16

احداث و تجهیز 30 خانه عالم در شهرستان قاین

احداث و تجهیز 30 خانه عالم در شهرستان قاین

تعداد 30 باب خانه عالم روستایی در شهرستان قاین احداث و تجهیز شده است.

به گزارش روابط عمومی اداره کل تبلیغات اسلامی خراسان جنوبی؛ حجت‌الاسلام احمد علیپور، مسئول اداره تبلیغات اسلامی شهرستان قاین از احداث و تجهیز 30 باب خانه عالم در روستاهای این شهرستان خبر داد.

وی با اعلام این خبر گفت: تعداد 30 باب خانه عالم در شهرستان قاین احداث و تجهیز شده که از این تعداد 29 باب تکمیل و به بهره برداری رسیده و یک باب هنوز در دست ساختمان است.

وی افزود: خانه های عالم مکان هایی هستند که در هر روستا برای استقرار مروجان مذهبی (روحانیون) و مبلغان دینی ساخته می شوند. این فضاها علاوه بر داشتن امکانات اقامتی برای مبلغان، دارای دفتر کار و محل ملاقات عمومی هم هستند.

حجت‌الاسلام علیپور ضمن تأکید بر ضرورت اهمیت احداث خانه های عالم در روستاها و مناطق محروم، وجود این خانه ها را در بالا بردن سطح بینش معنوی و فرهنگی این مناطق مهم ارزیابی کرد.

وی در ادامه خواستار همت روستائیان این شهرستان برای احداث خانه های عالم روستایی شد و افزود: استقرار مبلغ دینی در روستا یک کار ارزشمند است که می تواند در رفع مشکلات مختلف فرهنگی و اجتماعی از این مناطق اثر گذار باشد، لذا باید روستائیان دست بدست هم داده تا این بنای مقدس در تمام روستاها احداث شود.

تعداد امتیازات: (0) Article Rating
تعداد مشاهده خبر: (167)
کد خبر: 5458
  • احداث و تجهیز 30 خانه عالم در شهرستان قاین

RSS comment feed نظرات ارسال شده

هم اکنون هیچ نظری ارسال نشده است. شما می توانید اولین نظردهنده باشد.

ارسال نظر جدید

تنها کاربران ثبت نام کرده مجاز به ارسال نظر می باشند.
اين ماه: 76871                              ديروز: 2599                              امروز: 1009

کلیه حقوق مادی و معنوی این سایت برای تبیان خراسان جنوبی (سال 2019) محفوظ می باشد.