15

محرم و صفر؛ بهترین شاهراه معرفی اسلام

محرم و صفر؛ بهترین شاهراه معرفی اسلام

رئیس اداره تبلیغات اسلامی سربیشه بهترین مسیر برای معرفی اسلام، شاهراه محرم و صفر است و بیان وقایع کربلا و مظلومیت حضرت امام حسین (ع) بزرگ‌ترین سند حقانیت اسلام است.

به گزارش روابط عمومی اداره کل تبلیغات اسلامی خراسان جنوبی، حجت‌الاسلام حسن صفری، رئیس اداره تبلیغات اسلامی شهرستان سربیشه در گفت‌وگو با خبرنگار گروه فرهنگی خبرگزاری فارس از بیرجند، اظهار کرد: رابطه بین محرم و اسلام عموم خصوص مطلق است چرا که حضرت اباعبدالله الحسین(ع) با قیام خودشان اسلام را زنده ساختند و از اضمحلال دستاوردهاى نهضت نبوى(ص) جلوگیرى کردند و مسلمانان را از حیرت و گمراهى نجات دادند.

وی با بیان اینکه امام خمینی(ره) فرمودند: که این محرم و صفر است که اسلام را زنده نگه داشته است، عنوان داشت: عشق و ارادت مردم مسلمان و حتی غیرمسلمان به این ماه فرصتی برای گسترش و معرفی اسلام است.
رئیس اداره تبلیغات اسلامی شهرستان سربیشه تصریح کرد: بهترین مسیر برای معرفی اسلام، شاهراه محرم و صفر است و بیان وقایع کربلا و مظلومیت حضرت اباعبدالله الحسین(ع) بزرگترین سند حقانیت اسلام و حقارت دشمنان دین است.

حجت‌الاسلام صفری با بیان اینکه امروز آنچه باعث تمایل افراد برای مسلمان شدن است، عشق و ارادت نسبت به حضرت اباعبدالله(ع) است، گفت: حضرت محمد(ص) می‌فرمایند: که خداوند به واسطه شهادت امام حسین(ع) حرارتی در قلوب مؤمنین قرار داده که هرگز سرد نمی‌شود.

وی خاطرنشان کرد: به دلیل این علاقه و شور حسینی در قلب شیعه، آوردن جوان به مجلس و هیئت مذهبی کار سختی نیست و می‌توان از فرصت عشق به سید و سالار شهیدان برای معرفت‌افزایی جوانان بهره برد.

رئیس اداره تبلیغات اسلامی شهرستان سربیشه افزود: با دعوت از سخنرانان مجرب، توانمند و ذاکران متعهد با ذوق که از اشعار غنی و سرشار از معنویت استفاده می‌کنند، می‌توان شور و شعور حسینی را در قلوب جوانان عاشق اهل بیت عصمت و طهارت(ع) نهادینه کرد.

حجت‌الاسلام صفری ادامه داد: جوان دلی آماده پذیرش حقایق دارد و به خوبی حق را درک کرده و می‌پذیرد و به همین دلیل بیشترین یاران امام زمان(عج) را نیز جوانان تشکیل می‌دهند.

وی بیان کرد: مجالس عزای حسینی نه تنها نام سیدالشهداء(ع) را پرآوازه نگهداشته، بلکه سبب ماندگاری پیام اسلام شده است.

رئیس اداره تبلیغات اسلامی شهرستان سربیشه تصریح کرد: با توجه به جایگاه رفیع عزاداری و گوهر ارزشمندی که در آن نهفته است بدیهی است که دشمنان تلاش گسترده‌ای در جهت تخریب و تحریف آن داشته باشند.

صفری افزود: اخیراً کتابی به نام "نقشه‌ای برای جدایی مکاتب الهی" در آمریکا انتشار یافته که در آن گفتگوی مفصلی با دکتر مایکل برانت یکی از معاونان سابق سیا (سازمان اطلاعات مرکزی آمریکا) انجام شده است و او در این زمینه می‌گوید که بعد از مدت‌ها تحقیق به این نتیجه رسیدیم که قدرت رهبر مذهبی ایران و استفاده از فرهنگ شهادت در انقلاب ایران تاثیر گذار بوده است؛ ما همچنین به این نتیجه دست یافتیم که شیعیان بیشتر از دیگر مذاهب اسلامی فعال و پویا هستند و در گردهمایی تصویب شد که بر روی مذهب شیعه تحقیقات بیشتری صورت گیرد و طبق این تحقیقات، برنامه‌ریزی‌هایی داشته باشیم.

وی ادامه داد: مایکل برانت می‌گوید که یکی دیگر از مواردی که باید روی آن کار می‌کردیم موضوع فرهنگ عاشورا و شهادت‌طلبی بود که هر ساله شیعیان با برگزاری مراسمی این فرهنگ را زنده نگه می‌دارند و ما تصمیم گرفتیم با حمایت‌های مالی از برخی سخنرانان، مداحان و برگزارکنندگان اصلی این‌گونه مراسم که افراد سودجو و شهرت‌طلب هستند بتوانیم عقاید و بنیان‌های شیعه و فرهنگ شهادت طلبی را سست و متزلزل کنیم و مسائل انحرافی در آن به وجود آوریم به گونه‌ای که شیعه یک گروه جاهل و خرافاتی در نظر آید.

رئیس اداره تبلیغات اسلامی شهرستان سربیشه با بیان اینکه آسیب‌های عزاداری بر دو قسم محتوایی و شکلی است، گفت: با تلاش‌های فراوان حوزه‌های علمیه، روشنگری مراجع و محققین حوزه و تلاش‌های سازمان تبلیغات اسلامی بخش اعظمی از آسیب محتوایی و حتی آسیب‌های شکلی برطرف شده است.

حجت‌الاسلام صفری خاطرنشان کرد: سازمان تبلیغات اسلامی اقداماتی نظیر برگزاری دوره‌های آموزشی برای جامعه مداحان، مبلغین و مبلغات، مداحان و ذاکران را انجام می‌دهد و تا تحقق کامل رفع آسیب‌ها و ریشه‌کن کردن خرافات این تلاش‌ها ادامه خواهد داشت.

تعداد امتیازات: (0) Article Rating
تعداد مشاهده خبر: (148)
کد خبر: 5474
  • محرم و صفر؛ بهترین شاهراه معرفی اسلام

RSS comment feed نظرات ارسال شده

هم اکنون هیچ نظری ارسال نشده است. شما می توانید اولین نظردهنده باشد.

ارسال نظر جدید

تنها کاربران ثبت نام کرده مجاز به ارسال نظر می باشند.
اين ماه: 75215                              ديروز: 1620                              امروز: 1771

کلیه حقوق مادی و معنوی این سایت برای تبیان خراسان جنوبی (سال 2019) محفوظ می باشد.