01

برگزاری کارگاه آشنایی با فرق تکفیری در حاجی آباد زیرکوه

برگزاری کارگاه آشنایی با فرق تکفیری در حاجی آباد زیرکوه


کارگاه آشنایی با فرق تکفیری با حضور روحانیون در محل حوزه علمیه حاجی آباد زیرکوه برگزار شد.

به گزارش روابط عمومی اداره کل تبلیغات استان خراسان جنوبی، در این جلسه حجت‌الاسلام مصلحی، مبلغ اعزامی از دفتر آیت الله مکارم شیرازی گفت: امروزه جهان اسلام دچار مصیبت تکفیر شده که بر اثر آن کشورهایی همچون سوریه عراق یمن و... به طور کامل ویران شد.

وی با اشاره به اینکه ریشه این تکفیر در کجاست؟ ادامه داد: آیا در فرهنگ مسلمانان بوده یا سرویسهای جاسوسی غرب بوجود اورنده آن هستند.

وی ادامه داد: در قرن ۷ و ۸ عالم حنبلی بنام ابن تیمیه به بیان عقایدی از جمله عدم انحصار تقلید در ائمه اربعه سنی پرداخت، وی همچنین خشوع و خضوع را هم عبادت می دانست و شرک می دانست. بدعت دیگرش تقسیم سه گانه توحید صفات الوهیت و ربوبیت بود.مصلحی در پاسخ به این سوال گفت: وقتی ایات و روایات را بررسی می می‌کنیم در می یابیم توصیه به رفع اختلافات دو گروه درگیر از مسلمانان را نموده و پیامبر هم می فرماید من اصبح و لم یهتم بامور المسلمین فلیس بمسلم.

مصلحی افزود: وی طرفداران چندانی نیافت و در زنذان در گذشت ولی بعد از وی حدود ۴ قرن محمد بن عبدالوعاب در نجد کتبش را مطالعه و پسندید اجرایی و عملیاتی کرد.او با حمایت نظامی آل سعود فتوای قتل و‌کشتار داد ۴۰۰ هزار نفر را به قتل رساند که حدود سیصد و‌نود هزارشان سنی حنبلی بودند.

حجت‌الاسلام مصلحی اندیشه های وهابیت را شرک دانستن توسل، تبرک، بنای قبور، نذر برای اولیای خدا، ندای غیر الله، سوگند بر غیر خدا و طلب شفاعت از اموات دانست.

تعداد امتیازات: (0) Article Rating
تعداد مشاهده خبر: (268)
کد خبر: 5602
  • برگزاری کارگاه آشنایی با فرق تکفیری در حاجی آباد زیرکوه

RSS comment feed نظرات ارسال شده

هم اکنون هیچ نظری ارسال نشده است. شما می توانید اولین نظردهنده باشد.

ارسال نظر جدید

تنها کاربران ثبت نام کرده مجاز به ارسال نظر می باشند.
اين ماه: 76326                              ديروز: 3916                              امروز: 2061

کلیه حقوق مادی و معنوی این سایت برای تبیان خراسان جنوبی (سال 2019) محفوظ می باشد.