30

جلسه کمیته فرهنگ سازی و گفتمان سازی اقتصاد مقاومتی دربشرویه

جلسه کمیته فرهنگ سازی و گفتمان سازی اقتصاد مقاومتی دربشرویه

با حضور رئیس اداره تبلیغات اسلامی شهرستان بشرویه جلسه هم اندیشی فرهنگ سازی و گفتمان سازی اقتصاد مقاومتی درحوزه علمیه ملا عبدالله بشرویه برگزار شد.

به گزارش روابط عمومی اداره کل تبلیغات اسلامی استان خراسان جنوبی،حجت‌الاسلام مهدی نظری، رابط فرهنگی اداره تبلیغات اسلامی شهرستان بشرویه گفت: با حضور رئیس اداره تبلیغات اسلامی شهرستان بشرویه، جلسه هم اندیشی کمیته فرهنگ سازی و گفتمان سازی اقتصاد مقاومتی درحوزه علمیه ملا عبدالله بشرویه برگزار شد.

حجت‌الاسلام نظری اظهار کرد:این جلسه با هدف عملیاتی کردن اقتصاد مقاومتی و تحلیل محتوایی ارکان اقتصاد مقاومتی با موضوع مسائل فرهنگی،‌تولید، تجارت، تحقیقات و پژوهش، به ریاست اداره تبلیغات اسلامی شهرستان بشرویه برگزار شد.

حجت‌الاسلام رضا بهشتی فر، رئیس کمیته، دراین جلسه گفت: نهادینه کردن حمایت از تولید ملی و استفاده از همه ظرفیت‌های کشور از ضروریات اجرای طرح اقتصاد مقاومتی است.

وی افزود: باید اقتصاد متکی به توانمندی‌ها و ظرفیتهای داخلی شود، تا بتوانیم این مرحله سخت را پشت سر بگذاریم.

در ادامه این جلسه حجت‌الاسلام رضا بهشتی فر،رئیس اداره تبلیغات اسلامی شهرستان بشرویه، بر لزوم برنامه ریزی بلند مدت و عملیاتی کردن شاخص های اقتصاد مقاومتی درحوزه های مختلف تاکید کرد و گفت: اقتصاد مقاومتی را نباید تنها محدود به برهه زمان خاصی قلمداد کرد.

حجت‌الاسلام بهشتی فر ابراز داشت: اقتصاد مقاومتی به عقیده بسیاری از کارشناسان و اقتصاد دانان به معنای منفعل کردن و رکود چرخه اقتصاد در بخش های مختلف نیست بلکه شرایط ایجاب می‌کند که باید قوی تر و با تلاشی مضاعف تر وضعیت تولیدات داخلی را بیش از پیش سامان داد.وی با ارزیابی و تشریح برخی جزئیات اقتصاد مقاومتی و سخنان حکیمانه مقام معظم رهبری در این راستا، اظهار کرد: اقتصاد مقاومتی امروزه باید به‌عنوان یک منشور و راهبرد اساسی برای پویایی و شکوفایی اقتصاد و معیشت مردم و جامعه در دستور کار همه مسئولان و متولیان امور قرار گیرد.

وی اقتصاد مقاومتی را تلاش در جهت خنثی سازی و شکست تهدیدات و تحریم های دشمن از یک سو و تلاش برای ساماندهی و شکوفایی تجارت داخلی و افزایش توان اقتصادی مردم از سوی دیگر دانست و افزود: البته تحقق این مهم نیز راهکارها و الزامات خاص خود را می طلبد.

حجت‌الاسلام بهشتی فر صرفه جویی و اصلاح الگوی مصرف در همه حوزه ها، برنامه ریزی بلند مدت و ایجاد بانک اطلاعاتی از ظرفیت ها و توانمندی های بالای اقتصادی در سطح ملی، منطقه ای و استانی، فرهنگ سازی و ارایه آموزش های لازم را از فاکتورهای اساسی برای تحقق نسبی اقتصاد مقاومتی عنوان کرد.

گفتنی است، در این جلسه حجت‌الاسلام حدادیان، امام جمعه موقت شهرستان، تعدادی از روحانیون واساتید حوزه علمیه و دیگر مسئولین ادارات ونهادهای سطح شهرستان نیز حضور داشتند.

تعداد امتیازات: (0) Article Rating
تعداد مشاهده خبر: (199)
کد خبر: 5606
  • جلسه کمیته فرهنگ سازی و گفتمان سازی اقتصاد مقاومتی دربشرویه

RSS comment feed نظرات ارسال شده

هم اکنون هیچ نظری ارسال نشده است. شما می توانید اولین نظردهنده باشد.

ارسال نظر جدید

تنها کاربران ثبت نام کرده مجاز به ارسال نظر می باشند.
اين ماه: 70537                              ديروز: 3935                              امروز: 70

کلیه حقوق مادی و معنوی این سایت برای تبیان خراسان جنوبی (سال 2019) محفوظ می باشد.