24

ضرورت جلوگیری از خام فروشی در معادن خراسان‌جنوبی

ضرورت جلوگیری از خام فروشی در معادن خراسان‌جنوبی
معاون هماهنگی امور اقتصادی و توسعه منابع استاندار خراسان جنوبی گفت: بر اساس تاکید استاندار خراسان جنوبی باید از همه امکانات موجود در راستای جلوگیری از خام فروشی محصولات معدنی در استان جلوگیری شود تا ضمن ایجاد ارزش افزوده،شاهد اشتغالزایی بیشتری در این خصوص در استان باشیم.

بی بی عصمت سرفرازی معاون اقتصادی استاندار خراسان جنوبی عصر چهارشنبه در بازدید از معدن طلای شادان شهرستان خوسف که در 75 کیلومتری این شهرستان قرار  دارد، اظهار کرد: بر کسی پوشیده نیست که ایجاد کارخانه های فرآوری مواد معدنی می تواند به توسعه استان و شهرستان کمک بسیار موثری کند.

باید فواید استخراج معادن به نفع مردم باشد
وی با اشاره به این مهم که درحوزه اقتصاد و تولید در استان با مشکلاتی مواجه هستیم، متذکر شد: بایستی به صورت ویژه به این موضوع توجه شود؛باید فواید استخراج معادن به نفع مردم بوده و از خام فروشی در این زمینه جلوگیری شود.


تاکید بر حمایت دستگاه های دولتی از سرمایه گذاری بخش خصوصی

معاون اقتصادی استاندار خراسان جنوبی به ظرفیت ها و پتانسیل های خراسان جنوبی و شهرستان خوسف در مواد معدنی اشاره کرد و افزود:به طور یقین،دستگاه های دولتی از تمام توان و ظرفیت خویش در راستای حمایت از سرمایه گذاری های بخش خصوصی حمایت خواهند کرد.

سرفرازی  با بیان این که اشتغال، یکی از مهم ترین دغدغه های نظام، مردم و مسئولان دولتی است، تصریح کرد: همه دستگاه های استان در راستای حمایت از اشتغال بسیج شده اند.


ثبت معدن طلای شادان درسال 82
محمد شفیعی فرماندار خوسف نیز در این جلسه ضمن اشاره به معدن شادان، یادآور شد:این معدن طلا در سال 1382 ثبت و گواهینامه کشف در سال 1395 با تایید میزان ذخیره 27 میلیون و 863 هزار تن طلا با عیار 0.55 پی پی ام (ppm) صادر شده است.


امکان ایجاد  اشتغال برای 500 نفر
وی خاطرنشان کرد: با بهره برداری از معدن و کارخانه فرآوری این معدن، حداقل برای 500 نفر اشتغال به صورت مستقیم ایجاد می شود که بایستی همه مدیران و دستندرکاران ذی ربط در ایجاد زیرساخت های این معدن همکاری کنند.


صدور 10 ساله پروانه بهره برداری معدن طلای شادان
فرماندار خوسف همچنین از قول مساعد سرمایه گذار پروژه برای بهره برداری از آن در یک دوره 20 ماه خبر داد و ابراز کرد: پروانه بهره برداری این معدن برای 10 سال صادر شده است.

شفیعی ضمن اشاره به این نکته که اولین کارخانه فرآوری مواد معدنی در این پروژه به بهره برداری خواهد رسید،یادآور شد: با بهره برداری از این کارخانه از خام فروشی جلوگیری و سود حاصل از آن به صورت کامل عاید هم استانی ها خواهد شد.


هزینه کرد 180میلیارد ریالی در  معدن طلای شادان خوسف تاکنون
وی ذخایر معدن شادان خوسف را چشمگیر دانست و متذکر شد: تاکنون سرمایه گذار 180 میلیارد ریال در این پروژه هزینه کرده است.


وجود معادن دیگر درمجاورت معدن طلای شادان
فرماندارخوسف با بیان این که در منطقه شادان معادن دیگری همچون ماهرآباد، خونیک نیز وجود دارد،اذعان داشت: باید در راستای تامین زیرساخت های لازم به منظور بهره برداری از این معادن و کارخانه فرآوری اقدامات موثری انجام داد.


بهره برداری از معدن طلای شادان با سرمایه گذاری 50 میلیون دلاری
لازم به ذکر است که معدن طلای شادان و کارخانه فرآوری آن با حضور شرکت هایی از کشور چین با سرمایه گذاری 50 میلیون دلار به بهره برداری خواهد رسید.
مرکز شهرستان خوسف در 35 کیلومتری بیرجند است.


تعداد امتیازات: (0) Article Rating
تعداد مشاهده خبر: (208)
کد خبر: 5745
  • ضرورت جلوگیری از خام فروشی در معادن خراسان‌جنوبی

RSS comment feed نظرات ارسال شده

هم اکنون هیچ نظری ارسال نشده است. شما می توانید اولین نظردهنده باشد.

ارسال نظر جدید

تنها کاربران ثبت نام کرده مجاز به ارسال نظر می باشند.
اين ماه: 76399                              ديروز: 3916                              امروز: 2134

کلیه حقوق مادی و معنوی این سایت برای تبیان خراسان جنوبی (سال 2019) محفوظ می باشد.