16

تهدیدات سایبری و راهکارهای دفاعی آن

تهدیدات سایبری و راهکارهای دفاعی آن

 جنگ نرم یعنی  ایجاد  تردید  در  دل ها  و  ذهن های  مردم  «مقام معظم رهبری»


 

ویروس‌های رایانه‌ای:

ویروس رایانه‌ای در حقیقت یک برنامه‌ی رایانه‌ای است که توسط برنامه‌نویسان متخصص نوشته شده است که به‌طور پنهانی خود را وارد رایانه می‌کند. این برنامه می‌تواند خطرناک نیز باشد، به‌عبارت دیگر ویروس یک برنامه (نرم‌افزار) است که معمولاً بازده و کیفیت کار رایانه را کاهش و یا در اطلاعات و داده‌های نگهداری‌شده در رایانه ایجاد اخلال می‌کند.
 

فضای سایبر:

فضای سایبر یا همان سایبر اسپِیس (Cyber space) عبارتی است که در دنیای اینترنت، رسانه و ارتباطات بسیار شنیده می‌شود. فضای سایبر در معنا به مجموعه­هایی از ارتباطات درونی انسان‌ها از طریق کامپیوتر و مسائل مخابراتی بدون در نظر گرفتن جغرافیای فیزیکی گفته می‌شود.
 

جنگ سایبری:

نبرد مجازی یا جنگ سایبری به نوعی از نبرد اطلاق می‌گردد که طرفین جنگ در آن از رایانه و شبکه‌های رایانه‌ای) به­خصوص شبکه اینترنت (به­عنوان ابزار استفاده کرده و نبرد را در فضای مجازی جاری می‌سازند.
 

پدافند سایبری:

مجموعه اقداماتی شامل شناسایی راه‌های نفوذ، حمله و مقابله با آن‌ها به منظور افزایش ضریب امنیت، ایمنی، پایداری و حفاظت از زیر ساخت‌های ارتباطی و اطلاعاتی است.


هکر:

شخصی که بدون اجازه‌ی دستیابی وارد سیستمی­ می­شود یا کسی که سطح دسترسی خود به اطلاعات را افزایش می­دهد تا آن‌ها را مرور، کپی، تعویض، حذف یا نابود نماید را هکر گویند.


تعداد امتیازات: (0) Article Rating
تعداد مشاهده خبر: (731)
کد خبر: 5413
  • تهدیدات سایبری و راهکارهای دفاعی آن

RSS comment feed نظرات ارسال شده

هم اکنون هیچ نظری ارسال نشده است. شما می توانید اولین نظردهنده باشد.

ارسال نظر جدید

تنها کاربران ثبت نام کرده مجاز به ارسال نظر می باشند.
اين ماه: 93976                              ديروز: 2940                              امروز: 943

کلیه حقوق مادی و معنوی این سایت برای تبیان خراسان جنوبی (سال 2019) محفوظ می باشد.