06

ناآگاهی از عواقب اعتیاد؛ دلیل اصلی گرایش به مصرف مواد مخدر

ناآگاهی از عواقب اعتیاد؛ دلیل اصلی گرایش به مصرف مواد مخدر

ضرورت مشارکت همه اقشار در امر مبارزه با مواد مخدر

نمایشگاه دائمی پیشگیری از اعتیاد طی مراسمی با حضور مدیر کل تبلیغات اسلامی خراسان جنوبی در مکان جدید واقع در باغ و عمارت رحیم آباد بیرجند افتتاح شد.

به گزارش روابط عمومی اداره کل تبلیغات اسلامی خراسان جنوبی، در مراسم افتتاحیه نمایشگاه دائمی پیشگیری از اعتیاد مدیرکل تبلیغات اسلامی استان و مسئول کمیته فرهنگی پیشگیری از اعتیاد شورای مبارزه با مواد مخدر استان با اشاره به اینکه مواد مخدر یکی از آسیب هایی است که استان ما را تهدید می‌کند، گفت: بخشی از آسیب های اجتماعی از جمله طلاق ریشه در اعتیاد به مواد مخدر دارد و لذا باید برای پیشگیری از این پدیده شوم و کاهش و درمان اعتیاد به صورت هدفمند تلاش کنیم.

وی تاکید کرد: آشنایی بیشتر مردم با آموزه های دینی گرایش به مواد مخدر را کاهش می دهد و باید گفت که کسانی که تقیّد مذهبی بیشتری دارند در برابر ابتلای به مواد مخدر مقاوم تر هستند و به عبارت بهتر ضعف ارزش های مذهبی، افراد را برای ابتلای به مواد مخدر آسیب پذیر می‌کند.

حجت‌الاسلام رضایی بحث آموزش و اطلاع‌رسانی را در امر پیشگیری از اعتیاد بسیار مهم و تاثیرگذار دانست و افزود: در حوزه فرهنگ نیز هر چقدر مردم با آموزه های دینی بیشتر آشنا شوند، کمتر به سمت اعتیاد به مواد مخدر کشیده خواهند شد.

حجت‌الاسلام رضایی با بیان اینکه اعتیاد نه تنها بر فرد معتاد بلکه بر فرزندان و خانواده اش و کل جامعه اثر می گذارد، اظهار کرد: برپایی اینگونه نمایشگاه ها را نباید به مرکز استان محدود کنیم و باید در سایر شهرستان ها به خصوص شهرستان های گرفتار هم این نمایشگاه ها را برپا نماییم.

تعداد امتیازات: (0) Article Rating
تعداد مشاهده خبر: (188)
کد خبر: 5808
  • ناآگاهی از عواقب اعتیاد؛ دلیل اصلی گرایش به مصرف مواد مخدر

RSS comment feed نظرات ارسال شده

هم اکنون هیچ نظری ارسال نشده است. شما می توانید اولین نظردهنده باشد.

ارسال نظر جدید

تنها کاربران ثبت نام کرده مجاز به ارسال نظر می باشند.
اين ماه: 70641                              ديروز: 3935                              امروز: 174

کلیه حقوق مادی و معنوی این سایت برای تبیان خراسان جنوبی (سال 2019) محفوظ می باشد.