25

فرهنگ دینی در فضای مجازی ترویج شود/لزوم گفتمان سازی

فرهنگ دینی در فضای مجازی ترویج شود/لزوم گفتمان سازی
معاون امور استان های ستاد اقامه نماز با تاکید بر اینکه فرهنگ دینی و نماز در فضای مجازی باید ترویج شود، گفت: در این راستا نیازمند تمرکز در تصمیم گیری ها و تلاش همه جانبه هستیم.

مسعود دریس بیان کرد: سبک زندگی انسان های کنونی که غرق در شبکه های مجازی هستند با نسل های پیشین نیز تفاوت زیادی دارد.

وی با بیان اینکه تامین کنندگان خوراک فکری در شبکه های اجتماعی می توانند بر آینده مردم مسلط شوند، گفت: باید از این فضا در راستای ترویج سبک زندگی دینی استفاده کنیم.

دریس اظهار کرد: فضای مجازی و شبکه های اجتماعی بستری را فراهم کرده اند که دشمنان به راحتی ایدئولوژی فکری و فرهنگی مورد نظر را به خورد جوامع هدف می دهند.

وی با اشاره به تاکیدات رهبری بر توجه به شبیخون فرهنگی بیان کرد: باتوجه به مخاطبین زیاد فضای مجازی در کشور، سالم سازی و حفظ امنیت این فضا در حوزه های بینشی، بصیرتی، ارزش ها و ترویج هنجارها باید مورد توجه باشد.

سخنگوی اجلاس سراسری نماز بیان کرد: در این راستا بیست و ششمین اجلاس سراسری نماز با عنوان «نماز و فضای مجازی» در سال جاری برگزار خواهد شد.

وی ادامه داد: امید است در راستای برگزاری این اجلاس، در دو حوزه تولید و نشر محتوای غنی، فاخر و کاربردی در فضای مجازی و شبکه های اجتماعی اقدامات خوبی انجام شود.

دریس هدف برگزاری از این اجلاس را حضور آگاهانه، عالمانه و هوشمندانه در فضای مجازی دانست و گفت: آموزش عمومی و فرهنگ سازی در جهت بالابردن سواد رسانه ای نماز یاوران از دیگر اهداف اجلاس سراسری نماز است.

وی بیان کرد: ایجاد گفتمان سازی و استفاده حداکثری از فضای مجازی و شبکه های اجتماعی در جهت ترویج نماز و استفاده حداکثری از نیروها و تشکل های مردمی حزب اللهی  از دیگر اهداف برگزاری این اجلاس است.

دریس با اشاره به مهلت ثبت نام و شرکت در فراخوان بیست و ششمین اجلاس سراسری نماز بیان کرد: علاقه مندان می توانند تا نیمه آبان ماه سال جاری آثار خود را از طریق سامانه www.namazportal.ir  ارسال کنند.

 سخنگوی اجلاس سراسری نماز بیان کرد: به آثار برگزیده رتبه های اول تا سوم در هر موضوع از محورهای فراخوان، هدایای نقدی به همراه لوح تقدیر اهدا خواهد شد.

تعداد امتیازات: (0) Article Rating
تعداد مشاهده خبر: (646)
کد خبر: 5310
  • فرهنگ دینی در فضای مجازی ترویج شود/لزوم گفتمان سازی

RSS comment feed نظرات ارسال شده

هم اکنون هیچ نظری ارسال نشده است. شما می توانید اولین نظردهنده باشد.

ارسال نظر جدید

تنها کاربران ثبت نام کرده مجاز به ارسال نظر می باشند.
اين ماه: 75406                              ديروز: 1620                              امروز: 1962

کلیه حقوق مادی و معنوی این سایت برای تبیان خراسان جنوبی (سال 2019) محفوظ می باشد.