25

اجرای طرح پایلوت اشتغال در خراسان جنوبی/۱۱.۵درصد نرخ بیکاری استان

اجرای طرح پایلوت اشتغال در خراسان جنوبی/۱۱.۵درصد نرخ بیکاری استان
معاون امور مجلس، حقوقی و استان های وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی نرخ بیکاری در خراسان جنوبی را ۱۱.۵ درصد اعلام کرد و گفت: طرح پایلوت اشتغال در این استان اجرا می شود.

جمشید تقی زاده در نشست خبری با اصحاب رسانه اظهار کرد: خوشبختانه استان خراسان جنوبی به عنوان سومین استان پهناور ایران و نماد سخت کوشی و برکت در شرق کشور شناخته شده است.

وی با بیان اینکه استان خراسان جنوبی رتبه دوم تولید زعفران کشور و بالاترین رتبه در تولیدات باغی را دارد، افزود: ظرفیت ها و پتانسیل های استان بسیار بالا است و باید زمینه استفاده درست از تمامی این ظرفیت ها فراهم شود.

معاون امور مجلس، حقوقی و استان ها وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی با اشاره به سخنان تند و سخیف رئیس جمهور آمریکا بر علیه ایران، گفت: ارزش کار تیم مذاکره کننده ایران تا کنون اینقدر ملموس و روشن نبوده است و هیچ کس بهتر از ترامپ نمی توانست دستاورد های برجام را روشن کند.

وی با بیان اینکه اقتدار کشور بزرگ ایران در گرو خون شهدا است، عنوان کرد: علی رغم تمامی مشکلات پیش رو و سنگ اندازی های دشمنان همت ما بر این است که آینده ای توام با تجلی و پیشرفت و رفاه اجتماعی داشته باشیم.

تقی زاده با اشاره به اینکه قطعا برای رسیدن به نظام اجتماعی قدرتمند بایستی توانمند سازی را در سرلوحه کار خود داشته باشیم، گفت: برنامه ملی فقر زدایی و کاهش نابرابری، حمایت با تاکید بر کاهش آسیب های اجتماعی، اشتغال فراگیر در مناطق محروم و روستایی، توانمندسازی، مهارت افزایی و توسعه منابع انسانی، ارتقای امنیت شغلی، پایدارسازی صندوق های بازنشستگی و توسعه تعاون از جمله مهم ترین سیاست های اقتصادی وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی در کشور است.

وی با بیان اینکه در آینده نزدیک تیمی را به عنوان مجموعه پایلوت اشتغال در استان خراسان جنوبی خواهیم داشت، اظهار داشت: این تیم در بخش های مختلف روستاها و شهرها بررسی های لازم را انجام و نتیجه آن به مرکز ارائه می شود و از اهمیت زیادی برخوردار است چرا که می تواند جنبه ملی نیز پیدا کند.

معاون امور مجلس، حقوقی و استان ها وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی با اشاره به اینکه خوشبختانه نرخ بیکاری در استان خراسان جنوبی با ۱۱.۵ درصد از نرخ بیکاری در کشور پایین تر است، افزود: تک رقمی کردن نرخ بیکاری از اقداماتی است که دولت در سرلوحه کار خود قرار داده است.

وی با بیان اینکه سازمان دهی ۹۵۰ هزار نفر جهت اشتغال در کشور مطرح شده است، گفت: امیدواریم تیم پایلوت اشتغال در استان بتواند در بسته بندی و فرآوری محصولات استان و در حوزه معادن کمک خوبی برای استان باشد.

تقی زاده با اشاره به اینکه ۱.۵ میلیارد دلار اعتبار برای توسعه روستایی به طرح‌های اشتغال‌زایی روستایی اختصاص یافته است، اظهار داشت: از این مقدار اعتبار ۶۸ میلیارد ریال با چهار هزار و ۸۰۰ اشتغال سهم استان خراسان جنوبی است که امیدواریم با برنامه ریزی قوی در استان بتوانیم سهم بیشتری از این بخش را برای استان در نظر بگیریم.

وی با اشاره به ایجاد یک هزار روستا تعاون در کشور، گفت: سهم استان خراسان جنوبی در ایجاد روستا تعاون ها ۲۲ مورد پیش بینی شده است.

معاون امور مجلس، حقوقی و استان ها وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی بیان کرد: وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی در آینده ای نزدیک به استان خراسان جنوبی سفر خواهد کرد.

تعداد امتیازات: (0) Article Rating
تعداد مشاهده خبر: (494)
کد خبر: 5538
  • اجرای طرح پایلوت اشتغال در خراسان جنوبی/۱۱.۵درصد نرخ بیکاری استان

RSS comment feed نظرات ارسال شده

هم اکنون هیچ نظری ارسال نشده است. شما می توانید اولین نظردهنده باشد.

ارسال نظر جدید

تنها کاربران ثبت نام کرده مجاز به ارسال نظر می باشند.
اين ماه: 96516                              ديروز: 4025                              امروز: 1674

کلیه حقوق مادی و معنوی این سایت برای تبیان خراسان جنوبی (سال 2019) محفوظ می باشد.