18

تخلیه روستاهای مرزی خراسان جنوبی تهدیدی جدی برای امنیت است

تخلیه روستاهای مرزی خراسان جنوبی تهدیدی جدی برای امنیت است
رئیس کل دادگستری خراسان جنوبی با بیان اینکه تخلیه روستاهای مرزی استان تهدیدی جدی برای امنیت است، گفت: باید مسئولان از سخت گیری بر روستاییان پرهیز کنند.

علیرضا صیفی ظهر سه شنبه در جلسه  پیشگیری از وقوع جرم استان بیان کرد: خراسان جنوبی با ۱۸ سال خشکسالی، مشکلات زیادی اعم از خشک شدن قنوات، کاهش رونق کشاورزی و تخلیه روستاها را بر خود دیده است.

وی با بیان اینکه مهاجرت بی رویه به شهرها یک آسیب است، اظهار کرد: اگر روستاهای مرزی خراسان جنوبی تخلیه شود، تهدیدی جدی برای امنیت استان است.

صیفی با بیان اینکه روستاییان از عملکرد برخی از مسئولان گلایه مند هستند، گفت: باید مسئولان از سخت گیری بر روستاییان پرهیز کنند.

وی با اشاره به مشکلات اراضی ملی بین دستگاه های دولتی با روستاییان بیان کرد: در تشخیص اراضی ملی سخت گیری های زیادی می شود که باید مورد توجه قرار گیرد.

رئیس کل دادگستری خراسان جنوبی تاکید کرد: باید همه مسئولان با یکدیگر همکاری کنیم تا امنیت پایدار در روستاهای استان به ویژه مرزها حفظ شود.

صیفی با اشاره به بافت های ناکارآمد و بناهای خالی از سکنه بیان کرد: در راستای ساماندهی این اماکن باید قدم های ویژه ای برداشته شود.

وی با بیان اینکه اگر این بناها رها باشد محل تجمع معتادان قرار می گیرد، اظهار کرد: همچنین این امر ناهنجاری ها و آسیب های زیادی اعم از افزایش نرخ جرم و کانون های وقوع جرم را به دنبال دارد.

صیفی با اشاره به موقعیت جغرافیایی خراسان جنوبی بیان کرد: همجواری با سیستان و بلوچستان و همسایگی با کشور افغانستان نیز مشکلات عدیده ای برای استان به دنبال دارد.

وی با بیان اینکه بیش از ۴۶۰ کیلومتر با افغانستان مرز مشترک داریم، اظهار کرد: این امر برای استان یک تهدید بوده که اگر به خوبی مدیریت شود می تواند به فرصتی نیز تبدیل شود.

رئیس کل دادگستری خراسان جنوبی بیان کرد: بالغ بر ۸۰ درصد از زندانیان این استان را افراد غیر بومی تشکیل می دهند.

تعداد امتیازات: (0) Article Rating
تعداد مشاهده خبر: (549)
کد خبر: 5316
  • تخلیه روستاهای مرزی خراسان جنوبی تهدیدی جدی برای امنیت است

RSS comment feed نظرات ارسال شده

هم اکنون هیچ نظری ارسال نشده است. شما می توانید اولین نظردهنده باشد.

ارسال نظر جدید

تنها کاربران ثبت نام کرده مجاز به ارسال نظر می باشند.
اين ماه: 70495                              ديروز: 3935                              امروز: 28

کلیه حقوق مادی و معنوی این سایت برای تبیان خراسان جنوبی (سال 2019) محفوظ می باشد.