20

تشرف یک دختر بهایی‌ به دین مبین اسلام در بشرویه

تشرف یک دختر بهایی‌ به دین مبین اسلام در بشرویه

همزمان با اربعین حسینی:با حضور امام جمعه و رئیس اداره تبلیغات اسلامی شهرستان،نوجوان بهایی زاده در بشرویه، به گلستان تشیع پیوست.

به گزارش روابط عمومی اداره کل تبلیغات اسلامی استان خراسان جنوبی،حجت‌الاسلام بهشتی فر رییس اداره تبلیغات اسلامی شهرستان بشرویه گفت: همزمان با اربعین حسینی، با حضور امام جمعه و رئیس اداره تبلیغات اسلامی شهرستان، نوجوان بهایی زاده درشهرستان بشرویه، به گلستان تشیع پیوست.

نام حسین (ع) از کودکی برایش آشنا بود و در قلب آن نفوذ داشت تا اینکه بزرگ ترین اتفاق سرنوشت ساز زندگی اش در تاسوعای حسینی رخ می دهد و در آستانه اربعین سرور و سالار شهیدان آقا ابا عبدالله الحسین، تثبیت می‌شود.

حجت‌الاسلام بهشتی فر اظهار کرد:دختر نوجوان بهایی زاده بشرویه که سال ها به واسطه زندگی در یک خانواده با دو گرایش مذهبی اسلام از سوی مادر و بهایی ازسوی پدرش روزهای تلخ و سردرگم کننده ای را می گذراند، عزم خود را جزم می‌کند که به سوی تحقیق و مطالعه پیش برود.

ترانه می‌گوید: علاقه بسیار زیادی داشتم که با آگاهی کامل دین اسلام را بشناسم، هر کسی در ضمیر قلب خود، حرکت میکند و من از طرف پدر بهایی بودم ولی مادرم مسلمان شده بود و شروع به تحقیق کردم.
این دختر نوجوان از سفری سرنوشت ساز می‌گوید: بعد از سفری که به ترکیه داشتم اتفاقات تلخی برام پیش آمد و اشتباهاتی که امیدی به درست شدن مشکلم نداشتم ولی در آن فضای سنگین باورم شد که کشور ایران و دین اسلام از هر نظر کامل تر، بهتره و بسیار زیبا و شگف انگیزتر است، و در این زمینه بیشتر تحقیق کردم. 
ولی یک اشتباه بزرگ در زندگی من رخ داده بود و انقدراین اشتباه بزرگ بود که غیر قابل حل شدن می دانستم و نا امید بودم تا اینکه در شب تاسوعای امسال، قلبم به سوی مهر حضرت ابوالفضل هدایت شد و خودم نیز از معجره های حضرت ابوالفضل(ع) مطالبی میشنیدم و یا برایم بیان میشد و البته کمی من باور نمیکردم که اصلا حقیقت دارد، تا اینکه در شب تاسوعا دست به دامان آقا حضرت ابوالفضل شدم که کمکم کند تا اشتباه من درست شود و قول میدهم با توجه به تحقیقاتم و اطمینانم به دین اسلام مشرف شود.
فانوس راه در دل تاریکی شب
ترانه حسینی منفرد، نوجوان بهایی زاده که با ذوق و اشک لحظات اعتماد قلبی به اسلام را بیان می‌کند ادامه داد: علی رغم درد دل ها با حضرت ابوالفضل ولی شب تاسوعا هیچ اتفاقی نیفتاد و شب بعد آن با خودم صحبت میکردم و نا امید بودم که دیدم به صورت معجزه آسایی مشکلاتم حل شد و اینقدر جا خوردم که از حرفم پشیمان شدم و به حضرت ابوالفضل (ع)گفتم قول میدم مسلمان بشوم. 
"بعد از این قضیه بیشتر با اعتقادات درونی خودم امیدوارم شدم و با تحقیق و مطالعه بیشتر دریافتم که واقعا دین اسلام یک گلستان و واقعیت است و در فطرت همه نهفته است، از همان کودکی هم علاقه زیادی به اسلام داشته و امروز نیز میخواهم رسما دین اسلام را معرفی کنم و تا می توانم در راه انجام واجباتم تلاش کنم."

ترانه که با شوق وصف ناپذیری از تولد دوباری خود می‌گوید، عنوان می‌کند: این تصمیم بزرگ زندگی ام را در کمال آرامش ذهنی و مطالعه زیاد گرفته ام و آرزویم دیدن کربلای امام حسین است.

گفتنی است، صبح امروز "ترانه حسینی منفرد" با همراهی مادر و مادربزرگ خود در دفتر امام جمعه شهرستان بشرویه حضور یافته و با بجای آوردن اعمال تشرف به دین اسلام با حضور حجت‌الاسلام والمسلمین محمد شمس الدین و نوشتن اعلام برائت از فرقه بهاییت و تشرف به دین اسلام، به گلستان مکتب تشیع پیوست.

در این مراسم حجت‌الاسلام والمسلمین محمد شمس الدین با تبریک به دختر نوجوان بشرویه برای تشرف به دین مبین اسلام و متکب تشیع خاطر نشان کرد: میلیون ها نفر به عشق سید الشهدا پای پیاده به اربعین حسینی سفر میکنند و این اتفاق میمون که در استانه اربعین حسینی و در روز فرهنگ عمومی انجام شده است را به فال نیک می گیریم.
امام جمعه بشرویه افزود: آگاهی خوبی با توجه به همت یکی از بانوان بشرویه به این دختر نوجوان در حوزه دین مبین اسلام داده شده و خود ایشان نیز تحقیقات گسترده ای را انجام داده اند.


وی با اشاره به اینکه دین مبین اسلام، کامل ترین دین الهی است گفت: اسلام دین زندگی و جهانی و ابدی است و قانون آن برای سعادت دنیا و ‌آخرت است. تمامی قوانین و برنامه‌های آن برای توحید و ایمان به خدای مهربان است. محبّت یکی از ارزش‌مندترین صفت‌های بشری است که از شرایط اساسی ایمان است.

در پایان این مراسم معنوی، دختر نوجوان بشرویه شهادتین اَشهدُ انْ لا اِلهَ الا الله،اَشهدُ انَّ محمّداً رسولُ الله و اشهد انّ علیّا ولی‌الله) را بر زبان جاری کرد و همچنین هدیه کلام الله مجید، سجاده نماز و کتب مذهبی واحکام شرعی به وی اهدا گردید.

تعداد امتیازات: (0) Article Rating
تعداد مشاهده خبر: (477)
کد خبر: 5706
  • تشرف یک دختر بهایی‌ به دین مبین اسلام در بشرویه
  • تشرف یک دختر بهایی‌ به دین مبین اسلام در بشرویه
  • تشرف یک دختر بهایی‌ به دین مبین اسلام در بشرویه

RSS comment feed نظرات ارسال شده

هم اکنون هیچ نظری ارسال نشده است. شما می توانید اولین نظردهنده باشد.

ارسال نظر جدید

تنها کاربران ثبت نام کرده مجاز به ارسال نظر می باشند.
اين ماه: 94205                              ديروز: 3203                              امروز: 3242

کلیه حقوق مادی و معنوی این سایت برای تبیان خراسان جنوبی (سال 2019) محفوظ می باشد.