24

زندگی زیبای عشایری به زندگی حاشیه نشینی تبدیل نشود

زندگی زیبای عشایری به زندگی حاشیه نشینی تبدیل نشود
نماینده ولی فقیه در خراسان جنوبی گفت: نباید اجازه دهیم عزت و زندگی زیبای عشایری به زندگی حاشیه نشینی تبدیل شده و از همه مهمتر فرهنگ زیبای عشایر تضعیف شود.

آیت الله سید علیرضا عبادی در دیدار با رئیس سازمان امور عشایری ایران اظهار داشت: عشایر انسان هایی باصداقت، متواضع، پرتلاش، غیرتمند، زحمت کش و با ایمان هستند که عشق به خدمت آن ها داریم.

وی به تاثیرات ۱۸ سال خشکسالی در خراسان جنوبی اشاره کرد و گفت: شرایط خشکسالی بر همه بخش ها خسارت وارد کرده اما بخش زیادی از این خسارت ها مستقیم به حوزه عشایری وارد شده است.

نماینده ولی فقیه در خراسان جنوبی ادامه داد: در این شرایط باید باید جایگزین های مناسبی از جمله صنایع مناسب، صنایع دستی و گردشگری برای عشایر ایجاد شود تا این سرمایه های بزرگ ضایع نشود و مشکلات آن ها را از پای در نیاورد.

عبادی با تأکید بر اینکه باید این جایگزین ها ایجاد شود تا عشایر به زندگی آلوده شهرها و به خصوص حاشیه نشینی راضی نشوند، بیان کرد: نباید اجازه دهیم عزت و زندگی زیبای عشایری به زندگی حاشیه نشینی تبدیل شده و از همه مهمتر فرهنگ زیبای عشایر تضعیف شود.

وی با بیان اینکه امروز وقت کمک رسانی به جامعه عشایری است، افزود: باید در سطح استان حداقل های زندگی عشایری از جمله آب و نیازهای روزمره  آن ها تامین و به صنایع تولیدی آن ها نیز کمک شود.

نماینده ولی فقیه در خراسان جنوبی اضافه کرد: باید کمک کنیم تا محصولات دامی و صنایع دستی تولیدی عشایر روی دست آن ها باقی نماند و بازاری ایجاد شود تا این تولیدات به قیمت قابل قبول به فروش برسد.

عبادی با اشاره به اعلام آمادگی تولیت آستان قدس برای عرضه صنایع دستی و دامی و کشاورزی استان در نمایشگاه های آستان قدس، تأکید کرد: می توان از این فرصت برای فروش صنایع تولیدی عشایر استفاده کرد.

تعداد امتیازات: (0) Article Rating
تعداد مشاهده خبر: (377)
کد خبر: 5539
  • زندگی زیبای عشایری به زندگی حاشیه نشینی تبدیل نشود

RSS comment feed نظرات ارسال شده

هم اکنون هیچ نظری ارسال نشده است. شما می توانید اولین نظردهنده باشد.

ارسال نظر جدید

تنها کاربران ثبت نام کرده مجاز به ارسال نظر می باشند.
اين ماه: 70536                              ديروز: 3935                              امروز: 69

کلیه حقوق مادی و معنوی این سایت برای تبیان خراسان جنوبی (سال 2019) محفوظ می باشد.