17

اعتیاد، ریشه بسیاری از آسیب‌های اجتماعی

اعتیاد، ریشه بسیاری از آسیب‌های اجتماعی

کنترل و مقابله با آسیب‌های اجتماعی به ویژه اعتیاد، همواره یکی از دغدغه‌ها و انتظارات مقام‌معظم‌رهبری و مسئولان ارشد نظام بوده‌است.


به گزارش خبرگزاری ایلنا، ربیع فلاح جلودار (رییس شورای هماهنگی مبارزه با مواد مخدر) با اشاره به این که مقابله جدی با اعتیاد نیازمند مشارکت همه دستگاه هاست، خاطر نشان ساخت: فرهنگ سازی برای کاهش رفتارهای پرخطر باید از مدارس آغاز و در مراکز دانشگاهی تداوم یابد.

رییس شورای هماهنگی مبارزه با مواد مخدر استان، تاکید کرد: پیشگیری و ارتقاء آگاهی و اطلاعات مردم، بهترین راه برای مقابله با اعتیاد است.

مقام عالی دولت در مازندران با اشاره به این که سند راهبردی مقابله با اعتیاد باید تدوین و کلیه فعالیت ها بر اساس آن سازماندهی شود، گفت: اجتماعی کردن مبارزه با اعتیاد در شهر و روستا دنبال شود و از ظرفیت دهیاری ها و شهرداری ها استفاده گردد. ربیع فلاح با تاکید بر این که تشکل های مردم نهاد و انجمن های فعال در این حوزه باید ساماندهی و از ظرفیت آن ها برای کاهش آسیب های اجتماعی استفاده شود، اظهار داشت: کاهش سن اعتیاد نگران کننده است و باید فعالیت جدی در این حوزه صورت گیرد.

در این جلسه میرزایی، دبیر شورای هماهنگی مبارزه با مواد مخدر استان، جان بابایی، رییس دانشگاه علوم پزشکی استان و مسئول کمیته درمان و حمایت های اجتماعی این شورا و اکبری، مدیر عامل جمعیت هلال احمر استان، به ارایه گزارش در خصوص فعالیت ها واقدامات دستگاه متبوع در حوزه های مختلف پرداختند. استاندار مازندران به همراه  اعضای شورای هماهنگی مبارزه با مواد مخدر استان از پژوهشکده اعتیاد مازندران در ساری بازدید نمودند.
منبع: ایلنا
تعداد امتیازات: (0) Article Rating
تعداد مشاهده خبر: (300)
کد خبر: 5640
  • اعتیاد، ریشه بسیاری از آسیب‌های اجتماعی

RSS comment feed نظرات ارسال شده

هم اکنون هیچ نظری ارسال نشده است. شما می توانید اولین نظردهنده باشد.

ارسال نظر جدید

تنها کاربران ثبت نام کرده مجاز به ارسال نظر می باشند.
اين ماه: 602351                              ديروز: 1991                              امروز: 833

کلیه حقوق مادی و معنوی این سایت برای تبیان خراسان جنوبی (سال 2018) محفوظ می باشد.