24

۲۱ تن و ۷۴۰ کیلو گرم مواد مخدر در خراسان جنوبی کشف شد

۲۱ تن و ۷۴۰ کیلو گرم مواد مخدر در خراسان جنوبی کشف شد
دبیر شورای هماهنگی مبارزه با مواد مخدر خراسان جنوبی از کشف ۲۱ تن و ۷۴۰ کیلو گرم مواد مخدر در استان طی شش ماهه نخست امسال خبر داد.

علی زندی  در نشست خبری با بیان اینکه خراسان جنوبی  ۴۶۰ کیلومتر مرز مشترک با بزرگترین تولید کننده مواد مخدر  در دنیا دارد، گفت:  از این جهت این استان در حوزه حمل و نقل و مصرف مواد مخدر درگیر است.

 وی افزود: با تلاش غیور مردان مرزبانی و سپاه، بسیج و نیروی انتظامی و دستگاه های اطلاعاتی و امنیتی و حمایت های دستگاه قضایی شاهد امنیت پایدار در استان خراسان جنوبی هستیم.

 وی با بیان اینکه اگر امنیتی نباشد سلامتی هم نخواهد بود، گفت: استکبار جهانی نسل جوان و پویا را مورد هدف قرار داده است.

زندی از کشف  ۲۱ تن و ۷۴۰ کیلو گرم مواد مخدر طی شش ماهه سال جاری در استان خبر داد و افزود: کشفیات استان  رشد ۲۷درصدی داشته است.

 وی با بیان اینکه امروز منادیان صلح و آزادی جز فقر و پوچی چیزی را به ارمغان نیاورده اند، گفت: سال گذشته چهار هزار و ۷۰۰ تن مواد مخدر در افغانستان تولید شده است.

دبیر شورای هماهنگی مبارزه با مواد مخدر استان خراسان جنوبی بیان داشت: استان خراسان جنوبی در حوزه مواد مخدر ۹۷ شهید و ۸۵ جانباز تقدیم نظام جمهوری اسلامی کرده است.

وی با بیان اینکه امروز مواد مخدر صنعتی با بیش از ۷۲۰ نوع تولید می شود؛ گفت:شیشه یکی از مخرب ترین مواد مخدر شیمیایی است که به دلیل نداشتن رنگ و بو در محافل به راحتی قابل استفاده است.

وی با تاکید بر اینکه برای اجتماعی شدن مواد مخدر باید از ظرفیت های مردم مساجد سپاه و بسیج و خیران و ....  استفاده شود، ادامه داد: هیچ دستگاه و هیچ ارگانی نمی تواند با مواد مخدر به تنهایی مبارزه کند.

 زندی یکی از مهم ترین مشکلات در بحث اجتماعی شدن مواد مخدر  را عدم اطلاع و آگاهی دانست و افزود: طرح مبارزه با اعتیاد محله محور یکی از طرح هایی است که در قالب آن می توانیم اطلاع رسانی لازم را داشته باشیم.

 وی یکی دیگر از موفقیت های نظام از ابتدای انقلاب خاطره هشت سال جنگ تحمیلی است، اضافه کرد: زمانی مردم وارد صحنه شدند حتی یک وجب از خاک کشور به دشمن ندادند و امیدوراریم مردم در این موضوع مبارزه با مواد مخدر و اعتیاد  نیز ورود کنند و این آسیب خانمان سوز را از بین ببرند.

زندی از به اجرای طرح متادون رایگان در مناطق مرزی استان اشاره کرد و افزود: اجرای طرح متادون رایگان در مناطق مرزی باعث شده تا کشفیات مواد مخدر در عقبه مرز کاهش پیدا کند.

 به گفته وی درمان ۷۵ نفر در بخش درح به صورت رایگان از سوی این دبیرخانه انجام شده است.

تعداد امتیازات: (0) Article Rating
تعداد مشاهده خبر: (522)
کد خبر: 5535
  • ۲۱ تن و ۷۴۰ کیلو گرم مواد مخدر در خراسان جنوبی کشف شد

RSS comment feed نظرات ارسال شده

هم اکنون هیچ نظری ارسال نشده است. شما می توانید اولین نظردهنده باشد.

ارسال نظر جدید

تنها کاربران ثبت نام کرده مجاز به ارسال نظر می باشند.
اين ماه: 70493                              ديروز: 3935                              امروز: 26

کلیه حقوق مادی و معنوی این سایت برای تبیان خراسان جنوبی (سال 2019) محفوظ می باشد.