08

فرقه گرایی و تنزل دادن فلسفه عاشورایی در دستور کار دشمن است

فرقه گرایی و تنزل دادن فلسفه عاشورایی در دستور کار دشمن است

فرمانده انتظامی خراسان جنوبی گفت: فرقه گرایی و تنزل دادن فلسفه عاشورایی با شیوه های خاص در دستور کار دشمن قرار دارد.

به گزارش روابط عمومی اداره کل تبلیغات اسلامی خراسان جنوبی، سردار مجید شجاع، فرمانده انتظامی خراسان جنوبی در همایش طلایه داران تبلیغ اظهار کرد: قانون و مقام معظم رهبری مسئولیت هایی را بر عهده نیروی انتظامی قرار داده است که بخش عمده ای از آن ها مربوط به تجمعات و مراسم است که مهم ترین آن ها در ماه های محرم و صفر وجود دارد.

وی با بیان اینکه شیعه به معنی در محضر عاشورا بودن است، افزود: حرکت هیئت ها و آسیب هایی که پیرامون این موضوع قرار دارد باید توسط نیروی انتظامی کنترل شود.

فرمانده انتظامی خراسان جنوبی با اشاره به اینکه راه امام حسین (ع) و فرهنگ عاشورا مبنای فرهنگ نظام جمهوری اسلامی است، گفت: برخی اعتقادات و تفکرات شیعی را مورد هدف قرار داده اند تا در جامعه اسلامی جایگاهی برای این گونه تفکرات وجود نداشته باشد.

وی با بیان اینکه اقدامات گروه های تکفیری در جامعه اسلامی ایران فراتر از اقداماتی است که در کشورهای عراق و سوریه دارند، عنوان کرد: جمهوری اسلامی ایران بهترین امنیت را در کل جهان دارد و این امنیت باید پایدار بماند.

شجاع با اشاره به اینکه در استان خراسان جنوبی احساس امنیت در بالاترین وضعیت قرار دارد، بیان کرد: از نظر سرانه وقوع جرم استان خراسان جنوبی جزء پایین ترین استان ها در کشور است اما این سبب نمی شود که هیچ مشکلی در لایه های استان وجود نداشته باشد.

وی با بیان اینکه روحانیون مورد اعتماد مردم است و در لبه اول برخورد با مردم قرار دارد، اظهار داشت: با توجه به نزدیک شدن ماه محرم فعالیت های دشمن در زمینه های فرهنگی علیه جامعه اسلامی افزیش می یابد.

فرمانده انتظامی خراسان جنوبی ادامه داد: ملت شهید پرور ایران همواره در مقابل تمامی سختی ها و تحریم های دشمن ایستادگی کردند اما متاسفانه در مورد مسائل فرهنگی آسیب پذیر بوده اند.

وی با اشاره به اینکه فعالیت های دشمن در شبکه های مجازی و ماهواره ای در ماه های محرم و صفر تشدید می‌شود، افزود: تلاش مبلغین و روحانیون می تواند نقش واکسیناسیون را در مقابل ناهنجاری های جامعه داشته باشد.

شجاع با بیان اینکه فرقه گرایی و تنزل دادن فلسفه عاشورایی با شیوه های خاص در دستور کار دشمن قرار دارد، گفت: برخی از مداحان فلسفه اصلی عاشورا را فراموش کرده اند و تنها به دنبال اشک گرفتن از مخاطب هستند و صحبتی از فرهنگ ایثار و شهادت و رهبری در بین مردم مطرح نمی کنند که نیاز به توجه روحانیون و مبلغین دارد.

وی با تاکید بر اقامه نماز ظهر عاشورا، اظهار داشت: تذکر روحانیون و مبلغان در این زمینه می تواند مهم و تاثیر گذار باشد.

فرمانده انتظامی خراسان جنوبی با اشاره به اینکه استان خراسان جنوبی استانی تلفیقی از اهل تسنن و شیعه است، عنوان کرد: در مجالس باید مراقب حرف هایی که زده می‌شود باشیم و سخنان ما باعث تفرقه نشود.

وی با بیان اینکه دشمن با تحریک و جذب افراد تاثیرپذیر به دنبال آسیب رساندن به جامعه اسلامی است، گفت: فرهنگ نذر و نذورات نیز باید در بین مردم به درستی نهادینه شود.

تعداد امتیازات: (0) Article Rating
تعداد مشاهده خبر: (161)
کد خبر: 5482
  • فرقه گرایی و تنزل دادن فلسفه عاشورایی در دستور کار دشمن است

RSS comment feed نظرات ارسال شده

هم اکنون هیچ نظری ارسال نشده است. شما می توانید اولین نظردهنده باشد.

ارسال نظر جدید

تنها کاربران ثبت نام کرده مجاز به ارسال نظر می باشند.
اين ماه: 58647                              ديروز: 1756                              امروز: 521

کلیه حقوق مادی و معنوی این سایت برای تبیان خراسان جنوبی (سال 2019) محفوظ می باشد.