04

7 آبان و آغاز تفرقه میان سلطنت‌طلبان!

7 آبان و آغاز تفرقه میان سلطنت‌طلبان!
عده‌ای دور هم نشستند و روز 7 آبان را که حقیقتاً روز مبارکی برای یهود است، به عنوان روز کورش قرار دادند! اکنون که هنوز چند سالی از این بدعت نگذشته، به جان هم افتاده‌اند که نه! روز 5 آبان باید روز کورش باشد!

باستانگرایان و سلطنت‌طلبان، روز 7 آبان را روز جهانی کورش نامگذاری کرده اند و قرار بر این بود که این روز، نماد وحدت اپوزوسیون ناسیونالیسم، علیه اسلام و انقلاب اسلامیِ مردمِ ایران باشد. هرچند این روز، در تقویم هیچ کشوری و در هیچ تقویم بین المللی ثبت نشده است و از اساس، دروغ و موهوم است؛ اما هنوز چند سالی از این بدعت نگذشته، باستانگرایان و سلطنت‌طلبان به جان هم افتاده اند.

شهرام همایون، مدیر یکی از کانال‌های سلطنت‌طلب، مدعی شد که این مراسم باید در روز 5 آبان صورت بگیرد و روز کورش، 5 آبان است، نه 7 آبان! در همین راستا، برخی از سران باستانگرایی (از جمله خسرو فروهر)، در اعتراض به شهرام همایون، او را به تفرقه افکنی میان باستانگرایان متهم کردند.
اما دو نکته:
- نه روز 7 آبان و نه 5 آبان هیچ یک به عنوان «روز کورش» پایه و اساس تاریخی ندارند و این اختلاف از همین روی است. اصولا این روز، روز مبارکی برای یهود است، چون نهایت امر، روز آزادی یهودیان از اسارت بابِل است و نیز روزی است که سنگ بنای تشکیل اسرائیل در سال 1942 در آن بنیان نهاده شد و همچنین این روز، روزِ اشغال صحرای سینا به دست اسرائیل (در سال 1956) و نماد پیروزی موهومِ صهیونیسم بر اسلام است! (بنگرید)
- امروز که باستانگرایان قدرت سیاسی ندارند، این گونه بر سر هر مسئله‌ی بی‌اهمیتی به جان هم افتاده و در برنامه‌های خود، یکدیگر را مورد اهانت و توهین قرار داده اند؛ وای به روزی که قدرت را در دست بگیرند! چه بلاها که بر سر یکدیگر نیاورند!

تعداد امتیازات: (0) Article Rating
تعداد مشاهده خبر: (271)
کد خبر: 5625
  • 7 آبان و آغاز تفرقه میان سلطنت‌طلبان!

RSS comment feed نظرات ارسال شده

هم اکنون هیچ نظری ارسال نشده است. شما می توانید اولین نظردهنده باشد.

ارسال نظر جدید

تنها کاربران ثبت نام کرده مجاز به ارسال نظر می باشند.
اين ماه: 75643                              ديروز: 1                              امروز: 3453

کلیه حقوق مادی و معنوی این سایت برای تبیان خراسان جنوبی (سال 2019) محفوظ می باشد.