22

دیدار روحانیون مستقر قاین با امام جمعه جدید این شهرستان

دیدار روحانیون مستقر قاین با امام جمعه جدید این شهرستان

روحانیون مستقر، طرح هجرت و بومی شهرستان قاین با امام جمعه جدید این شهرستان دیدار کردند.

به گزارش روابط عمومی اداره کل تبلیغات اسلامی استان خراسان جنوبی؛ به مناسبت انتخاب امام جمعه جدید قاین روحانیون مستقر، طرح هجرت و بومی با امام جمعه جدید این شهرستان دیدار کردند.

در این دیدار حجت‌الاسلام علیپور مسئول اداره تبلیغات اسلامی قاین با بیان گزارشی از فعالیت های سازمان تبلیغات اسلامی قاین گفت: سازمان تبلیغات اسلامی بعد از پیروزی انقلاب به فرمان امام راحل (ره) بنا به ضرورت ساماندهی امور تبلیغات دینی تشکیل شدوباگذشت سه دهه از عمر با برکت این تشکیلات،گام های زیادی را برای آگاه سازی جامعه برداشته است و نقش وافری را در هدایت مردم در مسائل دینی داشته است.

مسئول اداره تبلیغات اسلامی قاین گفت: 131 مبلغ به اقصی نقاط شهرستان در دهه محرم امسال اعزام شده اند.وی افزود: یکی از فعالیت های سازمان تبلیغات اسلامی شبکه تبلیغ آن است که اعزام مبلغین به نقاط مختلف شهر وروستاها به روش های کوتاه مدت،بلند مت ودعوت از نخبگان حوزوی را انجام می دهد.

وی افزود: 32روحانی مستقر وطرح هجرت درشهرستان قاین حضور دارند که در سطح شهر و روستاهای این شهرستان مدیریت برنامه های فرهنگی را برعهده دارند.

حجت‌الاسلام علیپور اظهارداشت:در دعوت از نخبگان نیز مبلغینی از مشهد وقم و.. در شهرستان حضور می یابند.

مسئول اداره تبلیغات اسلامی قاین ار شناسایی 180هیئت مذهبی و کد دار کردن هیئات مذهبی خبر داد و گفت: 200مداح ونوحه خوان نیز در شهرستان قاینات شناسایی شده اند.

حجت‌الاسلام رحمانی امام جمعه قاین ضمن تشکر و خیرمقدم گفت: مبلغین وروحانیون وظیفه بسیار مهمی در آگاهی بخشی به مردم برعهده دارند.

امام جمعه قاین بهره برداری درست از تاریخ را یکی دیگر از توصیه های لازم به روحانیون دانست و گفت: یک روحانی و مبلغ دین باید به مسائل دینی و مذهبی به خوبی آگاهی داشته باشد و مطالعه را در سرلوحه کار خود قرار دهد.

این دیدار پنجشنبه 20 مهرماه 96در محل دفتر امام جمعه شهرستان قاین برگزار شد.

تعداد امتیازات: (0) Article Rating
تعداد مشاهده خبر: (280)
کد خبر: 5462
  • دیدار روحانیون مستقر قاین با امام جمعه جدید این شهرستان
  • دیدار روحانیون مستقر قاین با امام جمعه جدید این شهرستان

RSS comment feed نظرات ارسال شده

هم اکنون هیچ نظری ارسال نشده است. شما می توانید اولین نظردهنده باشد.

ارسال نظر جدید

تنها کاربران ثبت نام کرده مجاز به ارسال نظر می باشند.
اين ماه: 76887                              ديروز: 2599                              امروز: 1025

کلیه حقوق مادی و معنوی این سایت برای تبیان خراسان جنوبی (سال 2019) محفوظ می باشد.