29

برنامه های روزمره خود را با نماز تنظیم کنیم

برنامه های روزمره خود را با نماز تنظیم کنیم

نماینده ولی فقیه در خراسان جنوبی با بیان اینکه نماز از سرکشی هوای نفسانی جلوگیری می‌کند، گفت: باید کارها و برنامه های روزمره خود را با نماز تنظیم کنیم.

به گزارش روابط عمومی اداره کل تبلیغات اسلامی خراسان جنوبی، آیت الله سید علیرضا عبادی، نماینده ولی فقیه در خراسان جنوبی در سومین اجلاس استانی نماز در خراسان جنوبی بیان کرد: نماز یکی از موضوعات مهمی بوده که برداشت ها و شناخت جایگاه آن نیز متفاوت است.

وی بیان کرد: شاید در ذهن بسیاری از افراد، زندگی به چندین بخش سیاسی، اقتصادی، نظامی و رفاهی تقسیم شده و بخشی نیز برای امور عبادی می گذارند.

آیت الله عبادی با بیان اینکه تنها فلسفه خلقت انسان، عبادت است، افزود: اگر انسان این امر را پذیرفته، درست نیست که بخشی از زندگی را به ساعات عبادت و بخشی دیگر را نیز به ساعات غیر عبادت اختصاص دهد.

وی بیان کرد: عبادت در همه اوقات زندگی باید وجود داشته باشد و نباید شرایط و زمان خاصی برای آن تعیین شود.

امام جمعه بیرجند بیان کرد: این فکری انحرافی است که در برخی از کشورها، یکشنبه را به کلیسا رفته و عبادت می‌کنند و تا یکشنبه ای دیگر به جز عبادت هر ظلم و اقدام دیگری را انجام می دهند.

وی با تاکید بر اینکه باید نماز در تک تک کارهایی که انجام می دهیم، حضور داشته باشد، افزود: باید عبادت را در همه ساعات داشته باشیم تااز گناه و فحشاء دور بمانیم.

نماینده ولی فقیه در خراسان جنوبی بیان کرد: نماز در دنیای عظیم عبودیت و بندگی حالت عمود داشته و همه امور به او متکی هستند.

آیت الله عبادی بیان کرد: اگر می خواهید دین شما که تمامش عبودت و بندگی است، درست باشد باید تمام کارها و برنامه های خود را با نماز تنظیم کنید.

وی با بیان اینکه اگر دیوار دیانت کج باشد نمی توانیم به مقصود برسیم، افزود: اگر نماز به قصد و قربت نباشد، عبادت نیست.

آیت الله عبادی با بیان اینکه نماز جنبه ها بیرونی و روزه نیز جنبه های درونی را می سنجد، افزود: روزه و نماز هر دو از سرکشی هوای نفسانی جلوگیری می‌کنند.

امام جمعه بیرجند با بیان اینکه نماز را باید با حضور قلب قرائت کنیم، افزود: نماز به‌عنوان یک عمل فیزیکی به زبان دین قابل قبول نیست.

وی ادامه داد: اگر همانگونه که در نماز تنها خدا را عبادت می‌کنیم، در سایر کارها خداوند را نظر گیریم، عبادتمان قابل قبول بوده و همه کارها نیز درست می‌شود.

آیت الله عبادی بیان کرد: اینکه می بینیم کارها نادرست است چون نماز ما نادرست است و تمام خرابی ها ریشه در اصل قضیه نماز دارد.

تعداد امتیازات: (0) Article Rating
تعداد مشاهده خبر: (470)
کد خبر: 5604
  • برنامه های روزمره خود را با نماز تنظیم کنیم

RSS comment feed نظرات ارسال شده

هم اکنون هیچ نظری ارسال نشده است. شما می توانید اولین نظردهنده باشد.

ارسال نظر جدید

تنها کاربران ثبت نام کرده مجاز به ارسال نظر می باشند.
اين ماه: 74635                              ديروز: 3517                              امروز: 685

کلیه حقوق مادی و معنوی این سایت برای تبیان خراسان جنوبی (سال 2019) محفوظ می باشد.