01

پدافند غیرعامل گامی مهم در ایمن سازی کشور

پدافند غیرعامل گامی مهم در ایمن سازی کشور

مدیرکل دفتر وزارت آموزش و پرورش گفت: پدافند غیرعامل مهم ترین عامل در ایمن سازی و مقاوم سازی کشورها مورد توجه اموزش و پرورش قرار گرفته است.


به گزارش اداره اطلاع رسانی و روابط عمومی آموزش و پرورش شهر تهران، فاضل قائم مقام وزیر آموزش و پرورش و مدیرکل دفتر وزارت آموزش و پرورش در رزمایش دانش آموزی پدافند غیرعامل و بزرگداشت روز دانش آموز، صبح امروز در مدرسه متوسطه شهید نورعلی اظهار داشت: آموزش و پرورش امروز به عنوان اساسی ترین و تاثیر گذار ترین رکن جامعه در تمام ابعاد است که مورد توجه تمام ارگان ها و سازمان ها قرار گرفته است.

وی افزود: اگر بخواهیم فرهنگ و آموزشی را ترویج دهیم هیچ راهی به جز روی آوردن به آموزش و پرورش نداریم، که این مستلزم جدی تر گرفتن مقوله اموزش و پرورش است.

فاضل بیان کرد: پدافند غیرعامل مهم ترین عامل در ایمن سازی و مقاوم سازی کشورها مورد توجه آموزش و پرورش قرار گرفته است که باید شرایط لازم را در این زمینه میان دانش اموزان ایجاد نماید.
مدیر کل دفتر وزارت آموزش و پرورش اظهار داشت: بیش از 40 میلیون از آحاد جامعه مخاطب آموزش و پرورش هستند. که همه دست اندرکاران و نهاد ها به کمک ما امده اند تا با توسعه و تقویت پدافند غیر عامل می توانیم گامی مهم در ایمن سازی و مقاوم سازی کشور برداریم.

فاضل بیان کرد: تاکنون فیلم های آموزشی و نرم افزارهای زیادی با موضوع پدافند غیر عامل تهیه و در اختیار خانواده ها قرار گرفته، همچنین در آموزش ضمن خدمت با موضوع پدافند غیر عامل 200 هزار نفر از آن ها شرکت نموده اند.
وی اظهار داشت: میلیون ها بروشور در اختیار مدارس قرار گرفته تا با مطالعه آن ها با ابعاد پدافند عیر عامل آشنا بشوند. برگزاری مسابقات فرهنگی و هنری از قبیل مثاله نویسی، انشا، روزنامه نگاری و نقاشی، عکاسی و نمایشگاه های مختلف از دیگر فعالیت های آموزش و پرورش در زمینه توسعه پدافند غیر عامل است.

مدیر کل دفتر وزارت آموزش و پرورش تصریح کرد: بیش از 135 هزار جلد کتاب برای دوره اول متوسطه، 150 هزار جلد کتاب برای دوم متوسطه و بیش از 50 هزار جلد کتاب برای دبیران متوسطه و بیش از 20 هزار جلد کتاب برای اولیای دانش اموزان با کمک سازمان پدافند غیر عامل تهیه و توزیع کردیم و با جدیت به دنبال ان هستیم این منابع مورد استفاده قرار گیرد.
فاضل عنوان کرد: در سال جاری برنامه های مختلفی برای توسعه پدافند غیر عامل اجرا کردیم از جمله برگزاری جشنواره فیلم کوتاه اردوهای آشنایی با قرارگاه های سایبری، زیستی، پرتوی و پلیس فتا در مراکز استان های بزرگ گوشه ای از فعالیت های اموزش و پرورش در ترویج فرهنگ پدافند عیرعامل است.

وی افزود: آموزش و پرورش توانسته بین دستگاه های کشور رتبه اول را در سال های مختلف از جمله 94 در خصوص پدافند غیر عامل کسب بکند.
مدیر کل دفتر وزارت آموزش و پرورش بیان کرد: در زمینه ورود به مدارس و مراکز آموزش و پرورش برای توسعه و فرهنگ سازی در ابعاد مختلف کشور است ما امیدواریم این هماهنگی و همدلی و همراهیربین ارگان های مختلف و برنامه ریزی های هماهنگ بتوانیم نوجوانان و جوانان کشورمان را در ابعاد مختلف اماده بکنه تا همچنان که بین همه کشورهای دنیا ایران به عنوان کشوری با امنیت بالا و قابل اعتماد می درخشد با توسعه این فرهنگ در نسل جوان امروز و به برکت خون مقدس شهدا ایران همواره یکی از مترقی ترین و پیشتازترین کشورها در بین دنیا خواهد بود.

مرکز یادگیری تبیان
فهیمه امرالله

تعداد امتیازات: (0) Article Rating
تعداد مشاهده خبر: (105)
کد خبر: 5418
  • پدافند غیرعامل گامی مهم در ایمن سازی کشور

RSS comment feed نظرات ارسال شده

هم اکنون هیچ نظری ارسال نشده است. شما می توانید اولین نظردهنده باشد.

ارسال نظر جدید

نام

ایمیل

اين ماه: 138539                              ديروز: 4784                              امروز: 1767

کلیه حقوق مادی و معنوی این سایت برای تبیان خراسان جنوبی (سال 2018) محفوظ می باشد.