02

۶۰ درصد از جویندگان کار در خراسان جنوبی فاقد مهارت هستند

۶۰ درصد از جویندگان کار در خراسان جنوبی فاقد مهارت هستند
مدیرکل تعاون، کار و رفاه اجتماعی خراسان جنوبی گفت: ۶۰ درصد از جویندگان کار در استان فاقد مهارت و ۳۶ درصد دارای تحصیلات هستند.

محمد سنجری در ستاد ساماندهی امور جوانان خراسان جنوبی بیان کرد: بر اساس اخرین آمار سرشماری نفوس مسکن٬ ۳۵.۵ درصد جمعیت استان معادل ۲۷۲ هزار و ۵۸۳ نفر را جوانان تشکیل می دهند که از این تعداد، ۱۴۲ هزار نفر مرد و ۱۳۱ هزار نفر نیز زن هستند.

سنجری پایین بودن اعتماد به نفس را یکی از مشکلات پیش روی جوانان دانست و گفت: این امر مانع ایجاد کسب و کار و در نهایت بیکاری آن ها می شود.

وی با بیان اینکه ۹۰ درصد از جویندگان کار در سنین ۱۵ تا ۳۵ سال هستند، افزود: همچنین ۶۰ درصد از جویندگان کار فاقد مهارت و ۳۶ درصد نیز دارای تحصیل هستند.

سنجری بیان کرد: طی سال گذشته شش هزار جوینده کار به مراکز کاریابی خراسان جنوبی مراجعه کرده که اکثر آن ها فاقد مهارت نیازهای بازار بودند.

وی با بیان اینکه ۹ هزار فرصت شغلی در مراکز کاریابی برای جویندگار کار فراهم شده بود، گفت: از این تعداد تنها دو هزا و ۵۰۰ نفر به واحدهای صنعتی معرفی شدند.

مدیرکل تعاون، کار و رفاه اجتماعی خراسان جنوبی بیان کرد: برگزاری جلسات برای حل مشکلات جوانان کاری از پیش نمی برد و باید سندی تدوین شده و بر اساس آن نیز پیگیر مشکلات باشیم.

سنجری عدم اعتماد به نفس، عدم مهارت کار، ازدواج و شغل را از چالش اصلی پیش روی جوانان دانست و گفت: باید تحصیلات دانشگاهی هدفمند باشد.

تعداد امتیازات: (0) Article Rating
تعداد مشاهده خبر: (847)
کد خبر: 5630
  • ۶۰ درصد از جویندگان کار در خراسان جنوبی فاقد مهارت هستند

RSS comment feed نظرات ارسال شده

هم اکنون هیچ نظری ارسال نشده است. شما می توانید اولین نظردهنده باشد.

ارسال نظر جدید

تنها کاربران ثبت نام کرده مجاز به ارسال نظر می باشند.
اين ماه: 87101                              ديروز: 1912                              امروز:

کلیه حقوق مادی و معنوی این سایت برای تبیان خراسان جنوبی (سال 2019) محفوظ می باشد.