29

امام جمعه قاین: مسئولین در اجرای بهتر برنامه های غدیر پای کار باشند

امام جمعه قاین: مسئولین در اجرای بهتر برنامه های غدیر پای کار باشند

امام جمعه قاین در جلسه برنامه ریزی غدیر گفت: مسئولین در اجرای برنامه های غدیر باید پای کار باشند و همکاری بیشتری نسبت به گذشته داشته باشند.

به گزارش روابط عمومی اداره کل تبلیغات اسلامی استان خراسان جنوبی؛ جلسه ستاد غدیر شهرستان قاینات با حضور مسئولین ادارات و نهادهای شهرستان در محل دفتر امام جمعه قاین برگزار شد.

حجت‌الاسلام اصفهانی امام جمعه قاین در این جلسه با اشاره به آیات وروایات گفت: امام صادق (ع)
می فرمایند: عید سعید غدیر افضل بر همه اعیاد است.

وی افزود:اگر ما این عید را زنده نگه داشتیم اسلام را هم زنده نگه داشته ایم چرا که بر مسئله مهم ولایت تاکید دارد و اگر ولایت باقی ماند اسلام هم زنده می ماند.

امام جمعه قاین درادامه اظهارداشت:در مقدمات کتاب الغدیر آمده که تا بحال شاید صدها کتاب در مورد غدیر نوشته شده و اگر امروز هم می بینیم که وهابیت در این مورد مخالفت دارند مسئله اصلی این است که ولایت را قبول ندارند. و فقط دنبال خلافت و پادشاهی خود هستند. اگر این عید غدیر زنده بماند دیگر یزیدیان حرکت نمی کنند و جنایات فجیعی را مرتکب نمی شوند.

حجت‌الاسلام اصفهانی با بیان این که مردم قاین از قدیم الایام ولایی بودند و رسومتی را در ایام غدیر داشته اند و قطعا امسال نیز باشکوهتر از گذشته در این ایام همکاری خواهند داشت گفت:مسئولین نیز باید پای کار باشند و همکاری بیشتری نسبت به گذشته در برنامه های غدیرداشته باشند.

حجت‌الاسلام رضا اصفهانی دبیر ستاد غدیر شهرستان نیز با ارائه گزارشی از فعالیت های سال گذشته ستاد غدیر در دهه امامت وولایت گفت: آنچه خواسته ماست این است که اعضای ستاد غدیر شهرستان نسبت به سال گذشته پرشور تر وفعال تر باشندنه این که فقط عده ای خاص وادارات خاص پای کار باشند.

وی گفت: در سال گذشته از میهمانان کشوری جهت حضور در مراسم عید غدیر وسخنرانی های ایشان بهره بردیم وامسال هم نیز حضور میهمانان کشوری را به شرط همکاری سایر ارگانها با ستاد غدیر شهرستان خواهیم داشت.

وی دیدار با بیماران در بیمارستان،توزیع پوشاک دربین کودکان نیازمند،توزیع دفترچه های با عنوان فرهنگ غدیر با همکاری اصناف،توزیع جزوه غدیر شناسی با همکاری سازمان تبلیغات،برگزاری جشن های مردمی غدیر در مساجد و به خصوص روستاهای خاص شهرستان و... را از اهم برنامه های سال گذشته ستاد نام برد وگفت: امسال نیز خواستار همکاری مسئولین در اجرای برنامه های خاص در شان عید غدیر ودهه امامت وولایت در شهرستان هستیم.

براتی معاون سیاسی اجتماعی فرمانداری در این جلسه بر تعامل، همکاری و هم پوشانی کلیه دستگاه های اجرایی، اصناف، بازاریان و سمن ها در رابطه با هرچه باشکوهتر برگزار نمودن برنامه ها و جشن های دهه امامت و ولایت در سطح شهرستان تأکید کرد و افزود: همه باید از تمام ظرفیت های شهرستان در خصوص آذین بندی، برنامه ریزی و اجرای برنامه های فرهنگی و جشن ها در دهه امامت و ولایت به نحو مطلوبی استفاده نمایند.

دراین جلسه هر یک از اعضای ستاد به بیان دیدگاهها ونظرات خود پرداختند.

برگزاری جشن های مردمی در بوستان امام علی(ع)وبوذجمهر،برپایی کارناوال شادی،اجرای طرح ابراهیمیان ویژه خانواده های شهدای سادات وجانبازان وایثارگران سادات،برپایی جشن سادات در روستای آفریز،اعزام روحانی ومبلغین به روستاها،برگزاری همایش پیاده روی،برپایی نمایشگاه کتاب و... از اهم برنامه های پیشنهادی برای ایام دهه ولایت وامامت بود.

تعداد امتیازات: (0) Article Rating
تعداد مشاهده خبر: (202)
کد خبر: 5300
  • امام جمعه قاین: مسئولین در اجرای بهتر برنامه های غدیر پای کار باشند

RSS comment feed نظرات ارسال شده

هم اکنون هیچ نظری ارسال نشده است. شما می توانید اولین نظردهنده باشد.

ارسال نظر جدید

تنها کاربران ثبت نام کرده مجاز به ارسال نظر می باشند.
اين ماه: 76772                              ديروز: 2599                              امروز: 910

کلیه حقوق مادی و معنوی این سایت برای تبیان خراسان جنوبی (سال 2019) محفوظ می باشد.