30

۷۵درصد اشتغال خراسان جنوبی در صنایع کوچک و متوسط است

۷۵درصد اشتغال خراسان جنوبی در صنایع کوچک و متوسط است
رئیس اتاق بازرگانی بیرجند با بیان اینکه ۷۵درصد اشتغال استان در صنایع و واحدهای تولید کوچک است، گفت: باید برای حل مشکلات این واحدها برنامه عملیاتی ارائه شود.

محسن احتشام چهارشنبه شب در شورای گفتگوی دولت و بخش خصوصی اظهارکرد: تدوین بسته تشویقی و حمایتی سرمایه گذاری در استان از مصوبات جلسه گذشته این شورا بوده است.

 وی بیان کرد: احصا این مشوق ها توسط مرکز خدمات سرمایه گذاری استان انجام شده که باید روی آن کار کارشناسی انجام شود.

 وی بر پیگیری پرداخت یا عدم پرداخت تسهیلات به واحدهای مشمول ماده ۱۴۱  توسط بانکهای استان و دستگاه های اجرای ذی ربط تاکید کرد و افزود: مشکلات و پیشنهادات مرتبط با دریافت تسهیلات صندوق توسعه ملی و اصلاح نظام نامه ریالی و ارزی و پرداخت تسهیلات این صندوق احصا و به مرکز منتقل شود.

احتشام خواستار ارزیابی مجدد واحدهای تولید و دارایی های مروبطه و پذیرش آن جهت وثیقه و ضمانت مورد نیاز برای دریافت تسهیلات واحدها شد و افزود: ارزش ماشین آلات و دارایی شرکت ها در اعتبار سنجی و ارزابی بانک های عامل مورد توجه قرار گیرد.

رئیس اتاق بازرگانی بیرجند در ادامه با اشاره به اینکه ۷۵درصد اشتغال خراسان جنوبی مرتبط به صنایع و واحدهای کوچک و متوسط تولیدی است، افزود: این واحدها چالش هایی دارند که فقط به تزریق مسکن نمی توان اکتفا کرد.

 وی با بیان اینکه باید صندوق ضمانت صنایع کوچک در استان فعال شود، بیان کرد: صنایعی که مزیت رقابتی و صادراتی دارند در اولویت کمک باشند.

احتشام با اشاره به فرسودگی ماشین آلات واحدهای تولیدی استان گفت: متاسفانه در بانک های استان تسهیلاتی برای نوسازی این ماشن آلات در نظر گرفته نشده است.

تعداد امتیازات: (0) Article Rating
تعداد مشاهده خبر: (573)
کد خبر: 5634
  • ۷۵درصد اشتغال خراسان جنوبی در صنایع کوچک و متوسط است

RSS comment feed نظرات ارسال شده

هم اکنون هیچ نظری ارسال نشده است. شما می توانید اولین نظردهنده باشد.

ارسال نظر جدید

تنها کاربران ثبت نام کرده مجاز به ارسال نظر می باشند.
اين ماه: 70498                              ديروز: 3935                              امروز: 31

کلیه حقوق مادی و معنوی این سایت برای تبیان خراسان جنوبی (سال 2019) محفوظ می باشد.