24

پیش بینی سرمایه گذاری 230 میلیاردی در سربیشه

پیش بینی سرمایه گذاری 230 میلیاردی در سربیشه
استاندار خراسان جنوبی گفت: خراسان جنوبی و شهرستان سربيشه دارای ظرفيت های اقتصادی بسيار مناسبی هستند که هر يک می تواند در صورت توجه گره گشای بسياری از معضلات اقتصادی ، كارآفرينی و ايجاد اشتغال در استان شهرستان باشد.

محمد مهدی مروج الشریعه، استاندار خراسان جنوبی در جلسه ستاد راهبری مدیريت اقتصاد مقاومتي استان در شهرستان سربيشه اظهار کرد: امروزه حمايت از توليدکنندگان و ايجاد فرهنگ كارآفرينی از مهمترين اولويت های كاری است كه بايد مورد توجه قرار گيرد و يكیر از مهم ترين زيرساخت هايي كه درجهت اجرايی شدن اين مهم مورد توجه است، بكارگيری سياست های اقتصاد مقاومتی است.

وی اجرای سياست های ابلاغی از سوی مقام معظم رهبری در موضوع اقتصاد مقاومتی را وظيفه همه مسئولين در تمامي بخش ها و رده ها دانست و افزود: با توجه به شرايط فعلي کشور، نصب العين قرار دادن اين سياست ها همراه با تحقق سياست های دولت تدبير و اميد در اين زمينه بايد به عنوان يك رسالت مهم ملی مورد توجه مسئولين قرار گيرد.

استاندار خراسان جنوبی اقتصاد مقاومتی را یکی از بهترين نسخه های شفابخش در حوزه ی اقتصادی دانست و تصريح کرد: اقتصاد مقاومتی در واقع كشف استعدادهای ناشناخته اقتصادی در مناطق مختلف و بكارگيری آنها به منظور ارتقای سطح معيشت و رونق اقتصادی مردم است.

مروج الشریعه، اقتصاد مقاومتی را منشوری چندوجهی دانست و تصريح کرد: علاوه بر موضوعات اقتصادی، مباحث فرهنگی، اجتماعی و... نيز در اين مقوله مهم بوده و بايد در جايگاه خود به آنها پرداخته شود.

وی خاطر نشان کرد: امروزه با تمامی تاکیداتی که از سوی رهبر معظم انقلاب صورت گرفته و با اقداماتی که از سوی رئيس جمهورو نيز دولت تدبير و اميد به انجام رسيده، جای هيچگونه تعلل و تاملی در اين زمينه وجود نداشته و هيچ كوتاهی در اين رابطه پذيرفتنی نيست.

استاندار خراسان جنوبی با بیان اینکه بايد قدر داشته های خود را بدانيم، گفت: خراسان جنوبی و شهرستان سربيشه دارای ظرفيت های اقتصادی بسيار مناسبی هستند که هر يک می تواند در صورت توجه گره گشای بسياری از معضلات اقتصادی ، كارآفرينی و ايجاد اشتغال در استان و شهرستان باشد.

مروج الشریعه، صنایع دستی را از جمله اين ظرفيت ها دانست و تصريح کرد: وجود محصولات استراتژيک در اين استان از جمله زرشک، زعفران و عناب از ديگر توانمندی های اين استان است كه احصاء مشكلات آنها و نيز توجه به موضوعاتی همچون بازاريابی، فروش ، بسته بندی، برندسازی و...می تواند در اين زمينه بسيار كمك كننده باشد.

استاندار خراسان جنوبی ادامه داد: نباید هیچ سرمايه گذاری به خاطر تفکرات سياسی و يا مشی فکری که دارد از صحنه اقتصادی استان حذف شود و هيچ مسئولی در هيچ رده ای اجازه ندارد مشی سياسی و يا تفكر افراد را در اين رابطه دخيل نمايد.

همچنین داوود شهرکی، رئیس سازمان صنعت، معدن و تجارت خراسان جنوبی در بیست و یکمین جلسه ستاد راهبری و مدیریت اقتصاد مقاومتی که در شهرستان سربیشه برگزار شد از پیش بینی سرمایه گذاری 236 میلیارد ریالی در این شهرستان خبر داد.

وی افزود: تحقق این میزان سرمایه گذاری از طریق تکمیل طرح های صنعتی، معدنی و تجاری در حال اجرا طی سال 96 و 97 در شهرستان سربیشه خواهد بود که تحقق اشتغال مستقیم برای 120 نفر را به دنبال خواهد داشت.

شهرکی با اشاره به انجام مطالعات ژئو فیزیک هوایی در این شهرستان تصریح کرد: بیش از سه هزار کیلومتر مربع از کل عملیات ژئوفیزیک هوایی استان، در این شهرستان انجام شده است که با توجه به پایان برداشت هوایی، پس از پردازش اطلاعات نتایج آن به استان اعلام خواهد شد تا زمینه سرمایه گذاری در حوزه معدن برای سرمایه گذاران تسهیل شود.

رئیس سازمان صنعت،معدن وتجارت خراسان جنوبی عنوان کرد: همچنین مطالعات اکتشافی بر روی 900 کیلومتر مربع پهنه معدنی در این شهرستان صورت گرفته است که در مرحله ارائه گزارش نهایی می باشد.

وی با اشاره به ثبت جهانی دو برند جغرافیایی فرش دستباف مود و همچنین قهستان گفت: حدود سه هزار بافنده در شهرستان سربیشه شناسایی شده است که در صورت تامین منابع مالی لازم ظرفیت تولید سالانه نه هزار متر مربع مهیا خواهد بود.

شهرکی اظهار کرد: احیای واحدهای تولیدی تعطیل شده یا تملک شده توسط بانک ها، تامین منابع مالی واحدهای تولیدی (سرمایه در گردش- بازسازی و نوسازی) و توسعه و حمایت از صنعت فرش دستباف و مشاغل خانگی پشتیبان شهرستان از طریق تامین منابع مالی از مهمترین برنامه های سازمان صنعت، معدن و تجارت در حوزه این شهرستان است.

رئیس سازمان صنعت،معدن وتجارت خراسان جنوبی گفت : تحقق اشتغال به میزان 117 نفر در شهرستان، توسعه فعالیت های معدنی شهرستان و ایجاد واحدهای صنایع معدنی، تکمیل زیرساخت های شهرک ها و نواحی صنعتی شهرستان، شناسایی طرح های و فرصت های سرمایه گذاری پیشنهادی صنعتی و معدنی از دیگر اقدامات و برنامه های شهرستان سربیشه در حوزه صنعت، معدن و تجارت است.


تعداد امتیازات: (0) Article Rating
تعداد مشاهده خبر: (181)
کد خبر: 5746
  • پیش بینی سرمایه گذاری 230 میلیاردی در سربیشه

RSS comment feed نظرات ارسال شده

هم اکنون هیچ نظری ارسال نشده است. شما می توانید اولین نظردهنده باشد.

ارسال نظر جدید

تنها کاربران ثبت نام کرده مجاز به ارسال نظر می باشند.
اين ماه: 75335                              ديروز: 1620                              امروز: 1891

کلیه حقوق مادی و معنوی این سایت برای تبیان خراسان جنوبی (سال 2019) محفوظ می باشد.