06

پدافند غیرعامل در کلیه مسائل و حوزه هاي عملکردي دستگاه ها ورود پيدا كند

پدافند غیرعامل در کلیه مسائل و حوزه هاي عملکردي دستگاه ها ورود پيدا كند
معاون سیاسی، امنيتي و اجتماعي استانداري که در نشست با مديرکل و كاركنان اداره كل پدافند غيرعامل استانداري و رابطين پدافند غيرعامل دستگاه هاي اجرايي، سخن مي گفت با بيان مطلب فوق افزود: پدافند غيرعامل به عنوان يك اصل هميشگي در كليه حوزه هاي عملكردي دستگاه هاي اجرايي اعم از حوزه هاي فرهنگي، سياسي، اقتصادي، اجتماعي و فني و زيرساختي بايد ورود پيدا كند.


به گزارش اداره کل پدافندغیرعامل استانداری خراسان جنوبي، محمد حسيني ضمن تبريک هفته پدافند غيرعامل به فعالين و رابطين پدافند غيرعامل استان اظهار داشت : پدافند غيرعامل پيش گيري است، لذا قبل از وقوع هرگونه تهديد و بحران بايد تمهيدات لازم در اين خصوص پيش بيني گردد.

 

وی، با بیان اينکه هم به لحاظ علمي و هم به لحاظ عقلي رعايت اصول و ضوابط پدافند غيرعامل تاييد شده است خاطرنشان ساخت : پدافند غيرعامل تدبير براي فردا است، از اين رو اگر بخواهيم فردايي بهتر از امروز داشته باشيم و شاخص هاي امنيت پايدار را در کشور بالاتر ببريم بايد الزامات اين موضوع را مد نظر قرار دهيم.

 

جانشین رئیس شوراي پدافند غيرعامل استان اظهار داشت : يکي ديگر از مهمترين تمهيدات پدافند غيرعامل پيش بيني تهديدات و به تبع آن جلوگيري از آسيب پذيري زيرساخت هاي شهري در مواقع بحران است که براي رسيدن به اين مهم بايد طرح جامع پدافند غيرعامل در حوزه شهري آماده شود.

 

وی، ایجاد حساسيت در مديران و کارشناسان در دستگاه هاي اجرايي و شهرداري ها را مهم برشمرد و افزود : اگر در مرحله طراحي و مطالعات طرح ها ضعف و سستي در زيرساخت ها وجود داشته باشد، قطعاً در مواقع تهديد با مشکلات فراواني مواجه خواهيم بود.

 

حسینی عنوان کرد : براي هم افزايي فعاليت ها و ايجاد آرامش بيشتر در عموم مردم و سطح جامعه دستگاه هاي اجرايي که حوزه هاي عملكردي نزديك به هم دارند طي يك برنامه مدون و مشخص براي تداوم فعاليت هاي ضروري، افزايش بازدارندگي و كاهش آسيب پذيري اقدام نمايند.

وی افزود : با تخصصی شدن امور و پيش بيني تمهيدات لازم آسيب پذيري زيرساخت ها کاهش پيدا خواهد کرد.

 

معاون سیاسی، امنيتي و اجتماعي استانداري تهييه پيوست مطالعات پدافند غيرعامل براي کليه طرح ها و پروژه هاي در دست مطالعه و در حال اجرا را حائز اهميت دانست و ادامه داد : اين اقدام يک اقدام صحيح است كه باعث جلوگيري از حوادث و اتفاقات مي شود.

 

برپایه این گزارش؛ ظهر روز شنبه ۹۶/۸/۶ و همزمان با نخستين روز از ايام هفته نکوداشت پدافند غيرعامل رابطين پدافند غيرعامل دستگاه هاي اجرايي با معاون سياسي، امنيتي و اجتماعي استانداري و جانشين رئيس شوراي پدافند غيرعامل استان ديدار و گفت و گو کردند. 


تعداد امتیازات: (0) Article Rating
تعداد مشاهده خبر: (396)
کد خبر: 5644
  • پدافند غیرعامل در کلیه مسائل و حوزه هاي عملکردي دستگاه ها ورود پيدا كند

RSS comment feed نظرات ارسال شده

هم اکنون هیچ نظری ارسال نشده است. شما می توانید اولین نظردهنده باشد.

ارسال نظر جدید

تنها کاربران ثبت نام کرده مجاز به ارسال نظر می باشند.
اين ماه: 59024                              ديروز: 1756                              امروز: 898

کلیه حقوق مادی و معنوی این سایت برای تبیان خراسان جنوبی (سال 2019) محفوظ می باشد.