در شش ماهه ابتدای امسال یک هزار و 829 فقره پرونده توهین در محاکم قضایی استان تشکیل شده است در حالی که این آمار در مدت مشابه سال گذشته یک هزار و 757 فقره بوده است.

 

معاون پیشگیری از وقوع جرم دادگستری خراسان جنوبی از افزایش پرونده های ضرب و جرح در استان خبر داد و گفت: تعداد پرونده های در این خصوص در شش ماهه سال گذشته یک هزار و 599 فقره بوده که امسال به تشکیل یک هزار و 716 فقره پرونده ضرب و جرح افزایش یافته است.

 

ضرورت برنامه ریزی برای کنترل روند افزایش خشونت در جامعه

حجت الاسلام وحدانی نیا با اشاره به  تشکیل یک هزار و 63 پرونده تهدید در شش ماهه امسال، افزود: تعداد پرونده های تهدید در سال گذشته 811 فقره بوده که متاسفانه رشد کرده است.

 

وی تعداد پرونده های تخریب عمدی را 828 فقره و تعداد پرونده های افترا را 386 فقره دانست و ادامه داد: این پرونده های نیز نسبت به مدت مشابه سال گذشته افزایش یافته است.

 

معاون پیشگیری از وقوع جرم دادگستری خراسان جنوبی با تاکید بر اینکه باید جلسات این شورا خروجی مناسب داشته باشد، گفت: خشونت و گسترش آن معضلی خطرناک برای جامعه است که هر روز بر دامنه ی آن افزوده می شود حال با این شرایط اگر ما برنامه ای برای کنترل این روند نداشته باشیم ممکن است در آینده جامعه با معضلات بیشتری در این زمینه درگیر شود.

تعداد امتیازات: (0) Article Rating
تعداد مشاهده خبر: (359)
کد خبر: 5254
  • افزایش تشکیل پرونده‌های قضایی خشونت در خراسان جنوبی

RSS comment feed نظرات ارسال شده

هم اکنون هیچ نظری ارسال نشده است. شما می توانید اولین نظردهنده باشد.

ارسال نظر جدید

تنها کاربران ثبت نام کرده مجاز به ارسال نظر می باشند.
اين ماه: 86987                              ديروز: 2426                              امروز: 1798

کلیه حقوق مادی و معنوی این سایت برای تبیان خراسان جنوبی (سال 2019) محفوظ می باشد.